Jednatřicetiletý bek s Hanáky bez porážky vládne Krajské lize jižní Moravy a Zlína, s dvaceti body je i nejproduktivnějším zadákem soutěže.

„V létě jsem na sobě trošku zapracoval, šel do sebe. Vyzkoušel si pořádnou přípravu, shodil pár kilo. Nyní se mi hraje lépe. Škoda, že jsem to zjistil až ve 31 letech,“ říká s úsměvem.

Také pro Jergla je druhá liga velké lákadlo. Vyšší soutěž by si po letech v krajské lize rád vyzkoušel.

V kariéře měl slušně našlápnuto. Rodák z Kroměříže brzy odešel za lepším do Olomouce. V Moře se potkal se současným brankářem Mountfieldu Janem Lukášem, obráncem Jiřím Ondruškem a dalšími známými extraligovými borci.

Zatímco bývalí parťáci se hokejem živí, Jergl se vrátil domů a sportem se už jenom baví. „Byl jsem mladý a hloupý. Kvůli výšce, kterou jsem nedodělal, jsem na rok opustil hokej, ale brzy jsem se k němu zase vrátil, protože mi chyběl,“ líčí.

Dobře naladěný zadák ale nikomu nazávidí, minulost neřeší. Celou mužskou kariéru prožil v Kroměříži. V mateřském oddíle dlouho patří mezi klíčové a produktivní beky. V minulých sezonách se o prvenství mezi obránci přetahoval s brumovským kapitánem Vaňkem, i letos na dálku svádí svůj souboj.

Navrch má nyní Jergl. Ve třinácti duelech si připsal devět branek a jedenáct asistencí.

Hokejisté Uherského Brodu (modrožluté dresy) podlehli Kroměříži 1:5
Hokejisty Kroměříže dlouho deptal brankář Málek, rozhodli až v závěru

Pomáhají mu i spoluhráči. Kroměříž sestavila nejlepší mančaft za poslední roky. Doposud neprohrála, s menším náskokem vládne soutěži.

„Mužstvo se postupně nabalovalo, vyšli nějací junioři. Třeba kapitán Hubík patří k těm mladším. Jsou tam ale i další kluci. I když v létě přišli z Techniky Brno Jurča se Strýčkem, kteří nám zvyšují věkový průměr, celkově máme docela mladý tým,“ upozorňuje.

Přestože se Kroměříži daří a na Hané vládne pohoda, nikdo současné postavení nepřeceňuje. „I když jsme ještě neprohráli a soutěži dominujeme, do každého utkání jdeme s pokorou. Víme, že každý soupeř se na nás chce vytáhnout, ukázat se. V takové pozici jsme dlouho nebyli, makáme ale dál. Play-off bude o něčem jiném,“ ví dobře.

Na vítězství v soutěži pomýšlí také Prostějov, bez šance rozhodně není Uherský Ostroh.

„Ten nám ale sedí, na něho umíme zahrát. My se chceme vyhnout hlavně Brodu. I když to moc nevypadalo, proti němu se nám hraje špatně. V sestavě má šikovné kluky,“ uvedl.

Hanáci ve středečním vloženém utkání 14. kola zlomili odpor houževnatého protivníka až v závěrečné části, hattrickem se při výhře 5:1 blýskl kanonýr Jurča.

„Do Uherského Brodu jsme přijeli v okleštěné sestavě. Matula s Matějkou jsou v trestu, nebyli ani obránci Šťastný se Strýčkem. Museli nám pomoct i dva junioři, oba se toho ale zhostili velice slušně,“ chválí mladíky.

Fotbalisté Kroměříže odehrají poslední letošní zápas v sobotu doma proti Hodonínu.
Kroměříž proti Zlínsku zkoušela šest nových hráčů, v závěru dala čtyři branky

Na druh straně ale zářil jiný talent Tomáš Málek. Člen zlínské juniorky dlouho trápil hostující střelce, čtyřicet minut držel naděje Broďanů na bodový zisk.

„Bohužel z jednoduchých situací, jako je přečíslení dva na jednoho nebo tři na dva, jsme mu nemohli dát gól. Nějak mi to tam spadlo až v přesilovce. Hlavní bylo, že nám skvěle vyšel nástup do třetí třetiny. Dali jsme dva góly rychle po sobě a zbytek utkání si pohlídali,“ dodal.

Bez hokeje není ani mimo zápasy. Jednatřicetiletý bek totiž pracuje na zimním stadionu v Kroměříži, kde vede jako trenér i mladší a starší žáky. „Pořád jsem u ledu,“ směje se.