HK KROMĚŘÍŽ – HC BLANSKO 3:3 (1:0, 0:2, 2:1)

Domácí hráči na rozdíl od svého soupeře nevyužili ani jednu z osmi přesilovek, a to rozhodlo o dělbě bodů. V 6. minutě našel Petr Židlík volného Jakuba Židlíka a domácí se dostali do vedení. V první třetině byla Kroměříž o poznání aktivnější a hosté se k ohrožení brankáře Nováka nedostali.

Čisté konto udržel kroměřížský gólman do 25. minuty, kdy kapituloval v oslabení tři na pět. Blansko průběh otočilo druhou brankou necelé dvě minuty před přestávkou.

„V první části jsme byli lepší a ve stejném trendu jsme chtěli pokračovat i v další části utkání. Blansko však posunulo obranu a získalo střed hřiště. Tím nás přehrálo a šlo do vedení,“ poznamenal trenér Kroměříže Lubomír Vodárek.

Jen padesát vteřin ve třetí části uběhlo, když vyloučený Rizman naskočil na led a přečíslení dva na jednoho využil k vyrovnání Holík.

Po závaru před brankou Blanska se Hanáci dostali do vedení. Ve třetí části to byli však hosté, kteří měli více ze hry. Několik šancí jim pochytal junior Novák.

Hosté se střelecky prosadili až v závěru, využitá početní převaha pět na tři v 59. minutě znamenala konečnou remízu.

„Ztratili jsme zbytečně dva body. Bohužel nemáme prostor nacvičovat přesilové hry, protože na trénincích není dostatek hráčů. Myslím si, že výsledek v závěru druhým vyloučením ovlivnil rozhodčí. Pochvalu si zaslouží celý tým, ale navíc i gólman Novák, který nás ve třetí třetině několikrát podržel,“ dodal Vodárek.

Branky a nahrávky Kroměříže: 6. J. Židlík (P. Židlík), 41. Holík (Rizman), 49. Setinský (Kuneš). Vyloučení: 11:8. Využití: 0:2. Diváci: 100.

Kroměříž: Novák – Župka, Večerka, Bečka, Pristach, Rizman, Švajda – Molnár, Jelínek, Rozsypal – Kuneš, Šerka, Setinský – Foret, Frajt, P. Židlík – J. Židlík, Holík, Vitoslavský. Trenér Lubomír Vodárek.