„Je to dáno tím, že polovina týmů je farmou některého z extraligistů. To samo o sobě není na škodu, ovšem nám nefarmovým nejvíce vadí, že tyto celky nastupují pokaždé v jinak silné sestavě,“ upřesnil rozladěně kouč Zlína Miroslav Slovák.

Zdroj: Břenek Martin

A právě na tuto skutečnost jeho svěřenci doplatili o víkendu v Polance nad Odrou, kde po boji padli (27:31).

„Kdyby nastoupil soupeř v ´normální´ sestavě, nevraceli bychom se domů s prázdnou. K naší smůle ale byla kvůli víkendové sněhové kalamitě řada zápasů zrušena, včetně duelu Karviné, která tak do svého záložního celku z Polanky poslala hned pět ´extraligových´ hráčů, rozdílový,“ poznamenal Slovák.

I přesto jeho výběr vzdoroval, v úvodu i vedl. „Největší problém se ukázala přísná přímá červená karta pro Jiřího Tillera, do té doby jednoho z našich nejlepších hráčů. Jeho stáhnutí protihráče byl faul, ale za dvě minuty. Sudí se ale rozhodli jinak,“ nechápavě kroutí hlavou trenér Zlína.

„I přese všechno musím své svěřence pochválit za bojovnost, do poslední chvíle jsme hráli o body. Výjimečný byl výkon brankáře Karla Schwarzera, jehož procento úspěšnosti zásahů bylo 44% a v první půli dokonce téměř padesát! Takový výkon by normálně stačil na výhru,“ odfrkl si Slovák.

Jeho výběr je před nedělní domácí dohrávkou s Dvorem Králové osmý, čtyři body od posledního místa. „Tento zápas musíme bezpodmínečně vyhrát, pak se dostaneme na šestou příčku,“ má spočítáno trenér Zlína.

Stejně jako jeho kolegové kvituje zvýšení kvality první ligy, i přese všechno věřil v lepší výsledky a umístění po polovině soutěže. „Nemohu být úplně spokojen, cíl byl vyšší, chtěli jsme být v půlce do čtvrtého místa, k čemuž nám chybí čtyři body. Mimo jiné z Polanky. Nelíbí se mi, jak farmářské kluby jako Dukla, Šťáhlavy a další nastupují v každém kole v kvalitativně dramaticky rozdílných sestavách. Na tyto celky se nedá nachystat, video je prakticky nepoužitelné, nevíte, s kým na vás vyrukují,“ mávl rukou a již vyhlíží zimní přestávku. „Těch zranění a nemocí už bylo hodně, potřebujeme je doléčit, nabrat novou energii.“

Do odvetné části by rádi Zlínští současný kádr oživili. „Pokud tým bude zdravý a pohromadě, nepotřebuje změny, nemáme jej vůbec špatný,“ je přesvědčen Slovák, který nemá zprávy o možných odchodech.

„Nevím o nikom. Přiznávám ale, že jednáme o příchodu jednoho až dvou kvalitních hráčů s extraligovými parametry. Musíme totiž reagovat na vývoj v soutěži, nejsme žádná extraligová farma, potřebujeme rozdílové házenkáře,“ zdůraznil kouč, jenž navíc věří ve zlepšení tréninkové morálky svých svěřenců.

„Docela mě to trápí. Po odpočinku potřebuji nejvyšší tréninkovou účast pro koncepční práci. Pokud se to podaří, můžeme ve vyrovnané soutěži pomýšlet na umístění i mezi kvartetem nejlepších,“ dodal odhodlaně a s nadějí Miroslav Slovák.