Oba týmy ze spodních pater extraligové tabulky nastoupily k zápasu ve značně nekompletních sestavách. Zatímco domácí se museli obejít bez tří hráčů základní sestavy, Kladnu scházela hned šestice hokejistů. Na obou stranách jsou zraněné gólmanské jedničky, a tak příležitost dostali opět Jakub Čech na straně Zlína a Lev v dresu Kladna.

V první třetině viděl střídmě zaplněný zimní stadion ve Zlíně průměrný hokej. V opatrném začátku vyslal až v páté minutě kladenský obránce Ševc propagační střelu na Čecha. Domácí měli v 6. minutě poprvé výhodu přesilové hry, když vyloučen byl za podražení Pavlas, ale kupili nepřesnosti v rozehrávce a za pozornost stál jen neúspěšný průnik Balaštíka.

Z počáteční letargie se Zlín dostal na začátku 9. minuty šťastným gólem. Obránce Nosek vystřelil od modré čáry a puk skončil za zády překvapeného gólmana Lva, který měl zakrytý výhled. Domácí mohli své vedení zvýšit při početní výhodě, ale v koncovce byli nepřesní. Naopak gólman Čech se měl, co ohánět. Hosté sahali v závěru první třetiny po vyrovnání. Při šanci Kally se zaskvěl zlínský gólman efektní lapačkou a v závěru první třetiny měl štěstí po střele Procházky. A to ještě Kalla ve stoprocentní šanci netrefil zcela odkrytou branku.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe Kladnu, které obrátilo nepříznivý vývoj zápasu. Zatímco vyloučení Hamrlíka hosté ještě nepotrestali, Pavlasova střela se došourala mezi Čechovy betony do zlínské sítě. Za střelce byl označen útočník Kazatel. Platilo pořekadlo nedáš - dostaneš, neboť Hamrlík sotva naskočil na led, uháněl samotný s pukem na brankáře Lva, ale v koncovce byl nepřesný. Po chybě zlínské obrany padl druhý gól a Kuchler dostal Středočechy poprvé v zápase do vedení.

Zlín dostala zpět do utkání dvojnásobná početní převaha. Trestnou lavici zahřívali Kazatel se Ševcem a domácím se naskytla téměř dvouminutová přesilovka pět na tři. Po necelé minutě ji využil druhým gólem Nosek a srovnal stav zápasu. Domácí mohli jít do vedení při vlastním oslabení, ale navrátilec Barinka mířil nepřesně. V závěru druhé dvacetiminutovky upadla hra opět do průměru a obě mužstva příliš hokejové krásy neukázala.

Na začátku třetí třetiny trefil Bělohlav horní tyč domácí branky. Zlín šel opět do vedení zásluhou bekhendové střely Martina Čecha, ale za čtyři minuty bylo opět vyrovnáno. Gólman Jakub Čech neudržel střelu Sedláka a vyražený kotouč dotlačil do sítě Diviš. V prodloužení měl více ze hry Zlín. Barinka ještě ve slibné šanci neuspěl, vzápětí rozjásal domácí publikum Vosátko svým čtvrtým letošním gólem a rozhodl o bonusovém bodu pro domácí.