HK KROMĚŘÍŽ – HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2010 4:3 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)

Domácí se do soupeře pustili hodně zostra a brankář Adamec si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Už v páté minutě otevřel skore domácí Machálek. Zvýšit mohl v 16. minutě Šimek, ale jeho střelu zachránil na brankové čáře jeden z hostujících obránců. Z protiútoku se hostům podařilo vyrovnat.

Také druhou třetinu začala Kroměříž hodně aktivně. Její snahu však utnuly dva góly Moravských Budějovic, které dělilo pouze šestnáct vteřin.

„Doplatili jsme na přemíru snahy. Dva hráči napadali jednoho soupeře, a proto došlo k přečíslení,“ řekl domácí trenér Zdeněk Bečka.

Dvoubrankové vedení vydrželo hostům osm minut. Na modré čáře napřáhl obránce Župka a jeho plachtící střela zaskočila gólmana hostů. Ještě před přestávkou mohl vyrovnat Murín, ale při přečíslení dva na jednoho puk za záda Adamce neprotlačil.

„Bylo důležité, že se kluci za stavu 1:3 na zápas nevykašlali a nepolevili. Bylo tam období, kdy nám to ve středním pásmu moc nešlo a kdy jsme se hledali. Potom jsme se však zklidnili a dokázali jsme ztrátu dohnat,“ podotkl Bečka.

Třetí třetina přinesla stejný obraz hry, jako dvě předchozí části. Ve 49. minutě střelu Sedláře brankář hostů vyrazil, ale na dorážku Nováka už nestačil. Kroměříž poté své útoky ještě zesílila a hosté museli odolávat tlaku domácích. Vítězný gól však domácí nedali a po základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 3:3.

Na řadu tak nakonec musely přijít samostatné nájezdy, které zvládli lépe kroměřížští hráči. V první sérii skórovali Klabačka a Oliva, ve druhé se prosadil domácí Murín, a Vagner zlikvidoval nájezd Topola. Rozhodující branku poté vstřelil Sedlář a domácí si po vítězství 4:3 po nájezdech připsali do tabulky dva body.

„Byl to vyrovnaný zápas s řadou šancí na obou stranách. Hosté mají nejzkušenější tým v soutěži a své příležitosti proměňovali s přehledem. Dnes hráči dokázali, že jsou na tom dobře psychicky. Dřív jsme měli za nepříznivého stavu problémy, ale dnes jsme hráli až do konce a s výkonem můžu být spokojen. Škoda, že jsme nedali v závěru vítězný gól. Nakonec jsem ale rád i za dva body,“ dodal trenér Kroměříže.

Branky a asistence: 5. Machálek (Šerka, Klabačka), 40. Župka, 50. Novák (Sedlář) – 17. Sobotka (Topol), 32. Krčál (Kundera), 32. Hlouch (Sobotka, Topol). Proměněné nájezdy: Klabačka, Murín, Sedlář – Oliva. Vyloučení: 5:6, navíc Motal (Kroměříž) 10 minut osobní trest. Bez využití.

Kroměříž: Vagner – Župka, Večerka, Šimek, Gajdoš, Vinklárek, Gazda – Sedlář, Novák, Vybíral – Šerka, Klabačka, Machálek – Motal, Jelínek, Murín. Trenér: Z. Bečka.

1. Šternberk 12 10 0 2 75:34 30
2. Mor. Budějovice 12 9 1 2 66:37 30
3. Boskovice 12 8 0 4 58:33 26
4. Kometa 12 8 0 4 55:39 25
5. Uh. Brod 12 7 1 4 57:51 23
6. Kroměříž 12 5 3 4 44:28 21
7. Uh. Ostroh 12 5 1 6 51:46 19