HK KROMĚŘÍŽ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Skore utkání otevřel po šesti minutách po závaru před brankou Uherského Ostrohu Rozsypal. V poslední minutě úvodní třetiny využili domácí výhody početní převahy a vstřelili druhý gól.

Po přestávce dokázali hosté gólově odpovědět Veselským. O tři minuty později využili kroměřížští hráči přečíslení a Rozsypal zvýšil vedení Hanáků na 3:1. Dvě minuty před druhou sirénou už to bylo 4:1.

„Podařilo se nám nadějný náskok udržet. Připadalo mně, že soupeř už nenašel v sobě sílu skore otáčet. Tím nám zjednodušil třetí třetinu. Na hráčích Uherského Ostrohu bylo vidět větší zklamání, že se nedostali do finále play off. Určitě je stála sezona víc peněz, protože mají hráče, kteří nehrají úplně zadarmo,“ řekl domácí trenér Zdeněk Bečka.

V závěrečné části už domácí hráči svého soupeře téměř k ničemu nepustili a v 53. minutě naopak navýšili své vítězství zásluhou Krybuse na 5:1.

„Tentokrát se nám dařilo i střelecky. Některé branky padly po pěkných kombinačních akcích. Hru jsme si nekomplikovali v obranném pásmu. Soupeř nebyl tolik agresivní v napadání, což bylo pro nás výhodou,“ podotkl Bečka.

Do nedělní odvety, která se bude hrát v Uherském Ostrohu, tak nastoupí kroměřížští hokejisté s nadějným čtyřbrankovým náskokem.

„Výhra o čtyři branky je pro nás dost výhodným výsledkem. Určitě nemůžeme jenom bránit. Musíme hrát v každém případě aktivně a agresivně. Tak, jak se o to snažíme celou sezonu. Dokázali jsme to hrát s Uherským Brodem dvě třetiny a fungovalo nám to i v souboji s Uherským Hradištěm. Bohužel ty závěry jsme nezvládli. S Uherským Ostrohem se nám to podařilo a já věřím, že stejně úspěšní budeme i v odvetě,“ dodal trenér HK Kroměříž.

„Opět se nám narozdíl od soupeře nevedlo střelecky, určitě jsme měli na lepší výsledek,“ posteskl si trenér Uherského Ostrohu Bronislav Zápařka. „Kroměříž si sice do odvety připravila dobrou pozici, my se ale rozhodně nevzdáváme a o třetí místo se ještě popereme,“ dodal.

Branky: 6. a 30. Rozsypal, 20. Machálek, 38. Kupec, 53. Krybus – 27. Veselský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0.

Kroměříž: Zapletal – Setinský, Večerka, Rizman, Pírek, Vinklárek, Gazda – Machálek, Novák, Rozsypal – Klimecký, Šerka, Foret – Krybus, Kupec, Nedbal. Trenér Zdeněk Bečka.