Hodně práce měl vítěz základní části celek z Žop, aby překonal po výsledcích 4:5 po samostatných nájezdech, 5:3 a 7:4 Tovačov. ,,Věděli jsme, že Tovačov je těžký soupeř. Ten nás také v prvním duelu zaskočil. V něm jsme prohrávali 0:2 a 3:4. Ve třetí třetině se nám po velké tlaku podařilo Tomášem Kotasem vyrovnat na 4:4, v samostatných nájezdech byl však díky Janu Čechovi šťastnější soupeř," zavzpomínal na úvodní utkání útočník Žop Petr Mičola.

Poté obhájci titulu už začali naplňovat roli favorita série. ,,V druhé partii jsme ve třiadvacáté minutě vedli 4:0. Za tohoto stavu si vzal Tovačov oddechový čas a po něm se vrátil do zápasu. Nicméně my jsme hráli zodpovědně a výhru jsme i přes nepovedené poslední dvě minuty, kdy jsme inkasovali dva góly zaslouženě uhájili. V rozhodujícím střetnutí jsme znovu prohrávali. Ovšem důležité a možná i klíčové bylo, že se nám ještě v prvním dějství podařilo srovnat skóre na 2:2.

Od druhé části už jsme byli lepším kolektivem a vypracovali jsme si spoustu jasných gólových příležitostí. Ty jsme ale neproměňovali. A protože celek z Přerovska bojoval, dokázal ještě vyrovnat na 4:4. Po jednapadesáti sekundách nám však Javořík zajistil znovu jednobrankový náskok. Ve třetí třetině se mi pak podařilo překonat Rozsypala pošesté a když se do jeho sítě záhy trefil ještě Barfus, už jsme věděli že postup mezi čtyři nejlepší mužstva nás nemine," radoval se Petr Mičola.

Také druhý favorit soutěže Jiskra Chropyně musela vynaložit spoustu úsilí, než vyřadila po výsledcích 2:3 po samostatných nájezdech, 2:1 a 8:1 celek AHK Kroměříž.

První čtvrtfinále zvládl lépe takticky kolektiv z Kroměříže. Domácí tým nám účinně narušoval rozehrávku a nenechával nás tvořit hru. Navíc dával šťastné góly. Proto utkání po zásluze vyhrál. Ve druhém zápase už jsme byli hokejovějším mužstvem. Neproměňovali jsme však šance a nevyužívali jsme ani přesilovky.

Duel tak byl až do konce napínavý. Po něm jsme se radovali z vítězství," oddechl si kapitán Chropyně Vojtěch Miler.
Ve třetím střetnutí už jeho tým kraloval. ,,V rozhodujícím čtvrtfinále jsme v jednadvacáté minutě vedli 5:0. A protože se nám dařila kombinace a svůj den neměl ani kroměřížský gólman Vejmelka, tak už nebyl se semifinálovým postupem problém," tvrdí spokojený Miler.
Výsledky čtvrtfinále play off (na dvě vítězná utkání)

1. zápasy: Žopy – Tovačov 4:5 po SN (Petr Sovadina ml. 2, Javořík, Tomáš Kotas – Radim Nemrava, Čotek, Jegla, Bukovec, Čech), Jiskra Chropyně – AHK Kroměříž 2:3 po SN (Polách 2 – Vítek, Novotný, Macek), Tlumačov – RHL Přerov 7:2 (Švec 2, Pindur 2, Würz 2, Tomáš Hapal – Šimeček, Spurný), Morkovice – Buldok Otrokovice 1:3 (Račko – Hejtmánek, Kotásek, Novák).

2. zápasy: Žopy – Tovačov 5:3 (Jan Nedbal, Mozola, Petr Sovadina ml., Javořík, Barfus – Vrána, Čotek, Zavadil), Jiskra Chropyně – AHK Kroměříž 2:1 (Vymětal 2 – nehl.), Tlumačov – RHL Přerov 6:2 (Klhůfek 2, Krčma, Kylián, Roman Hapal, Švec – Daďa, Pavlík), Morkovice – Buldok Otrokovice 3:7 (Vlastimil Valášek ml. 2, Deneš – Rzesotto 2, Tureček 2, Novák, Kapsa, Jakub Štětkář).

3. zápasy: Jiskra Chropyně – AHK Kroměříž 8:1 (Talášek 2, Halás, Horák, Radek Židlík, Marcoň, Janda, Minks – Kocáb).
Semifinálové dvojice: Žopy – Buldok Otrokovice, Jiskra Chropyně – Tlumačov.