TJ ZLOBICE

Pět let se fotbal ve Zlobicích nehrál. Klub se přihlásil znovu do III. třídy v roce 2003 a pravidelně obsazoval dvanáctou, nebo třináctou příčku ve skupině B. Nejúspěšnější sezonou byla 2005/06. Zlobice tehdy 6× vyhrály, vstřelily 41 branek a získaly 21 bodů. Podle podzimní části to vypadá, že klub svá maxima výrazně vylepší.

Chybí mu už jenom jedna výhra, jedenáct gólů a čtyři body.

Začátek sezony znovu naznačoval, že Zlobice budou patřit k nejhorším. Prvních šest zápasů totiž odehrály bez vítězství. Potom přišlo výrazné zlepšení a tým se v tabulce posunul z devátého na šesté místo.

Při pohledu na statistiky zaujmou Zlobice dvakrát. Více než třetinu gólů inkasovaly v první čtvrthodině druhého poločasu, ale na druhou stranu jsou jediným týmem, který na hřištích soupeřů nedostal v prvním poločase gól.

Devět otázek pro trenéra Vojtěcha Menšíka

Jak jste spokojeni s podzimní částí III. třídy?

Lhal bych, kdybych řekl, že nejsme spokojení. Přesto si myslím, že jsme na tom mohli být ještě lépe. Podařilo se nám konsolidovat tým. Přišli k nám noví hráči. Svou práci odvedl Radovan Unger, který domluvil pět nových posil. Bez nich bychom určitě klopýtali. Začalo se nám dařit a na hráčích bylo vidět, jak se těší na každý zápas a mají ze hry radost. Myslím si, že spokojení byli i diváci.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Výsledky Břestu nebo Rataj mě nepřekvapily. Věděl jsem, že oba týmy mají kvalitní hráče a fotbal dělají dobře. Možná jsme překvapili my šestým místem.

Zdá se, že Zlobice mají problém s disciplínou. Například Lukáš Vlček nasbíral ve dvanácti zápasech čtyři žluté karty a byl dvakrát vyloučen…

To máte pravdu. Nebudu se vyjadřovat k tomu, zda všechny tresty byly oprávněné, ale rozhodně na disciplině pracujeme. V zápase už to moc neovlivním. Hlavně mladší hráči by měli některé situace řešit s chladnou hlavou.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Myslím si, že je to zajímavá zkušenost. Hodnotím ho kladně. Dřív jsme hráli pořád proti stejným soupeřům. Navíc si myslím, že se vzdálenosti k soupeřům pro nás snížily. Jiné to bude v nadstavbě, ale přesto se mi tento model velice líbí.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Věřím tomu, že soutěž vyhraje Břest. Z ostatních skupin by to mohly být Rajnochovice, ale podle mého názoru mají určitý generační problém. V jejich týmu je dost starších hráčů, a to může rozhodovat. Daleko lépe mají poskládané týmy Břest nebo Rataje, kde je navíc výborná parta a zkušený Jindřich Lehkoživ.

Jaké cíle budete chtít v jarní části splnit?

Chtěl bych v základní části udržet šesté místo. Kdybychom se o příčku posunuli, nebylo by to zlé. Potom si chceme zahrát slušný fotbal v nadstavbové čás­ti.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Chtěl bych Šišku z Dřínova, který s námi hrál v přípravě dva zápasy a v každém dal gól. Jeví se velice slušně. Hlavně musíme nahradit Lukáše Vlčka, který má disciplinární trest a v prvním zápase nám bude chybět.

Na čem hlavně potřebujete přes zimu zapracovat?

Musíme víc dodržovat taktiku. Máme dva výborné gólmany Billeného a Libenského, ale přesto hodně gólů dostáváme. Zaměříme se na obrannou část. Většinou bráníme jenom ve čtyřech hráčích a to je málo. Záloha je jenom ofenzivní.

Jak vypadá příprava před jarní částí?

V přípravě jsme porazili Šelešovice 2:1 a remizovali jsme s rezervou Lubné 3:3. Příští týden nás čeká rezerva Kvasic. Trénujeme na umělé trávě v Kroměříži.

Celkem: 5 – 2 – 6, 30:30 17 (6.)

Doma: 3 – 1 – 3, 20:16 10 (6.)

Venku: 2 – 1 – 3, 10:14 7 (6.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 77 diváků (7.)

