VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KROMĚŘÍŽ 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Bobři, v jejichž sestavě chyběl s třísly laborující Štraub, začali před svými fanoušky lépe a brankou Vaněčka z 10. minuty vedli. Už po půlminutě ale hosté srovnali a za další dvě minuty už vedli. „Začali jsme dobře a v první třetině se nám dařilo v obraně,“ pochvaloval si kouč Kroměříže Viktor Hlobil. Přesto však jeho svěřenci ještě do první sirény inkasovali a začínalo se od nuly.

Hráči Meziříčí po výměně trenérů již potřetí v řadě neprohráli. O tři body s Hanáky však museli tvrdě bojovat

Prostřední část se vydařila lépe Bobrům, kteří si trefami Pavlase a Zienteka vytvořili dvougólový náskok. „Kluci hráli dobře a přesně podle toho, co jsme si řekli v kabině. Od druhé části jsme byli bruslařsky lepší,“ mínil trenér vítězů Roman Sedlák.

Klíčové okamžiky přišly ve třetí části. Hanáci dokázali snížit na rozdíl jediné branky a několikrát dokonce viselo ve vzduchu vyrovnání. „Hráli jsme tam za našeho vedení 4:3 třikrát v oslabení. Podařilo se nám je ubránit a to bylo podle mě klíčové.

Pak jsme dali pátou branku a bylo rozhodnuto,“ zdůraznil klíčový moment domácí lodivod Sedlák, jehož celek si tak po změně na trenérském postu připsal už třetí utkání bez porážky v řadě.

Rozmrzelý byl z porážky hostující trenér Hlobil. „Ve třetí třetině se nám podařilo snížit na 3:4, ale otevřeli jsme hru a dostali další dva góly. Rozhodčí Kusý utkání absolutně nezvládl. Druhý gól jsme dostali po faulu na našeho hráče, pátý po zakázaném uvolnění. Viditelné fauly na naše hráče nepískal. To ale neznamená, že jsme zápas prohráli vinou rozhodčího. Rozhodující byly naše chyby,“ sportovně přiznal Viktor Hlobil.

Branky: 10. Vaněček (Růčka), 18. Zrník (Kratěna), 34. Pavlas (Martiník), 35. Zientek (Tesařík), 58. Martiník (Kratěna), 60. Pavlas (Dvořák) – 10. Blažek (Vaněček), 12. Klabačka (Novák), 41. Gergela (Marek). Rozhodčí: Kusý – Mikler, Mrákava. Vyloučení: 8:10. Navíc Krisl (VM) 10 minut OT, Zavrtálek (VM) 5 min. + do konce utkání, Marek (KM) 10 minut OT, Vybíral (KM) 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:2. Diváků: 480.
Val. Meziříčí: Krumpoch - Zavrtálek, Zrník, Růčka, Zientek, Krisl, Grussmann, Bezouška - Pavlas, Dvořák, Tesařík - Tatarčík, Kuneta, Tesařík - Dědek, Martiník, Kratěna.
Kroměříž: Vala ­ Matula, Blažek, Hlatký, Hrad, Bahula, Šimek, Osina ­ Vybíral, Klabačka, Novák – Vaněk, Rak, Jurík ­ Gajdošík, Gergela, Marek ­ Vaněček, Peterka.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Blansko - Přerov 8:2, Opava - Karviná 5:4, Nový Jičín - Orlová 3:4. Uničov - Šternberk 3:5.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika