„Sice v minulých týdnech byly ze strany vedení náznaky, že by se nebránili, kdyby mě uvolnili jinam, ovšem já nemám potřebu změny. S nikým nejednám a ani se o tom nebavím s manažerem. Mám zde stále platnou smlouvu a jsem zde spokojen. Líbí se mi tady stejně jako mé rodině. Nechce se mi opět zvykat na něco nového, chci tady zůstat. Uvidíme, co přinese období po dovolené,“ smířlivě konstatoval Andrej Novotný, který před minulou sezonou přišel do Zlína z Pardubic.

Letní přípravu označil třicetiletý hokejista za vůbec nejtvrdší, kterou ve své kariéře zažil. „Je zcela jiná, dost náročná oproti těm, které jsem naposledy poznal v Pardubicích. Tréninky byly intenzivnější a více než na kvantitu se kladl důraz na kvalitu. Určitě budeme výborně fyzicky připraveni,“ je přesvědčen zkušený obránce, jenž v minulosti odehrál i jeden zápas za národní slovenský tým.

Volno tráví v kruhu rodiny

Třítýdenní volno Novotný tráví v kruhu rodiny, do zahraničí necestuje. „Manželka je totiž těhotná. S kamarádem, který rovněž čeká rodinu, trávíme volný čas na Moravě,“ prozradil hokejista, který v Česku načne svou desátou sezonu. Početnou kolonii slovenských hráčů ve Zlíně před začátkem letní přípravy rozšířil další obránce Miroslav Ďurák. „Pevně věřím, že bude platnou posilou,“ netají se Novotný, podle kterého svému „konkurentu“ krajanovi žádnou speciální průvodcovskou lekci po Zlíně dávat nemusel. „Nic podobného po mně nechtěl, navíc se zde nedá zabloudit, je zde všude blízko. Byli jsme pouze několikrát spolu na večeři, ale kamarádím se s ním stejně jako s ostatními spoluhráči. Žádné národnostní rozdíly v přátelství nedělám,“ dodal.

Opět k společné přípravě se zlínští hokejisté sejdou příští pondělí, kdy by již měli mít k dispozici ledovou plochu. Třebaže do startu nového soutěžního ročníku zbývají více než dva měsíce, Novotný věří, že klub nebude mít problémy s účastí v play off.

„Očekávám, že liga bude opět hodně vyrovnaná. Favoritem zřejmě opět budou Pardubice a Liberec, které nejvíce nakupovaly a posílily kádr. Nechci dělat předčasné prognózy. Napoví až úvodní kola,“ je opatrný zkušený bek, podle kterého nebylo vyřazení Vsetína zrovna nejšťastnějším řešením.
„Když už jednou odsouhlasili patnáct týmů v extralize, tak se to měnit nemělo. Nemyslím si, že by v tomto počtu týmů byla sezona náročnější. Znovu opakuji, že to nebylo šťastné řešení,“ řekl Andrej Novotný.