HC Uničov - HK Kroměříž 7:5 (3:1, 2:4, 2:0)

V páté minutě poslal Dobrý Uničov do vedení. Za dalších pět minut už domácí vedli 2:0. Hosté dokázali snížit brankou Vaněčka, ale o minutu později vstřelil hrající kouč Uničova Sršeň třetí gól svého mužstva.

Další šanci domácí proměnili v úvodu druhé části a navýšili své vedení až na 4:1. Hosté odpověděli o minutu později a Marek snížil. Další branky Bahuly, Gergely a znovu Marka znamenaly nečekaný obrat ve skóre. Krátce před druhou sirénou srovnal stav domácí Daloš.

„Za stavu 4:1 jsme inkasovali gól při vlastní přesilovce. Kluci dostali strach a soupeř dal ze čtyř šancí tři góly. Naštěstí jsme ještě do přestávky srovnali a v kabině se uklidnili,“ poznamenal trenér Uničova Sršeň. Poslední třetinu zahájil Uničov oslabením, které mu přineslo šestou branku v síti Valy. V závěru hrála Kroměříž power-play a Komínek pojistil konečnou výhru Uničova.

„Utkání jsme nezvládli. Hlavně v první třetině jsme si nechali dát zbytečně tři góly. V oslabení tři na pět jsme inkasovali počtvrté. Dokázali jsme se však zvednout a po čtyřech brankách jsme dokonce vedli. Soupeř v té době nevěděl, co má hrát. Navíc jsme nastřelili tyčku a v další šanci jsme nedokázali poslat puk do prázdné branky v přesilovce. Naopak po hrubé chybě v obraně jsme popáté inkasovali.

Šestý gól jsme si nechali dát při vlastní přesilovce a to nás položilo. Další šance jsme nevyužili a poslední gól dali domácí při naší power-play,“ dodal smutně kouč Kroměříže Viktor Hlobil.

Už dnes od 17 hodin nastoupí Kroměříž na domácím ledě proti třetí Technice Brno. Domácí hokejisté vypadli z postupové osmičky a na šestou příčku ztrácí pět bodů.

„V Uničově nedohráli pro zranění Vybíral a Klabačka, ale měli by se už uzdravit Vaněk a Peterka. Jinak budeme muset využít někoho z juniorů. Technika je velmi silný soupeř a nám se navíc momentálně nedaří. Přesto uděláme všechno pro to, abychom nějaké body získali, ale bude to hodně těžký,“ dodal Hlobil.

Branky: 22. a 39. Daloš, 5. Dobrý, 10. Sršeň, 13. Tekr, 45. Martinka, 59. Komínek – 23. a 35. Marek, 12. Vaněček, 25. Bahula, 31. Gergela.
Kroměříž: Vala – Pšeja, Matula, Hrad, Blažek, Bahula, Šimek – Marek, Gergela, Gajdošík – Vaněček, Vybíral (Šik), Novák – Rak, Klabačka, Jurík. Trenér Hlobil.