HK KROMĚŘÍŽ – HC BLANSKO 2:3 (1:0, 0:2, 1:1 – 0:1) po prodloužení


Branky a nahrávky:
9. Gergela (Gajdošík), 43. Novák (Rak) – 21. Mifek (Pazdera), 37. P. Horáček (Beran), 65. Hrůza (Látal). Rozhodčí: Krenželok – Tuizal, Vengřín. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250.

Kroměříž:
Vala – Šik, Hlatký, Blažek, Hrad, Šimek, Bahula – Marek, Gergela, Gajdošík – Vaněček, Klabačka, Vybíral – Rak, Vaněk, Novák. Trenér: Hlobil.

 

V první třetině se diváci dočkali jen jedné branky. První přesilovky ještě soupeři nevyužili, ale v 9. minutě chytře schoval střelu za obránce Gergela a brankář hostí viděl puk až v síti. Ve druhé polovině první části se Hanáci dvakrát ubránili v oslabení. Obě mužstva hrála pozorně v defenzivě a gólmani šance zneškodnili.

„Blansko nastřílelo v minulém kole vedoucímu Přerovu osm branek, takže jsme měli ze soupeře oprávněný respekt. Na zápas jsme se ale dobře připravili a snažili jsme se o útočný hokej stejně jako hosté. Proto se akce střídaly před oběma brankami. Škoda, že jsme některé další šance v první třetině neproměnili, posteskl si kroměřížský kouč Viktor Hlobil.

„Kroměříž byla kvalitním soupeřem. S výkonem družstva jsem spokojen. Pro nás bylo důležité potvrdit vítězství z minulého kola proti Přerovu,“ řekl po utkání kouč blanenských hokejistů Jindřich Král. Do druhé třetiny vstoupili domácí s výhodou o jednoho hráče navíc. Z výhody byla však nakonec nevýhoda. Po chybě při střídání se dostal před Valu osamocený Mifek a chybu domácích potrestal – 1:1. Další minuty nenasvědčovaly tomu, že by se v Kroměříži otevřela střelecká stavidla. Skóre se změnilo až ve 37. minutě. Vala dokázal první střelu v přesilovce Blanska vyrazit jen před sebe a volný Petr Horáček neměl s dorážkou problém.

„Druhá třetina byla z naší strany trošku slabší. Dostali jsme dva laciné góly. Opět jsme pohořeli v přesilovkách, když jsme se nedokázali udržet v útočném pásmu, a také střel bylo málo. Přesto jsme měli šance, které Blažek nebo Vaněček bohužel nevyužili,“ řekl Hlobil. „Kroměříž mě překvapila důraznou, agresivní hrou. Dobře napadali a přistupovali k hráčům,“ poznamenal trenér hostů Král.

Odpověď Hanáků přišla už ve třetí minutě závěrečné části. Po přihrávce Raka vyrovnal Novák. Rozhodující gól přineslo až prodloužení. V něm se po brance Hrůzy pouhou vteřinu před koncem utkání radovali hosté. „Ve třetí třetině jsme se vrátili k ofenzivní hře z úvodu zápasu. S bodem jsem spokojený. Škoda jen inkasované branky v prodloužení. S Blanskem se hraje tradičně dobrý hokej, protože soupeř chce hrát a nám se dnes také dařilo. K výbornému utkání přispěl i rozhodčí, který vylučoval jen za fauly, a tak to má být,“ pochválil sudího Krenželoka kroměřížský trenér.

„Snažili jsme se hrát od začátku ze zabezpečené obrany a nenechat soupeře příliš střílet. Škoda že se nám opět příliš nedařilo v koncovce. Hráči si vytvořili spoustu šancí, které bohužel nedokázali proměnit. Ale myslím si, že to byl z naší strany kvalitně odehraný zápas a hlavně důležitá výhra v prodloužení,“ zhodnotil zápas blanenský trenér Jindřich Král.