Máme hodně marodů, o sestavě rozhodneme až dopoledne, řekl kouč Bokroš

RI OKNA ZLÍN - PARDUBICE dnes v 17 hodin 1. zápas 2:1 Zlín v prvním utkání po reprezentační přestávce podal ve středu v Karlových Varech solidní výkon, ale na úspěch to nestačilo. Hosté inkasovali rozhodující branku po zaváhání Radovana Biegla. Gólman zaskakující za zraněného Igora Murína nepokryl puk a dovolil domácímu Kristkovi skórovat. „Byla to moje chyba, měl jsem kotouč zachytit,“ přiznal gólman. „Jinak ale chytal dobře,“ hodnotil extraligovou premiéru zkušeného brankáře v dresu Zlína trenér Ernest Bokroš.

Kdo se dnes postaví mezi tři tyče? Bokroš na tuto otázku nedokázal včera odpovědět. „Máme hodně marodů, sestava se bude tvořit až v pátek dopoledne podle aktuálního stavu,“ pravil kouč týmu RI Okna. Biegl by si proti Pardubicím rád zachytal, protože na východě Čech s hokejem začínal. „Podle tréninku se ale nedalo poznat, kdo nastoupí,“ uvedl brankář.

Zlín v posledních třech zápasech na domácím ledě vyhrál a Bokroš by uvítal prodloužení série. „Pohybujeme se ve spodní polovině tabulky a nemusím zdůrazňovat, jaký význam má pro nás právě souboj s Pardubicemi, které mají jen o dva body méně. Navíc se pokusíme napravit nezdar v Karlových Varech,“ uvedl Bokroš.

Pardubice zase chtějí odčinit úterní porážku se Slavií. Ve Zlíně se jim poměrně daří a z posledních šesti soutěžních utkání jich pět vyhrály.
„Proti Slavii jsme nehráli špatně, ale musíme se poučit a být ještě trpělivější v obraně. Zlín asi taky nebude nijak bláznit dopředu, takže se bude nejspíš čekat na chybu,“ uvedl asistent trenéra Pavel Rohlík. Otazníky se vznášejí na starty útočníků Pivka a Ondřeje, kteří včera netrénovali. Pivka trápí viróza, Ondřeje šrámy z posledního duelu.

program 21. kola

Dnes - 17.00: Vítkovice - Karlovy Vary (1:2), 17.30: Kladno - České Budějovice (2:3), 18.00: Sparta Praha - Ústí n. L. (4:3 v prodl.), 18.15: Slavia Praha - Litvínov (3:2), 18.30: Liberec - Znojmo (1:2 po sam. náj.), zápas Plzeň - Třinec se hrál včera.