VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – DFK HOLEŠOV 2:2 (0:1)

Holešov útočil na branku domácích především po pravé straně hřiště, kde v obraně s přehledem hrála Stolářová, která posílala vpřed útočné pasy. Nedařila se však spolupráce záložní a útočné řady, především finální přihrávka a střelba činily holešovským ženám obrovské potíže.

Zahozené šance na hranici šestnáctky přiváděly k zoufalství všechny přihlížející a zvyšovaly sebevědomí domácího celku. Po přechodu Samsonkové na pravou zálohu tlak DFK sílil. Do ofenzivy se zapojovala i Bakalíková, která ve 40. minutě vybojovala roh. Ten rozehrála přímou střelou do malého vápna kapitánka Pechová a hosté skórovali po teči Weissové, která v tomto utkání debutovala.

Domácí tým hrozil především po levé straně, kde srdnatě proti jeho nejlepší hráčce bojovala mladičká Pagáčová, které ale stále chybí zkušenosti a síly pro zvládnutí celého zápasu. Místo uklidnění hry přišel po přestávce na hřiště úplně jiný celek Holešova. Laxní přístup ofenzivních hráček k dění na hřišti vedl během deset minut k totálnímu zvratu v utkání. Nejprve zbytečně zahrála vysokou nohou před šestnáctkou při běžném zpracování míče Dobroslávková. Brankářka ani hráčky si nedokázaly správně postavit zeď proti nepřímému kopu, a domácí hráčky po jeho rozehrání pohodlně skórovaly. Místo aby obdržená branka motivovala DFK k boji o vítězství, pokračoval pasivní a bezkrevný výkon středové dvojice Dobroslávková – Vybíralová. První z nich v 60. minutě minula lehký míč hraný ze středu pole na postu poslední hráčky, kam se nepochopitelně přesunula za pomoci průměrně hrající stoperky Jablunkové, a domácí hráčky rozvlnily síť Holešova podruhé.

Hra hostí byla neuspořádaná, ani střídání Weissové za Stratilovou nepřineslo žádnou změnu. Levá polovina hřiště hrála příliš pasivně, středové hráčky nevytvářely pohybem tlak na obranu soupeře, a v útoku se vůbec nedokázala prosadit Bakalíková. Naštěstí Holešov neustále burcovala svou důraznou hrou a zodpovědným přístupem kapitánka Pechová, která se snažila o posílení ofenzívy a o zakončení.

V tom ji nejvíce podporovala záložnice Samsonková, která po několikátém úniku po pravé straně hřiště bez přípravy vystřelila z těžkého úhlu, a k překvapení všech míč skončil v brance domácích. Výsledek nezměnilo ani střídání v poslední desetiminutovce, kdy si opět po letech zahrála se svými svěřenkyněmi trenérka, ale ke zvratu utkání nepřispěla.

Branky: Weissová, Samsonková.

DFK Holešov: Kršňáková – Jablunková, Stolářová, Pechová, Ďurišová, Vybíralová, Samsonková, Dobroslávková, Pagáčová, Bakalíková, Weissová (Stratilová, Ságnerová).