„Junioři a dorostenci už trénují jenom na ledě. Muži se na ledě připravují jen částečně,“ řekl manažer klubu Karel Holík.

Do přípravy kroměřížského mužstva, které bude hrát v nové sezoně krajský přebor, se zapojují především odchovanci a hráči, kteří skončili v juniorské kategorii.

„Kádr se bude krystalizovat až v průběhu srpna a začátku září. V týmu zůstala většina místních kluků. V brance by měl nastupovat Vybíral, v poli například Peterka. Pokud se Klabačka nechytí ve Vsetíně, tak by se taky mohl vrátit,“ říká manažer klubu.

V současnosti má kroměřížský kádr dvacet hokejistů. Včetně juniorů. Právě ti by měli dostávat dostatek šancí.

„Další hráči, kteří se budou snažit probojovat do kádru budou postupně přibývat,“ dodává Holík. Klub nemá zájem lákat hráče, kteří mají vyšší ambice než hrát krajský přebor.

Z Kroměříže odešla v letní přestávce řada zkušených a kvalitních hráčů. Nabízí se tedy otázka, jak tyto odchody naplnily klubovou pokladnu. „To je složitá věc, protože hráče, kteří k nám chodili ze Zlína jsme nikdy nekoupili. Přišli k nám zadarmo a ústní dohoda se Zlínem znamenala, že když od nás budou odcházet, tak půjdou také zadarmo. Jen za jednoho hráče budeme chtít peníze za jeho hostování,“ vysvětlil Holík.

Termín prvního přípravného utkání není zatím znám, ale určitě ho Kroměříž odehraje na ledě soupeře.

„Nevíme, jak to bude na přelomu srpna a září vypadat s rekonstrukcí střechy. Přípravné zápasy budeme chtít hrát ve druhé polovině září. Soupeři by měli být Uherský Ostroh, Uherské Hradiště a další týmy krajského přeboru,“ dodal manažer kroměřížského klu­bu.

Kroměřížští fanoušci mohou svůj tým vidět až při mistrovských zápasech, které začínají 5. října.

„V soutěži bude hrát jedenáct mužstev. Hracími dny budou jen soboty a neděle. Mezi účastníky ze zlínského kraje to budou týmy Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Uherského Ostrohu a Plumlova. Ostatní týmy jsou z jižní Moravy. Boskovice, Moravské Budějovice, Blansko a další,“ doplnil informace k nové sezoně Karel Holík.