V semifinále prohrál doma rozhodující pátý duel s Uherským Ostrohem na samostatné nájezdy a ve dvou zápasech o konečné třetí místo nestačil na Uherský Brod.

O hodnocení sezony jsme požádali kouče týmu Zdeňka Bečku.

Jaká byla právě skončená sezóna v krajské lize?

Myslím si, že to byla jedna z nejpovedenějších sezón za poslední roky. Od doby, kdy hrajeme krajský přebor, tak byla jednoznačně nejlepší. Už před rokem se začalo mužstvo formovat. Letos tým doplnili nastálo nedávní junioři. Tréninková účast byla v rámci možností dobrá a jednotlivé pětky měly čas se sehrát. Začátek sezóny byl takový vlažný, ale potom jsme se už rozjeli. Určitě se na náš herní projev dalo dívat.

V základní části jste dokázali hrát vyrovnané partie i s těmi nejlepšími. Kde hledat pokles formy ve vyřazovací části?

Zaváhali jsme v prvním semifinále s Uherským Ostrohem. Zdálo se mi, že jsme soupeře podcenili. Ve druhém duelu jsme Uherský Ostroh jednoznačně přehráli, když jsme nastříleli dvanáct gólů. Potom jsme doplatili na nemoci a zranění. Sestavu jsme potom lepili, jak se dalo.

Proč byli úspěšnější v play off vaši soupeři z Uherského Ostrohu a Uherského Brodu?

Uherský Ostroh doplnil kádr před play off o některé hráče z Uherského Hradiště a tak závěr sezony odehrál s téměř úplně jiným týmem, než s jakým do soutěže vstupoval. Série byla vyrovnaná, ale nakonec víc štěstí měl soupeř. Myslím si, že přesto to byla pěkná série. Zápasy s Uherským Brodem už byly oboustranně odevzdané.

Jak hodnotíte podivný hrací systém?

Mě osobně záleželo především na umístění v konečné tabulce základní části. V play off se už hrálo vlastně jenom proto, aby sezóna neskončila o měsíc dřív. Po základní části jsme byli nejlepší v kraji, ale do baráže šel přímo Šternberk, který byl k nám přiřazen. Vítěz play off v kraji tak vlastně končí jako druhý. Je to nešťastné řešení a určitě se budu chtít s ostatními kluby domluvit na změně. Nabízí se systém hrát každý s každým třikrát a potom by se rozhodovalo o postupujících. Nebo aby sezóna začala dřív a rozhodovalo by se o postupujícím až v play off.

Koho z hráčů byste pochválil a kdo by podle vás mohl být ještě více platný pro mužstvo?

Nechci vyzvedávat individuality, ale celý tým. Kluci opravdu makali, přitom mnohokrát museli řešit kolize se zaměstnáním. Především při zápasech venku. Pořád je na čem pracovat a máme co zlepšovat. I když hrajeme krajský přebor, tak bych přeci jen chtěl někdy více profesionální přístup hráčů.

Který zápas byl z vaší strany nejpovedenější a který byl naopak nejhorší?

Mně se celkem líbil poslední zápas základní části v Moravských Budějovicích, kdy už nám situaci komplikovala marodka a nastoupit museli i junioři. V juniorce se jim moc nedařilo, ale v tom zápase vedle zkušených hráčů odehráli dobrý zápas, který nakonec skončil našim vítězstvím. Smolné byly zápasy v play off s Uherským Brodem. Zbytečně jsme také ztráceli body v úvodu sezóny na ledě soupeřů.

Po odhlášení z II. ligy toužíte po tom, aby se na kroměřížský zimní stadion vrátili diváci. Povedlo se vám to?

Já si myslím, že určitě ano. Zhruba od poloviny soutěže začalo chodit na zápasy víc lidí. Pokud budeme pokračovat nadále ve zlepšujících se výkonech a výsledcích, tak by mohli ještě přibývat. Snažíme se hrát s vlastními odchovanci, což se nám celkem daří. Letos se v týmu neobjevil jediný hráč, který by tady nepůsobil už v minulosti. Pouze Klabačka, Sedlář a Šimek nejsou našimi kmenovými hráči.

Sezóna skončila nakonec zklamáním. Co to znamená pro roky následující?

Myslím si, že vůbec nic. Nová sezóna začne znovu od nuly. Pokud bude mít hrací systém v nové sezóně větší smysl, tak to bude jenom dobře. To že jsme skončili v podstatě čtvrtí, když už nebyla šance na postup, není zklamáním. Navíc nesmíme zapomenout na to, že jsme sezónu dohrávali s minimem zdravých hráčů.

Jakým směrem se bude ubírat hokej v Kroměříži?

Snažíme se od doby, kdy jsme vstoupili do funkcí ve vedení klubu s panem Holíkem zaměřit se na mládež. Teď nám dobíhají junioři, před kterými bude poslední sezóna v této kategorii. Potom vznikne díra, kdy nebudeme mít dorost. Zůstanou tak starší a mladší žáci. Chceme samozřejmě hrát vždy na špici jednotlivých soutěží, ale s vlastními hráči. Nechceme stavět vzdušné zámky, abychom nakupovali drahé hráče, hráli rok II. ligu a potom zase sestoupili s dluhy.

Vše se pochopitelně točí okolo peněz. Jak je na tom klub HK Kroměříž po této stránce?

Určitě patříme v krajském přeboru k hůře finančně zajištěným klubům. Většinu peněz investujeme do mládeže. Muži dostávají hokejky a částečně výstroj. Jediné peníze dostávají z vybraného vstupného, což žádná velká sláva není.

Zůstanete dál na postu trenéra mužů?

Já bych chtěl osobně dál pokračovat. Zatím nemám žádné informace, že by mě vedení klubu odvolalo. Myslím si, že naše výsledky se zlepšují.

Nastanou v kádru velké změny?

Velké změny určitě ne. Kádr bych chtěl doplnit přinejmenším o dva obránce a dva útočníky. Když nám dva obránci vypadli, tak to docela hořelo.