HOKEJ UHERSKÝ OSTROH – HK KROMĚŘÍŽ 1:2 sn (0:1, 0:0, 1:0)

První třetina byla bohatá na šance, ale skore se měnilo jen jednou, když hostující Vybíral svou příležitost proměnil.

„Byl to z naší strany zápas jako na začátku sezony. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí. Několikrát jsme jeli sami na gólmana, ale dali jsme jenom jeden gól. Znovu jsme však nenastoupili kompletní. Domácí gólman navíc svůj tým několikrát podržel,“ řekl hostující trenér Zdeněk Bečka.

Druhá třetina skončila bez branek. Hosté druhý pojišťovací gól nepřidali a naopak v závěrečném dějství Uherský Ostroh vyrovnal.

O vítězi tak museli rozhodovat až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, a když Sedlář proměnil i svůj druhý nájezd a střelu domácích Vybíral kryl, odvezla si Kroměříž dva body.

„Byl to vyrovnaný, ale také zbytečně vyhrocený duel. Rozhodčí zákroky nejdříve hodně pouštěl a potom to chtěl dohnat. Hráči na obou stranách nevěděli, jak mají vlastně hrát. Pro nás to byla určitě ztráta bodu,“ dodal kroměřížský trenér, jehož svěřenci mají o víkendu volno.

„Vzhledem k tomu, že jsme měli velké problémy se sestavou, tak s bodem musíme být spokojení. Kroměříž si vytvořila víc šancí, nás ale podržel výborný Valúch. V nájezdech už to pak byla loterie, která tentokrát lépe dopadla pro soupeře,“ dodal trenér domácích Roman Němčický.

Branky Kroměříže: Vybíral (proměněné nájezdy 2× Sedlář, Murín).

Kroměříž: Vybíral – Župka, Večerka, Veselský, Jelínek, Gajdoš, Gazda – Sedlář, Novák, Vybíral – Krybus, Šerka, Hala – Motal, Machálek, Murín. Trenér: Zdeněk Bečka. (lk)