Hasiči Deník
9.12.2009

SDH Vítonice se daří v každém věku

Vítonice - Historie sboru dobrovolných hasičů Vítonice sahá až do roku 1893, kdy měl spolek dvanáct členů. V současnosti je dobrovolníků sto pět, z toho patnáct žen, devět dorostenců a šestnáct mladých hasičů.

12.11.2009

SDH Loukov příští rok oslaví sto let

Loukov - Zajímavou raritou se může pochlubit Sbor dobrovolných hasičů Loukov. Největší úspěchy v soutěžích u nich totiž neslaví tým mužů, jak je to v jiných sborech běžné.

4.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: SDH Těšánky slaví výročí

Těšánky/FOTOGALERIE/ -Osmdesáté výročí vzniku si letos připomněli členové Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Těšánky. Nyní jej tvoří pětadvacet členů. Ve svých řadách mají devatenáct mužů a šest žen.

28.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Za pomoc při povodních dostali ocenění

Rychlov /FOTOGALERIE/ - Pokud se zeptáte kteréhokoliv znalce Podhostýnské hasičské ligy na nejúspěšnější tým, pravděpodobně z jeho úst uslyšíte SDH Rychlov. Loni tamní muži i ženy obsadili celkové první místo, a nebyla to náhoda.

21.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: SDH Divoky udržují nádrž, pořádají také akce

Divoky - Do doby ukončení druhé světové války, jen s rozdílem dvou měsíců, se datuje vznik Sboru dobrovolných hasičů Divoky. V době založení, tedy 6. července 1945, měl jednačtyřicet členů. Prvním starostou byl Josef Křižan, velitelem Alois Dědic a pokladníkem Bohumil Pališek.

14.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: SDH Přílepy: často v čele tabulky PHL

Přílepy/ Spoustu úspěchů slaví v požárním sportu Sbor dobrovolných hasičů Přílepy. V posledních letech se totiž v celkovém pořadí prestižní Podhostýnské ligy umisťují vždy nejhůře do pátého místa.

7.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči ze dvou obcí tvoří jeden sbor: Chvalnov

Chvalnov-Lísky - Jeden sbor, ale spojuje dvě obce: řeč je o SDH Chvalnov-Lísky. Založený byl ve Chvalnově na podzim roku 1898. Hlavní zásluhu na jeho vzniku měl starosta obce Jan Pavlík, správce velkostatku Jan Faiman, řídící učitel František Liška a učitel Emil Dufek. Zpočátku měl sbor šestadvacet členů.

30.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN:SDH Cvrčovice tvoří jen 15 členů, ženy ve sboru chybějí

Cvrčovice - Jedinou organizací ve Cvrčovicích, která se stará o všechny kulturní akce, je tamní Sbor Dobrovolných hasičů. Samozřejmě je také kdykoliv připraven vyrazit k hašení požárů či k jiným nepříjemným událostem.

23.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: SDH Nětčice obsazuje v soutěžích přední místa

Nětčice - Nepřeberným množstvím pohárů se může pochlubit Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Nětčice. Jeho členové se totiž v nejrůznějších sportovních soutěžích umísťují na předních příčkách. O zmíněné úspěchy se nejvíce zasluhují dvoje družstva mužů a žen.

16.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN:SDH Míškovice je nestarším spolkem v obci

Míškovice - Už sto čtrnáct let funguje v Míškovicích sbor dobrovolných hasičů a je tak tedy nejstarším fungujícím spolkem v obci. V současnosti má čtyřiapadesát členů, z toho je třináct mladých hasičů.

9.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: SDH Trávník patří k nejmladším v okrese

Trávník - Čtyřiasedmdesát členů tvoří Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Trávník, který patří mezi nejmladší v okrese.

