PSG ZLÍN – TŘINEC 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)

Zlínský trenér Venera postavil do branky již potřetí v řadě brankářskou dvojku Tomáše Štůralu. K dispozici má kromě Lukáše Galvase kompletní kádr. Zlínský zadák v pátek opustil mladoboleslavskou nemocnici a natrženou ledvinu léčí v domácích podmínkách.

Již v 6. minutě si najel před brankáře Dubu zlínský bek Lučka, který napodruhé prostřelil třineckého brankáře. Opora hostů se však při zákroku zranila, proto jeho místo v kleci zaujal náhradník Hamerník.

Úvod druhé části však byl pro Berany jako ze zlého snu. Nejprve vyrovnal Květoň. Třinec ožil a o 72 vteřin později otočil výsledek Lojek. Berani však bleskovým způsobem odpověděli. Nejprve Balaštíkovu střelu Hamerník pouze vyrazil a Köhlerovi již nedělal problém kotouč dorazit. Za oslavným výskokem na hrazení vyrazil přes celé hřiště pod zlínský kotel. Divokou desetiminutovku uzavřel třetí zlínskou trefou Záhorovský.

Závěr druhého dějství se vyostřil. Trestnou lavici zahřívali hned tři hráči na každé straně. Tři minuty před druhou sirénou opět vyrovnal Růžička, jenže dvacet vteřin před koncem dostal opět do vedení domácí Balaštík. „Třinec jen potvrdil svoji sílu. Přes léto své mužstvo doplnili. Kdykoliv se k nám dostali do pásma, byli velmi nebezpeční. Utkání jsme měli dobře rozehrané. Vedli jsme 4:3, ovšem nestačilo to,“ řekl zklamaným hlasem kouč domácích Zdeněk Venera.

I po třetí hosté dokázali vyrovnat Polákem a následně podruhé otočit vývoj utkání Martynkem. Berany poslal definitivně do kolen dvě minuty před koncem celkově šestým gólem Bonk. Třinec si tak po třech letech odvezl ze Zlína cenné vítězství. „Všichni naši hráči ukázali velkou vůli po vítězství, přestože se pro nás zápas nevyvíjel příliš dobře. Někteří hráči se dopustili nedisciplinova­nosti, což se nám nemuselo vyplatit. Do třetí třetiny jsme se nastartovali. Podali jsme výborný výkon,“ pochvaloval si kouč hostů Břetislav Kopřiva.

Další těžký zápas čeká hokejisty PSG již v neděli, kdy zajíždějí na neoblíbený led pražské Sparty.

Branky: 6. Lučka (Kubiš), 27. Köhler (Balaštík, Leška), 29. Záhorovský (Čech), 39. Balaštík (Köhler, Linhart) – 22. Květoň, 24. Lojek (Pospíšil), 37. Růžička (Polanský, Seman), 47. Polák (Výtisk), 49. Martynek (Malec), 58. Bonk (Peterek). Rozhodčí: Homola, Hradil – Čech, Poruba. Vyloučení: 9:10 navíc Kohn a Květoň (oba Třinec) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 4604. Muž zápasu: Martynek.

PSG Zlín: Štůrala – Hamrlík, Linhart, Nosek, Švrček, Míka, Lučka, Bořuta, Kučný – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kollár, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.

Třinec: Duba (6. Hamerlík) – Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk – Kanko, Polák, Bonk – D. Květoň, Peterek, Martynek – Kohn, Polanský, M. Růžička – Tomas, Hampl, Pospíšil. Trenéři: Marek a Kopřiva.