HK KROMĚŘÍŽ – HC ŠTERNBERK 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)

V 9. minutě nevyužili domácí dvě minuty trvající přesilovku pět na tři a to se negativně projevilo na jejich herním projevu. Hosté se snadno dostali do dvoubrankového vedení, když oba góly dělily necelé dvě minuty.

„Hosté dali první dva góly z akcí, které vůbec nevypadaly nebezpečně. My jsme se potom jenom těžko dostávali do hry. Přitom v první desetiminutovce jsme měli víc ze hry. Zbrzdilo nás přerušení pro závadu na světle,“ řekl domácí kouč Zdeněk Bečka.

V polovině utkání napřáhl na modré čáře Večerka a prostřelil hostujícího gólmana, jenže rozhodčí viděli postavení mimu hru a tak gól neuznali. Do konce druhé části Šternberk dvěma přesnými zásahy své vedení navýšil na 4:0.

Hanáci se dočkali gólu až ve 43. minutě, při hře čtyři na čtyři zakončil obléhání branky Vinklárek. O pět minut později hosté za sedm vteřin využili přesilovku a nepřipustili žádné zdramatizování utkání. V 52. minutě za domácí korigoval po dorážce Novák a hosté dvě minuty před koncem upravili na konečných 2:6.

„Ani jedna řada nenastoupila kompletní. Chyběli nám Klabačka, Murín, Sedlář i Nedbal. Bylo to vidět hlavně v přesilovkách, kdy jsme se pořád hledali. Dělali jsme také zbytečné chyby. Obránci hodně odkrývali své prostory. Šternberk byl daleko přesnější, hrál na brejky a své šance dokázal proměnit. Hosté vyhráli zaslouženě a vrátili nás zpátky na zem,“ řekl trenér Kroměříže Zdeněk Bečka.

Branky a nahrávky Kroměříže: 43. Vinklárek (Krybus, Motal), 52. Novák (Rozsypal, Vybíral).

Kroměříž: Vagner (41. R. Vybíral) – Župka, Večerka, Jelínek, Gajdoš, Vinklárek, Gazda – Rozsypal, Novák, D. Vybíral – Nedbal, Šerka, Vychodil – Krybus, Vondruška, Motal. Trenér: Z. Bečka.