HK KROMĚŘÍŽ – HC BŘECLAV B 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

První třetina přinesla jenom jeden gól. Hlavní podíl na tom měl brankář hostů, který svůj tým několikrát výrazně podržel. Tempo hry celou dobu udávali Hanáci, kteří obraně hostů nezřídka připravili „horké“ chvilky. Převaha domácích vyvrcholila úvodní brankou Nováka v 11. minutě, který tečoval střelu Večerky. Vedení Kroměříže mohl v 19. minutě navýšit opět Novák, ale svůj sólový nájezd v oslabení nevyužil.

Domácí ve druhé části ještě „přitopili“ pod kotlem a druhého gólu se konečně dočkali ve 34. minutě. Střelu Vinklárka dorazil za záda brankáře Gazda. Ještě předtím nevyužil dalšího sólového nájezdu v oslabení Machálek a dělovku Vybírala v přesilovce zastavila tyč. Na druhé straně se po nenápadné akci prosadil hostující Gabriška, který překonal Vybírala.

Hned po devíti vteřinách posledního dějství překonal Novák jinak famózně chytajícího Hübnera. Už po dvou minutách však odpověděl Gabriška a až do konce zápasu byl výsledek otevřený. Domácím se podařilo těsné vedení uhájit a poprvé v sezoně tak zvítězili.

„Ve Velké Bíteši jsme hráli o dost lépe než dnes. Přesto jsme měli výraznou herní převahu, ale góly prostě nedáváme a pak se musíme na vítězství hodně nadřít. Hosté snížili na 2:3 a znovu byla vidět nervozita na našich hráčích. Nakonec se nám to těsné vítězství podařilo udržet. Neproměňujeme šance a to je naše hlavní slabina,“ řekl po utkání trenér Kroměříže Zdeněk Bečka.

Branky a asistence: 11. Novák (Večerka, Sedlář), 34. Gazda (Vinklárek), 41. Novák (Župka) – 35. Gabriška (Výborný), 42. Gabriška (Václavovič).

Kroměříž: R. Vybíral – Župka, Večerka, Jelínek, Osina, Vinklárek, Gazda – Sedlář, Novák, D. Vybíral – Machálek, Šerka, Setinský – Krybus, Nedbal, Murín – Veselský, Telecký. Trenér: Z. Bečka.