Hráči: Tomáš Holan (13–4), Petr Vlček (13–1), Lukáš Vlček (12–5), Antonín Spáčil (12–0), Pavel Sukup (12–0), Martin Střelec (11–7), Ladislav Pechtor (11–1), Martin Vrána (11–0), Lukáš Uhrinovský (9–5), Martin Topič (9–2), Jiří Frkal (9–1), Martin Šustrik (8–1), Ondřej Juráň (8–0), Zdeněk Bilenný (7–0), Jiří Libenský (7–0), Jiří Navrátil (5–2), Marek Zapletal (4–1), Libor Hrušák (3–0), Martin Musel (3–0), Petr Hána (2–0), Martin Hušek (1–0), David Martiňák (1–0), Petr Štrof (1–0)

TJ KRUŽÍK BAŘICE

Čtyři prohry a šest zápasů bez výhry, takový byl start Bařic v novém ročníku III. třídy. Tým tak jenom potvrzoval, že ani v letošním ročníku nebude pomýšlet na příčky nejvyšší. V závěru podzimu však došlo k neočekávanému obratu. Bařice dokázaly porazit rezervy Morkovic, Kvasic i Lubné, tedy týmy na druhém až čtvrtém místě a to je katapultovalo z posledního na šesté místo.

V posledních čtyřech zápasech Bařice inkasovaly jenom jeden gól. Gólmana Jaroslava Mlčocha nepřekonali soupeři 321 minut a celkem udržel na podzim čtyřikrát čisté konto.

Devět otázek pro trenéra Zdeňka Stančíka

Jak hodnotíte uplynulý půlrok?

Tým se neustále přetváří. Před sezonou přišli čtyři noví hráči. Chvíli trvalo, než se vykrystalizovala sestava. Několikrát jsme v úvodu sezony prohráli smolně a hloupě po našich naivních chybách. Závěr podzimu nám vyšel. Měli jsme také kus toho sportovního štěstí. Myslím si, že úroveň hry šla postupem času nahoru. S kvalitním soupeřem jsme dokázali držet krok.

Které utkání se vám nejvíc povedlo, a po kterém jste byl nejvíc zklamán?

Velice dobrý zápas jsme odehráli s rezervou Kvasic, která má postupové ambice. Dobrý zápas jsme odehráli také v Lubné.

Za Bařice chytá momentálně nejlepší brankář skupiny C. Je pro vás jistě výhodou, že v brance nastupuje Jaroslav Mlčoch…

Mlčoch je zkušený gólman, který chytal okresní přebor. Bohužel netrénuje, takže žije především ze svých zkušeností. Má lví podíl na našich výsledcích. Několikrát mužstvo výrazně podržel. Před ním se zlepšila i defenziva. Už brání víc hráčů než dřív.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Některé překvapivé výsledky. Mužstva, od kterých se to nečekalo, dokázala obrat o body favority.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Nový systém vítáme, protože je pro nás určitým zpestřením. Když hrajeme ve středu tabulky, tak už nám nejde téměř o nic. Uvidíme jaká bude pro nás konfrontace s kluby z jiných skupin.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Je obtížné někoho jednoznačně favorizovat. Přesto si myslím, že velkou šanci mají Počenice. Myslím si, že se poučily účinkováním v okresním přeboru. Směrem dopředu jsou velmi dobré. Pokud ještě zpevní defenzivu, tak budou jedním z kandidátů na postup. Mužstva v jiných skupinách jsem neviděl.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části?

Naším cílem bude udržet prostředek tabulky. Navíc asi mít nebudeme. Uvidíme, jak se nám budou vyhýbat zranění a jak se nám povede start do jarní části.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Posily nemáme žádné. Kádr jsme doplnili o dva vlastní dorostence. Uvidíme, jak se dokážou prosadit.

Jak vypadá příprava před jarní částí?

Začali jsme 17. ledna. Účast na trénincích je docela slušná. Máme za sebou zatím jeden přípravný zápas. Další tři nás ještě čekají.

Celkem: 5 – 2 – 6, 26:28 17 (6.)

Doma: 3 – 1 – 3, 17:14 10 (5.)

Venku: 2 – 1 – 3, 9:14 7 (6.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 75 diváků (8.)

Hráči: Roman Černý (13–10), David Čevora (13–7), Jakub Kolouch (13–0), Michal Goliáš (12–1), Milan Hasmanda (12–0), Karel Strýc (11–4), Michal Černý (11–1), Zdeněk Stančík (11–1), Petr Vyrobík (11–1), Martin Láník (11–0), Jaroslav Mlčoch (11–0), Lukáš Čevora (10–0), Radim Marek (8–0), Tomáš Klesnil (6–0), Jan Lachendro (5–1), Tomáš Mičák (4–0), Pavel Rogožan (4–0), Tomáš Láník (2–0), Pavel Štěpaník (1–0), Lukáš Večerka (1–0)