Plačkov neměl problémy. Slušovice trápil gólman Hošek. Vážany musely zlepšit obranu. O klíčové trefy Hanák Teamu se postaral Zahradnický

Nejsnadnější cestu mezi čtyři nejlepší kolektivy měl Plačkov, jenž jasně přešel přes chropyňský Barex 9:3 a 8:2.

Vítěz základní části nic nepodcenil a do obou soubojů vyslal silnou sestavu, proti které neměl nejslabší tým soutěže šanci. Plačkov si sérii užíval, ovšem Chropyně dohrála sezonu se ctí.

Slušovice měly hodně práce, než vyřadily Chomýž po výsledcích 4:3, 3:4 po samostatných nájezdech a 5:1.

,,V prvním duelu jsme vedli už 3:0, ale Chomýž v poslední třetině díky využitým přesilovkám korigovala stav na 4:3. A to ještě mohl soupeř v posledních sekundách ze samostatného úniku vyrovnat. Naštěstí gólman Radek Mičola byl proti.

Ve druhém souboji jsme bojovného protivníka přestříleli 56:13. Vynikající Jana Hoška v bráně jsme však těžko překonávali.

Navíc jsme pak padli po samostatných nájezdech. Teprve ve třetím střetnutí jsme naši herní převahu zužitkovali v koncovce," oddechl si po náročné sérii slušovický kapitán Jakub Štětkář.

Rovněž Vážany vynaložily velké úsilí, aby udolaly mužstvo HC Reds 5:6 po samostatných nájezdech, 8:6 a 7:6.

,,V prvním utkání jsme ještě na začátku třetí třetiny vedli 4:0. Ovšem v polovině této pasáže střetnutí jsme prohrávali 4:5. Čtyřiadvacet sekund před koncem zápasu sice Petr Mičola stačil vyrovnat na 5:5, v samostatných nájezdech už jsme další štěstí neměli. Rovněž ve druhém měření sil Reds čekal na brejky a velmi dobře bránil střední pásmo.

Svůj den však měly naše opory Kučera, Motal, Stančík a zejména jejich zásluhou jsme sérii prodloužili. Poté jsme vyhráli i třetí zápas. V něm nás výrazně podržel gólman Vejmelka, který chytil minimálně čtyři vyložené šance soupeře. Důležité také bylo, že jsme se v závěrečném dějství zlepšili v defenzívě," hodnotil letošní nejvyrovnanější čtvrtfinálovou sérii v Kroměřížské lize kapitán Vážan Petr Kostka.

Drama si diváci užívali i ve čtvrtém čtvrtfinále. V něm Hanák Team Kroměříž porazil Holešov Gators 9:8 a 2:1. Holešov měl přitom velmi dobře rozehrané první utkání. V něm v 7. minutě vedl 3:0 a později ještě 6:2 a 8:4. Přesto duel ztratil, když vítězný gól Kroměříže vstřelil v polovině třetí třetiny Zahradnický. Stejný hráč rozhodl také druhé střetnutí.

Výsledky čtvrtfinále (na dvě výhry):

1. zápasy: Plačkov – Barex Chropyně 9:3 (Lubomír Kubiš 3, Martin Kubiš 3, Venera 2, Pšurný – Tunker, Mlýnek, Mikulenka), Slušovice – Chomýž 4:3 (Michal Višenka 2, Prokš, Velinský – Bartalský, Motl, Duda), Vážany – Reds 5:6 po SN (Tomáš Kučera 2, Jiříček, Stančík, Mlčoch – Loučka 2, Petr Židlík 2, Chytil, Náleza), Hanák Team Kroměříž – Holešov Gators 9:8 (Tomáš Berčík 3, Zahradnický 2, Milan Berčík 2, Rod, Dostál – Kalvoda 3, Klimecký 2, Buchta, Pravda, Schwarzbier).

2. zápasy: Plačkov – Barex Chropyně 8:2 (Pšurný 3, Šerka 2, Venera, Opravil, Bečka – Račko 2), Slušovice – Chomýž 3:4 po SN (Michal Višenka 2, Macko – Bartalský, Marek Frajt, Pohanka, Skočovský), Vážany – Reds 8:6 (Motal 3, Stančík, Tomáš Kučera, Jiříček, Jakub Židlík, Stodůlka – Petr Židlík 2, Kuneš, Chytil, Náleza, Loučka), Hanák Team Kroměříž – Holešov Gators 2:1 (Zahradnický 2 – Malý).

3. zápasy: Slušovice – Chomýž 5:1 (Velinský 2, Prokš, Macho, Hrabal – Motl), Vážany - Reds 7:6 (Tomáš Kučera 2, Jakub Židlík 2, Hečko, Mlčoch, Veselský – Kuneš 2, Petr Židlík, Zavadil, Kostrůnek, Běhal).

Semifinálové dvojice: Plačkov – Hanák Team Kroměříž, Slušovice – Vážany. Lubomír Hotař