Hanáci v dlouhém oslabení uhájili těsné vedení 4:3 a udrželi nejen letošní neporazitelnost, ale i vedoucí pozici.

„Za výhru jsme samozřejmě rádi, horší je, že Matějku s Matulou bude řešit disciplinární komise, čeká je trest,“ uvedl kroměřížský šéf klubu a zároveň trenér Zdeněk Bečka.

Zkušení útočníci na konci střetnutí neukočírovali své emoce. Po tom, co sudí Maťašovský poslal hosty do tří, vystartovali na rozhodčího a předčasně museli do sprchy.

„Rozhodčí utkání svými verdikty pokazil. Chyboval na obě strany. Mohl to být hezký a bojovný hokej ve výborné atmosféře, místo toho se z toho stala komedie, fraška,“ nechápe Bečka.

Podle kouče Hanáka utkání nebyl až tak vyhrocený, jak napovídá počet udělaných trestů. „Žádné zákeřnosti ani likvidační zákroky tam nebyly. Rozhodčí nás vylučoval za to, že slyšel nadávky ze střídačky. Je pravda, že klukům na konci ujely nervy, ale v celém kontextu zápasu se jim není co divit,“ říká Bečka.

„Utkání je natočené, zpětně se na něj můžete podívat. Spousta faulů byla nepotrestaná, sudí se věnovali jiným věcem. Neustále řešili, co kdo na ně pokřikuje. Přitom v té atmosféře nebylo pořádně nic slyšet,“ prohlásil.

Hanáci doplatili na přísný metr rozhodčích již v úvodní části, ve které usedli pětkrát za katr.

I tak po dvaceti minutách na Slovácku vedli 2:1. Skóre otevřel Rosendorf, druhý gól lídra přidal kanonýr Jurča, jenž přesně zakončil spolupráci se Zavřelem a Podešvou.

Ostrožany vrátil do hry útočník Mika.

Další početní výhodu zužitkoval ve 36. minutě Červenka a bylo to 2:2.

Kroměříži ale patřil i začátek závěrečné části. Po Jerglově přihrávce skóroval Světlík. Soupeř ale téměř okamžitě reaguje, další přesilovku využil Galuška.

Funkcionáři Timoteus Políček (vlevo) i Marek Šprňa po pěti letech končí ve zborovické Pilaně.
Poprask ve Zborovicích. Skončili předseda Šprňa i manažer Políček. Důvod?

„Domácí se prosadili jenom v početní výhodě, jinak neskórovali. Pomohl jim i rozhodčí, který začal úřadovat. Hlavně díky němu z toho bylo drama,“ míní Bečka.

Hanáci ale výhru nakonec urvali. V 52. minutě udeřil Jelínek.

Jenže klid hosté rozhodně neměli. V závěru tepají ledovou plochou emoce, rozhodčí napálí Kroměříži pět trestů, posílá je do tří.

Lídr soutěž ale náskok neuvěřitelnou bojovností uhájí a dál vede soutěž před druhým Prostějovem.

Ostroh je s odstupem čtvrtý. „I když letos se mu až tolik nedaří, pořád je to kvalitní a pro každého soupeře nepříjemné a důrazné mužstvo. Hokejově patří k nejlepším týmům,“ dodává Bečka.

Hokejisté Kroměříže před sebou mají další dva venkovní duely. Už ve středu se představí v Uherském Brodě, náročný týden zakončí v sobotu na ledě Břeclavi. Doma se představí až v sobotu 9. prosince, kdy v předvánočním šlágru vyzve Prostějov.

Krajská hokejová liga, 13. kolo -
HOKEJ UHERSKÝ OSTROH – HK KROMĚŘÍŽ 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Mika (Vaněk), 36. Červenka (Zalubil), 48. Galuška (Flora, Galuška) – 4. Rosendorf (Hubík), 7. Jurča (Zavřel, Podešva), 47. Světlík (Jergl, Jelínek), 52. Jelínek (Hradil, Rosendorf). Rozhodčí: Maťašovský - Olšar, Čaněk. Vyloučení: 5:17, navíc Světlík, Matějka a Matula (všichni Kroměříž) OK. Využití: 3:0. Diváci: 316.
Uherský Ostroh: J. Zollpriester (J. Holý) — A. Rusňák, A. Kukuliš, M. Stuchlík, Š. Vaněk, T. Andrýsek, L. Zalubil — M. Rauš, J. Zalubil, P. Flora, E. Juračka, V. Mika, A. Hlůšek, P. Flora, F. Fuga, F. Stránský, M. Červenka, V. Galuška, L. Galuška
Kroměříž: T. Fajgl (R. Pražan) — J. Jergl, P. Augustín, L. Rosendorf, R. Šťastný, P. Strýček, M. Vávra — D. Hubík, J. Jelínek, D. Matula, P. Jurča, L. Světlík, J. Matějka, J. Podešva, A. Hradil, P. Zavřel, J. Morev