Právě jedna z nejhorších docházek na tréninky za poslední roky mu dělá největší vrásky na čele. „Hodně kluků finišovalo ve škole, navíc se vydali za stážemi do zahraničí. Jen výjimečně jsme se sešli tři pětky dohromady," zamrzelo Bečku, který s týmem absolvoval zatím jediný přípravný duel. V Moravské Třebové Hanáci prohráli 4:6. „Ale to jsme tam byli v devíti lidech, převážně s mladými hráči. Být kompletní, jasně vyhrajeme," je přesvědčen trenér, jenž i přese všechno je spokojen s přípravou.

Navíc třetím rokem se Kroměříži daří udržet kostru týmu. Prostor na Hané tak opět dostanou hlavně mladíci z okolí, přičemž největší posilou je příchod obránce Jiřího Osiny. „Naposledy hrával v Přerově, stejně jako nejvyšší soutěž v Trenčíně či první ligu v Olomouci. Je to velká posila do kabiny jak po hráčské stránce, tak lidské. Na nic si nehraje a naopak pomáhá mladým," těší trenéra, jehož naopak mrzí odchody Večerky, Blažka, Bednaříka.

„Živit se in-line hokejem odjel do Francie brankář Dohnal, a tak vedle Vágnera bude naší dvojkou prostějovský junior Strašák. Velký otazník rovněž visí nad naším nejlepším hráčem uplynulé sezony Davidem Vybíralem, jemuž problémy s koleny ještě vůbec nedovolily zahájit přípravu. To je citelná ztráta," připouští trenér, jemuž do karet nehraje dřívější start soutěže.

Už příští víkend totiž zahájí přebor domácím duelem s Uherským Hradištěm. „Je to téměř o měsíc dříve než normálně. Protože je nás ve skupině jen deset, celý systém soutěže se změnil. Nejprve se všichni utkáme systémem každý s každým, kolem Vánoc pak začne další fáze, kdy budou měřit síly jen celky z jednotlivých krajů. Ještě že alespoň na závěr bude osm nejlepších v celé soutěži hrát play-off. To bude oživení," spokojeně pokyvuje Bečka.

V jakém složení Kroměříž zahájí sezonu, ukážou až příští dny. „Kádr sice ještě skládáme, někteří teprve začínají trénovat, ale o jeho složení mám jasno. Snad se obrázek posledních let změní, a když začneme v deseti lidech, třeba dohrajeme soutěž na čtyři pětky a ne obráceně, jak tomu bylo zvykem," poznamenal šéf kabiny. „Všichni soupeři posilují, ale já týmu věřím. Silné a možná s ambicemi na postup budou Uherský Ostroh, z jihu pak Velké Meziříčí," dodal Zdeněk Bečka.