„Tato část zápasu je vždy vabank, je to o štěstí. A po pravdě v našem případě už je spíše o hlavě. Kluci posledním neúspěchům podléhají a už se jim do nájezdů moc nechce. A přitom o nic nejde," povzbuzuje celou kabinu kouč Kroměříže Zdeněk Bečka.

„Že bychom nájezdy speciálně trénovali, to zase ne, ale před každým zápasem je tato disciplína součástí tréninku," potvrdil.

Hanáci přitom utkání v Boskovicích rozehráli hrůzostrašně. Brzy prohrávali 0:3, pak v úvodu druhé třetiny 1:4.

„Bohužel jsme opět nastoupili pouze s 13 hráči, z toho s pěti obránci. Naopak soupeř se do toho obul, byl lepší a zaslouženě vedl," sportovně uznal Bečka.

Jeho tým se ale nepoložil a sérií čtyř branek ještě do druhé přestávky výsledek otočil. „Povedla se nám zajímavá série, kdy každé střídání znamenalo gól. A takto čtyřikrát za sebou," spočítal trenér, jenž se především s blížícím se koncem nestačil divit, co se na ledě děje.

„Jak není mým zvykem stěžovat si na rozhodčí, co nyní předvedli, se málokdy vidí. Rozhodčí nás poslal na téměř dvě minuty do tří za velmi přísné tresty. I tuto fázi jsme ustáli, ale vyčerpaní jsme sto vteřin před koncem inkasovali popáté," mrzí ještě nyní Bečku.

V příštím kole se Kroměříž představí v sobotu od 17 hodin doma, kdy přivítá poslední Břeclav B. „Rozhodně jej nesmíme podcenit, zase tak špatní nejsou. Věřím, že se s kalendářním rokem konečně rozloučíme výhrou," přeje si Zdeněk Bečka, jehož týmu v tabulce náleží čtvrté místo.

SK MINERVA BOSKOVICE – HK KROMĚŘÍŽ 6:5

PO NÁJEZDECH (3:1, 1:4, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky HK Kroměříž: Murín (Vaněk), Murín (Vaněk), Ditrich (Nedbal, Murín), Stejskal (Merta, Župka), Nedbal (Vaněk, Murín)

Sestava: Svoboda – Župka, Paksi – Vávra, Strojil – Šťastný – Vaněk, Murín, M. Gazda – Stejskal, Jelínek, Merta – Ditrich, Nedbal.