„Rozhodně to Boskovicím neodevzdáme zadarmo,“ vzkázal trenér Kroměříže Zdeněk Bečka.

Jeho tým v prvním zápase padl 5:6 v prodloužení, následně po výhře 3:1 sérii vyrovnal. Třetí bitva skončila ve prospěch Boskovic (5:3), přestože ještě ve 48. minutě byl stav 3:3. „Série je vyrovnaná, jen nám ubývají hráči, což nám komplikuje situaci. Nechci si stěžovat na rozhodčí, ale v Boskovicích se velmi těžko vyhrává. Tam se vždycky dva hráči už do sestavy nevrátí, je to nečisté,“ štval Bečku benevolentní metr sudích.

Přesto se chce se svým týmem pokusit vynutit si pátý nedělní mač o všechno.

„Boskovice hrají na čtyři pětky, nám marodka komplikuje situaci. Posledních šest zápasů hrajeme prakticky s dorostenci, kteří navíc ještě hrají své zápasy v kategorii. Odehrají tři až čtyři zápasy za pět dnů, což je znát na únavě. Nechceme si stěžovat, pokud se nám podaří postoupit, bude to super,“ je optimistou kroměřížský trenér.

Boskovice však sázejí na zkušenost v čele s Tomášem Kárným, někdejším produktivním útočníkem druhé nejvyšší soutěže, jenž odehrál i 21 zápasů za extraligový Zlín a dokonce v jeho dresu oslavil mistrovský titul v roce 2004.

„Mají starší zkušené hráče, kteří dokážou trochu hru uklidnit. My to hrajeme na mladé kluky, kteří sem tam chybu udělají. A ty vyplynou i z únavy. Jestliže se neokysličí mozek, tělo nemá kde brát. A zkušený soupeř drobné individuální chyby potrestá. I Boskovice chybují, jen my to nedokážeme tolik využít,“ mrzí Bečku.