V posledních měsících právě opačným směrem do Zlína putovali vybraní hráči právě z Finska, s cílem posílit mužský A-tým Berani Zlín, tentokrát se však jedná o nové poznání a zcela opačným směrem.

„V našem případě se jedná o výběr složený z hráčů Zlína, Uherského Brodu, Přerova, Olomouce a zástupců slovenské Trnavy,“ upřesnil manažer týmu a autor projektu Jiří Baďura.

Zdroj: Baďura Jiří

„Nejen tyto vybrané kluky sleduji delší dobu. Potkáváme se s nimi v rámci klubových i jiných akcí, kde mají prostor a příležitost ke srovnání s nejlepšími v dané kategorii. Jsem rád , že v jejich náročném programu se nám podařilo najít další prostor a zajistit talentovaným klukům ročníku 2011 potřebné srovnání a umožnit jim tento prestižní turnaj,“ neskrývá radost manažer týmu.

„Jsme rádi, že kluci na sobě pracují, účast podpořily také jejich mateřské kluby. A to je znamení, že jdeme správnou cestou, příležitostí zlepšovat se počtem kvalitních utkání, které nám chybí v tuzemských soutěžích prakticky u všech mládežnických kategorií,“ vypozoroval Baďura.

České zastoupení bude mít mezinárodní hokejový turnaj ve Finsku v Espoo, kde se v prvním lednovém týdnu pod hlavičkou Tigers Zlín představí mladí nadějní hokejisté ročníku narození 2011.České zastoupení bude mít mezinárodní hokejový turnaj ve Finsku v Espoo, kde se v prvním lednovém týdnu pod hlavičkou Tigers Zlín představí mladí nadějní hokejisté ročníku narození 2011.Zdroj: Deník/Martin Břenek

Hlavní trenér týmu Ondřej Jordán (bratr Michala Jordána, seniorského reprezentanta, který aktuálně působí právě ve Finsku v nejvyšší hokejové soutěži – pozn. red.) má před sebou novou zkušenost z pohledu účasti a vedení týmu na takovém turnaji. „Rozhodně máme co ukázat, chceme uspět a konkurovat v nejvyšší úrovni AAA dané kategorie. Jedeme odehrát kvalitní utkání s finskými výběry a získat dobré umístění. A samozřejmě cenné zkušenosti pro další trenérskou práci a rozvoj nejen pro zlínský mládežnický hokej,“ očekává Jordán.

Na závěr kalendářního roku stihl mladý výběr sehrát dva přípravné zápasy proti o rok i dva roky starším výběrům. „V plánu má tento mladý výběr ještě jedno přátelské utkání přímo v dějišti turnaje, a pak na talenty čeká ještě dalších pět šest zápasů podle umístění,“ spočítal manažer.

Zlínská výprava odlétá do Finska už 3. ledna přímým letem do Helsinek. „Věřím , že se tento projekt ukáže jako smysluplný a budeme moci účast na tomto turnaji či podobných akcích opakovat také s jinými mládežnickými týmy napříč věkovými kategoriemi. Pro kluky bude turnaj nezapomenutelným zážitkem nejen hokejově, ale mají možnost poznat nové kamarády, odlišnou mentalitu a třeba si procvičit svou angličtinu,“ zdůraznil hlavní trenér Ondřej Jordán.

„Děkujeme za podporu zejména rodičům, zástupcům vybraných klubů, ale také sponzorům, neboť se jedná o finančně i organizačně náročnou akci,“ dodal Jiří Baďura.