„Hráli jsme špatně a domácím jsme nestačili už od začátku, Opava nás přehrávala ve všech směrech. Kvůli nemocem a zraněním jsme měli úzký kádr, ale nedokázali jsme skórovat ani ve dvojnásobných přesilovkách,“ přiznal kroměřížský kouč Viktor Hlobil.

Kroměříž už od poloviny první třetiny hrála po vyloučení Bahuly jen se čtyřmi obránci.

Ovýsledku rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 4:1. „Opava má vposlední době dobrou formu a bojuje oplay off. Každý zápas tak hraje jako oživot. Po šesté brance nastoupil za Sedláře do branky Karola a udržel čisté konto,“ viděl jediné pozitivum zápasu Hlobil.

Kroměříž je vtabulce na jedenáctém místě snáskokem sedmi bodů před poslední Karvinou.

„Play off nám asi už unikne, musíme se soustředit na záchranu,“ poznamenal Hlobil.

Dnes přijede do Kroměříže Šternberk. Oba předchozí zápasy byly vyrovnané. VKroměříži zvítězil Šternberk 4:3 po prodloužení a na domácím ledě získal tři body za výhru 3:2. Hostům patří vtabulce sedmá příčka. Také Šternberk, který vposledním kole doma porazil dvanáctou Karvinou 4:2, má problémy se sestavou.

„Chybí nám osm hráčů. Naštěstí nám vypomohli tři junioři zOlomouce a obránce Tomáš Vlček, se kterým jsme se domluvili na hostování do konce sezony,“ řekl trenér Šternberku Trunda.

„Mají natolik kvalitní kádr, že mohou hrát dopředu. Jsou tam silní zkušení hráči, jako jsou Zima, Kohút, kteří se těžko odstavují od puku. Navíc mají dobrého gólmana,“ varuje Hlobil před dnešním utkáním.

Vsestavě domácích chybělo vOpavě několik hráčů základní sestavy. Nad jejich dnešním startem se stále vznáší otazník.

„Gergela už to na tréninku zkoušel, takže by mohl nastoupit. Vrátil se také Blažek. Gajdošík a Hlatký zřejmě nenastoupí,“ myslí si kroměřížský kouč. Na post gólmana se vrací Vybíral.

„Uvidíme, jak to kluci psychicky zvládnou. Dostali jsme se do situace, do které jsme nechtěli. Určitě se připravíme tak, abychom bodovali,“ slibuje Viktor Hlobil.

Ve středu jede Kroměříž do Blanska.