Chropyně ve 12. kole porazila tým holešovského Gatorsu 8:3. ,,Souboj s posledním celkem soutěže jsme nepodcenili a po soustředěném výkonu jsme si v šestnácté minutě vypracovali čtyřbrankový náskok. Ve druhé třetině jsme však polevili v nasazení, přestali jsme bruslit a soupeř korigoval stav na 4:3. Proto přišla ve druhé přestávce v kabině ostřejší výměna názorů a po ní se nám ve zbytku střetnutí podařilo dotáhnou zápas k pohodovému tříbodovému zisku," zavzpomínal na partii s Holešovem kapitán Barexu Libor Halás.

V následném duelu 13. kola chropyňský kolektiv po dramatickém průběhu udolal nevyzpitatelné mužstvo HC Reds 2:1. ,,Zápasy s Redsem bývají vždy vyrovnané. Tentokrát jsme od osmé minuty po Loučkově trefě prohrávali 0:1. O osudu utkání ale rozhodl tahoun Tomáš Kučera. Ten nejprve po spolupráci s Tunkerem srovnal stav na 1:1 a čtyři minuty před koncem se náš lídr postaral o vítězný gól, když získal puk v rohu kluziště a poté ho dotlačil za záda gólmana Redsu Knapa," radoval se Halás.

Jeho celek neztratil chuť vyhrávat ani ve 14. kole, kdy si Chropyně poradila s Vážany 4:3. ,,Přestože jsme Vážany výrazně přestříleli, tak jsme ve střetnutí prohrávali 0:1 a 2:3. V jednačtyřicáté minutě to bylo zásluhou Velinského 3:3. S plichtou se ale nechtěl smířit Jiří Měrka, jenž měl proti svému bývalému chlebodárci dvojnásobnou motivaci a ten o minutu později vsítil naši čtvrtou branku," potěšilo další vítězství kapitána Barexu Chropyně. Povedenou šnůru pak ještě chropyňští Hanáci v 15. kole završili skalpem Slušovic 7:3. ,,Duel s celkem ze Zlínska jsme naklonili na naši stranu ve druhém dějství, kdy jsme po pěkných kombinacích soupeřům nastříleli pět gólů. Zbytek zápasu už jsme kontrolovali. Slušovice však byly nepříjemným protivníkem a v souboji s nimi nás podržel v posledním období ve výborné pohodě chytající brankář Radek Mičola," vyzdvihl jednu z výrazných opor Libor Halás.

Výsledky: 12. kolo: Slušovice – Chomýž 8:2 (Michal Višenka 4, Vaněček 2, Kuňák, Stuchlík – Sadil, Marek Frajt), Plačkov – Vážany 4:5 po SN (Pšurný, Dobeš, Opravil, Pospíšil – Krybus 3, Hečko, Kočař), Barex Chropyně – Holešov Gators 8:3 (Kuneš 4, Bíbr 2, Velinský, Prokš – Malý, Novotníček, Martin Polášek), Hanák Team Kroměříž – HC Reds 7:2 (Milan Berčík 2, Drulák 2, Zahradnický, Hanák, Banďouch – Náleza, Osina). 13. kolo: Plačkov – Slušovice 3:9 (Holík, Pšurný, Venera – Mrňka 3, Michal Višenka 2, Kuňák 2, Tomáš Pavel, Jiří Višenka), Hanák Team Kroměříž – Chomýž 6:5 (Zahradnický 2, Tomáš Berčík 2, Drulák, Dostál – Skočovský 4, Mozola), Vážany – Holešov Gators 5:4 po SN (Škrabal 2, Krybus, Mlčoch, Kostka – Pravda, Doležal, Malý, Jantula), HC Reds – Barex Chropyně 1:2 (Loučka – Kučera 2). 14. kolo: Plačkov – HC Reds 5:6 (Venera 2, Pšurný 2, Dobeš – Zavadil 2, Loučka 2, Kostrůnek, Glaser), Chomýž – Holešov Gators 7:3 (Petr Sovadina ml. 3, Adamovič, Marek Frajt, Mazánek, Skočovský – Šrámek, Malý, Chytil), Hanák Team Kroměříž – Slušovice 2:6 (Zahradnický, Dostál – Michal Višenka 2, Petr Mičola, Tomáš Pavel, Vaněček, Jiří Višenka), Barex Chropyně – Vážany 4:3 (Měrka 2, Velinský, Kučera – Mlčoch 2, Stančík). 15. kolo: Barex Chropyně – Slušovice 7:3 (Velinský 3, Kuneš 2, Prokš, Bíbr – Hrabal 2, Kuňák), Hanák Team Kroměříž – Holešov Gators 7:3 (Tomáš Berčík 2, Drulák 2, Zahradnický, Milan Berčík, Hanák – Malý, Chytil, Jantula), Plačkov – Chomýž 1:0 po SN (Venera).

1. Chropyně 11 0 2 2 93:52 35
2. Hanák Team 10 1 1 3 84:59 33
3. Plačkov 8 2 1 4 68:57 29
4. Reds 9 0 0 6 82:63 27
5. Slušovice 7 1 0 7 79:71 23
6. Chomýž 5 0 1 9 63:71 16
7. Vážany 3 3 1 8 53:66 16
8. Holešov 0 0 1 14 32:115 1