O druhém bodu tak rozhodly až samostatné nájezdy. Hosté proměnili tři, zatímco domácí jenom dva.

HK KROMĚŘÍŽ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 0:1 SN (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Od začátku začaly oba týmy svižně a slušně zaplněné ochozy se nenudily. I když konečné skore naznačuje pravý opak. Zápasu nechyběly gólové příležitosti, ale oba brankáři předvedli řadu vynikajících zákroků.

Domácí byli o poznání aktivnější a v 10. minutě měli výhodu trestného střílení, které však Bouda neproměnil. O minutu později zachránila na druhé straně kroměřížského gólmana Vagnera tyč. Přes řadu vyloučených se skore neměnilo ani při početních výhodách.

„Snad v každém utkání máme spoustu šancí, ale kamenem úrazu je koncovka. Všechno tlačíme do blafáku namísto střelby. Potom většinou končíme v rohu bez zakončení,“ posteskl si domácí trenér Zdeněk Bečka.

Ve druhé třetině měli výhodu trestného střílení hosté, ale Zelinka ve 31. minutě stejně neuspěl jakou domácí Bouda v prvním dějství.

V poslední třetině přidala Kroměříž na střelbě a evidentně se s bezbrankovým skóre nechtěla smířit. Jenže sólový nájezd Murína, ani další přesilovky, nepřinesly změnu skore.

O majiteli druhého bodu se tak rozhodlo v samostatných nájezdech. Ve druhé sérii se prosadili hostující Tóth a domácí Sedlář. Ve třetí sérii poslal hosty do vedení Ťok, ale kroměřížský Murín znovu dokázal, že se mu nájezdy daří a opět srovnal. V náhlé smrti začínal domácí Murín, který nájezd neproměnil, a tak o výhře Uherského Ostrohu rozhodl Průdek.

„Byl to vyrovnaný zápas. Uherský Ostroh má perfektní mužstvo poskládané taky z mladých hráčů hlavně z Hodonína. Nemohli jsme spoléhat na to, že na ně zatlačíme a oni to vypustí. Vydrželi bruslit od začátku až do konce. Na nájezdy už to bylo kdo s koho,“ řekl kroměřížský kouč Zdeněk Bečka, který se na své svěřence zlobil především pro malý důraz v koncovce. Kroměříž po prohře na nájezdy ztrácí na svého soupeře už deset bodů.

„Je před námi ještě dostatek zápasů, abychom se dostali na druhé místo v kraji. Uvidíme, jak zvládne závěr Uherský Ostroh a zda bude chtít hrát baráž o II. ligu,“ dodal Bečka.

Branka: Průdek (sam. nájezd). Vyloučení: 8:10, navíc Vybíral 10 minut. Bez využití.

Kroměříž: Vagner – Večerka, Župka, Rajnoha, Pirek, Gazda, Vinklárek – Sedlář, Machálek, Vybíral – Bouda, Zapletal, Nedbal – Motal, Jelínek, Murín – Gajdoš. Trenér: Z. Bečka.