„Nálada je samozřejmě dobrá. Všichni jsme moc rádi, že jsme zvládli i druhé utkání, ale hotovo samozřejmě není. Nepředpokládám, že by tak zkušený mančaft jako je Prostějov, něco vypustil nebo zabalil,“ říká trenér Kroměříže Zdeněk Bečka.

Mužstvo právem chválil za disciplinovaní, konzistentní a taktický výkon.

„Bylo to podobné jako ve středu v Prostějově. Tentokrát jsme ale zachytili začátek a první třetinu odehráli dobře. Celkově to bylo vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Gólmani zachytali, my jsme byli nakonec i díky brankám v přesilových hrách produktivnější a šťastnější,“ uvedl Bečka.

Na vedoucí trefu domácí beka Rosendorfa z 11. minuty sice brzy reagoval hostující Kolouch, ale jiný bek Strýček vrátil ještě v první třetině Kroměříži vedení, které navýšili Kaukič s Matulou.

Prostějov v závěrečné části dokázal výsledek pouze zkorigovat, na konečných 4:2 upravil Čuřík.

„Soupeř se po minulém utkání poučil, jeho hra už nebyla tak otevřená jako ve středu, kdy si možná více věřil. Teď se hrálo více zezadu, bylo to spíš taktický boj o střední pásmo,“ pronesl Bečka.

Kroměříž nastoupila do druhého finále i s omilostněným kanonýrem Petrem Jurčou. Jednačtyřicetiletý útočník se o svém startu dozvěděl až v den zápasu.

„Do rozjetého mančaftu se těžko naskakuje. Petr nastoupil ve třetím útoku, kterému chyběl zraněný Podešva. Neměl čas se s nikým sehrát. Byla to pro něj nekomfortní situace, ale je to zkušený borec. chápe situaci, vážnost play-off. Přijal svoji roli a pracuje pro tým. Je pro nás důležitý,“ vnímá kouč.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Domácím naopak znovu scházel zraněný kapitán Hubík. Hokejisté Kroměříže však těžkou šichtu zvládli i bez svého lídra. Pomohli jim skvělí fanoušci, kteří vytvořili výbornou kulisu. „Atmosféra byla super, lidé fandili, hlavně fanklub nás neustále hnal dopředu,“ vyzdvihuje Bečka.

Jeho svěřenci mohou slavit triumf v Krajské hokejové lize jižní Moravy a Zlína už v neděli, kdy je na programu třetí finálový duel. Od sedmnácti hodin se hraje v Prostějově.

Finále Krajské hokejové ligy jižní Moravy a Zlína -
2. zápas: HK KROMĚŘÍŽ - SK PROSTĚJOV 1913 4:2 (2:1, 1:0, 1:1), stav série: 2:0.
Branky a nahrávky: 11. Rosendorf (Matějka), 17. Strýček (Zavřel, Matějka), 39. Kaukič (Matula), 47. Matula (Šťastný) – 13. Kolouch (Černošek, Čuřík), 53. Čuřík (Kolouch). Rozhodčí: Čelechovský, Slavka - Bačák, Smetková. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 550.
Kroměříž: Fajgl (Pražan) - Jergl, Augustín, Rosendorf, Šťastný, D. Opravil, Strýček, Vávra - Hubík, Laciga, Kaukič, Matula, Jurča, D. Opravil, Světlík, Matějka, Netopil, Hradil, Zavřel, Jelínek.
Prostějov: Micka (Dubský) - Pokorný, Peštuka, Beutl, Jedlička, Kropáč, Černošek, Masare - Zitka, Berčák, Čuřík, Kolouch, Zabloudil, Vyroubal, Duba, Fiala, Novosad, Píchal.