2.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Kostelanské hasiče úspěšně reprezentují ženy

Kostelany - Rozhodnutí pořídit hasičskou stříkačku odstartovalo historii Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Kostelany.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: SDH z Prusinovic hasí, ale také třeba koštuje slivovici

Prusinovice - Nezvyklou historii má za sebou Sbor dobrovolných hasičů Prusinovice. O jeho založení v roce 1888 se totiž nezasloužil nejvíc žádný tamní obyvatel, ale továrník Thonet z Bystřice pod Hostýnem.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pomáhali likvidovat požár restaurace s penzionem

K nejvýznamnějším zásahům SDH Chvalčov patří bezesporu účast u požáru dvou budov v Rajnochovicích. V březnu roku 2004 se tam vzňala restaurace s penzionem a řeznictví. Na místo přijely také čtyři jednotky profesionálů z Bystřice pod Hostýnem a dobrovolníci z Podhradní Lhoty, Bystřice pod Hostýnem a Rajnochovic.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Litenčic pomáhají i připravují akce

Litenčice/FOTOGALERIE/ - V poslední době pomáhají hlavně při živelných událostech: řeč je o Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Litenčice, který funguje už téměř sto dvacet let. Nyní čítá kolem padesáti členů, z nichž podstatnou část tvoří děti.

29.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Dobrovolní hasiči z Dobrotic soutěží také v Polsku

Dobrotice - Takový normální sbor: tak by se dali charakterizovat dobrovolní hasiči z Dobrotic. Jsou hlavním organizátorem kulturních akcí v této místní části Holešova a umisťují se i na soutěžích. Svou činnost však rozhodně neberou na lehkou váhu, dobře totiž vědí, že musí být připraveni na případný zásah. I proto se nebojí vyrážet na soutěže do zahraničí.

22.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN:Lubenští hasiči pomáhají při Barum rally

Lubná - Sto jedenáct let už funguje Sbor dobrovolných hasičů v Lubné. Nyní čítá na čtyřicet členů, kteří se v obci starají nejen o zachování místních tradic, pomocnou ruku vždy přiloží také při požárech a jiných katastrofách v obci či blízkém okolí.

15.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V Bílanech je hasičem každý čtvrtý člověk

Bílany - Tři sta devět obyvatel a z toho dvaasedmdesát hasičů: to je kuriózní bilance, kterou se může pyšnit Sbor dobrovolných hasičů Bílany. Založen byl už před sto třinácti lety a svých členů si pořádně cení.

8.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Medlovští hasiči pomáhají v nouzi i baví spoluobčany

Medlov/FOTOGALERIE/ - Ještě dříve, než měli vlastní hasičskou zbrojnici, vznikl v Medlově Sbor dobrovolných hasičů. Založen byl v roce 1943 na nařízení německého Okresního úřadu v Kroměříži a tehdy jej tvořilo dvaadvacet mužů. V roce 1958 se začala stavět zbrojnice, která byla dokončena o dva roky poté.

1.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Karolína patří mezi elitu

Karolín/FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů Karolín zdaleka nepatří mezi nejstarší týmy v regionu, rozhodně si však vydobyl post jednoho z nejuznávanějších. Na soutěžích patří karolínští hasiči pravidelně mezi favority a v roce 2005 to dokázali i v celokrajské soutěži.

24.6.2009

SDH Zdounky je nejstarším sborem na Kroměřížsku

Zdounky - Šestašedesát registrovaných členů a dvanáct mladých hasičů tvoří nynější Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Zdounky. Jeho historie sahá až do roku 1876, kdy jej založil zdejší učitel Eduard Bublík.

18.6.2009

Novodědinským hasičům přibyl pohár z PHL

Nová Dědina - Dlouholetá tradice, významná podpora života v obci a obrovské úspěchy v požárním sportu: tak se dá stručně popsat historie Sboru dobrovolných hasičů Nová Dědina. Funguje už sto sedm let a má sedmadevadesát členů, mezi kterými jsou dva čestní, a také dvaadvacet dětí.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT