O záchranu v soutěži bude bojovat možná ještě pětice mužstev

Ve hře o záchranu nadále zůstávají Holešov B, Rajnochovice, Němčice a Mrlínek. Dva týmy by sestupovaly jen v případě, že v I. B třídě skupině B by na 13. místě skončily Louky.

NĚMČICE – MORKOVICE B 1:4 (0:2)

Rezerva Morkovic potvrdila, že dohrává sezonu ve velké pohodě. V posledních čtyřech kolech nastřílela šestnáct branek. Němčice prohrály první z posledních pěti utkání.

„Věděli jsme, že nás čeká hodně těžký soupeř a navíc jsme nemohli nastoupit kompletní. První poločas se nám nevydařil. Snažili jsme se hrát, ale po dvou hrubkách jsme inkasovali. To bylo pro nás celkem dost smrtící. Ve druhém poločase jsme chtěli s výsledkem něco udělat. Tlačili jsme se proti oslabenému soupeři dopředu, ale ten hrál chytře. Ze zajištěné obrany hrál na brejky a ty mu vycházely. Výhra hostů byla zasloužená. Nám nezbývá než v posledních dvou kolech bojovat o záchranu v okresním přeboru," poznamenal domácí trenér Michal Štěpánek.

„Dnes jsme si vyzkoušeli defenzivní hru. Z brejků jsme vstřelili dvě branky. Za vyloučeného brankáře šel do branky Řezáč a vedle tří střel zlikvidoval i penaltu.," pochvaloval si vedoucí mužstva hostů Jiří Řezáč.

Branky: 74. Štěpánek st. – 27., 71. a 77. Hušek, 10. Petráš. ČK: 38. Vrba (Morkovice B). Rozhodčí: Caletka. Diváci: 80.

Němčice: Vymětal – Hynčica, Matějov, Lochman, Cejpek, R. Darebníček, T. Darebníček, Frkal, L. Niedermertl, Z. Niedermertl, Holý (Mrázek, Zaoral, Štěpánek st.).

Morkovice B: Vrba – Vymazal, Řezáč, Zápařka, Štolfa, Pajgr, Oplt, Koláček, Hušek, Šimčík, Petráš.

RATAJE – RAJNOCHOVICE 2:1 (1:0)

Rataje poprvé z posledních pěti vzájemných zápasů dokázaly porazit Rajnochovice a ukončily tak zároveň čtyři zápasy trvající sérii bez výhry. Pro hosty to byla devátá prohra venku v řadě.

„Skládali jsme se velice těžce. Ještě pětačtyřicet minut před zápasem jsme byli v kabině jenom tři. V průběhu jsme byli přesto lepší, i když jsme se nevyhnuli hluchým místům. Začali jsme aktivně a hodně jsme stříleli. Trefili jsme stejně jako hosté břevno. Do přestávky jsme se dostali po střele z dálky do vedení. Ve druhém poločase se hráči začali bát o výsledek a zbytečně jsme začali nakopávat míče stejně jako soupeř. Po brejku hosté faulovali a z penalty jsme přidali druhou branku. Hosté dali gól, který podle mě neměl platit. Náš brankář měl míč v ruce a hostující hráč ho natlačil za brankovou čáru. Takový zákrok by se asi měl pískat. V závěru to bylo hodně emotivní," přiznal

„Já už fakt nevím, co k zápasu říct. Jsem z našich výsledků nešťastný. Od začátku utkání měli domácí malinko navrch a zaslouženě se ujali vedení. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější my. Měli jsme řadu vyložených šancí, ale vstřelili jenom jeden gól. Snad zvládneme domácí zápas s Němčicemi v příštím kole," dodal trenér Rajnochovic Roman Chromec.

Branky: Gryča, Vacl – Topič. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 80.

Rataje: Miler – J. Chalupa, Lehkoživ, Gryča (65. A. Poledňák), Chalupa, Mík, Koutňák (66. Bláha), Absolon, Hofírek, K. Chalupa, Zloch.

Rajnochovice: Málek – Jurča (75. P. Malát), Staněk, Dvořák, Doležel (83. Koláček), Čech (81. Hrachovec), Ides, Kubík, Dubják, Topič, Giebel.

PRUSINOVICE – MRLÍNEK 1:1 (1:0)

Mrlínek si odvezl z Prusinovic cenný bod za remízu 1:1, kterou zařídil v poslední minutě Vyoral. V pěti posledních vzájemných zápasech Prusinovice doma se svým soupeřem ani jednou neprohrály.

„Začali jsme dobře a hosty jsme zatlačili. Naše převaha vyústila ve vedoucí branku, kterou dal hlavou Sovadina. Po přestávce přešla aktivita na kopačky hostů. My jsme se snažili využívat rychlé brejky. Měli jsme několik vyložených šancí, které jsme však neproměnili. V poslední minutě hosté srovnali," řekl domácí trenér Viktor Vinklárek.

„Dnes to byl hodně vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Nejvíc byli vidět brankáři Spiegl a Novák, kteří podali výborný výkon. Bohužel my jsme vstoupili do zápasu vlažně a od 20. minuty jsme prohrávali po chybě v obraně. Náš závěrečný tlak přinesl vyrovnání a my jsme za bod z Prusinovic velmi rádi. Doufám, že v příštím kole doma porazíme Rataje a zachráníme se," přeje si trenér hostů Martin Mikulík.

Branky: 20. Sovadina – 90. Vyoral. Rozhodčí: Novák. Diváci: 95.

Prusinovice: Spiegl – Bartošek (80. Vrubel), Vybíral (18. Talach, 78. Barot), Kopřiva, R. Nevřala, Mrázek, Křepelka, Sklenář, Tkadlčík, Sovadina, Darebník.

Mrlínek: Novák – V. Kušík, Heryán, R. Horák, Hlava (56. Rotter), Vrubel, Vyoral, D. Horák, Surý, J. Horák (80. Podzemný), R. Kušík (70. Červík).

SLAVKOV P. H. – SKAŠTICE 0:5 (0:1)

Skaštice jednoznačně ovládly utkání ve Slavkově pod Hostýnem.

„Výsledek hovoří jasně, jak to vypadalo. V úvodu jsme měli dvě pološance, bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit. Soupeř hrál výborně kombinačně a přehrával naše mladé hráče. V první půli vytěžily Skaštice ze dvou příležitostí jednu branku. Naše šance zlikvidoval brankář Barcuch. Závěr zápasu patřil hostům, kteří naše mužstvo rozebrali," podotkl domácí trenér Přemysl Melichárek.

„Brzy jsme se dostali do vedení, ale první poločas byl ještě vyrovnaný. Druhý poločas byl zcela v naší režii. Od druhého gólu to byla už exhibice. Zápas jsme dohrávali úplně v klidu," pochvaloval si trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 66. a 85. Chorý, 5. I. Frýdl, 50. Sehnal, 72. I. Sedlák. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 100.

Slavkov p. H.: Neradil – Kostov, Jemelka, Románek, V. Mikulčák, Pavlica, Janečka, J. Krajcar (Symerský), Z. Sadil, Tureček, P. Krajcar (Ponížil).

Skaštice: Barcuch – T. Motal, Janalík, Sehnal, I. Sedlák, Bubla, Kvasnička, I. Frýdl (75. Stančík), P. Frýdl, Oračka (63. Macho), Chorý.

STŘÍLKY – KYSELOVICE 2:1 (1:0)

Pro Střílky znamená domácí výhra jistotu záchrany v okresním přeboru.

„Z naší strany to bylo hodně nervózní. Kluci kazili jednoduché přihrávky. Dolehla na ně tíha zodpovědnosti, že musíme vyhrát. Nicméně se nám to povedlo, takže v klubu panuje velká spokojenost. Dnes rozhodlo, že jsme měli větší chuť vyhrát," pochvaloval si domácí kouč Pavel Mikulčík.

„Byl to vyrovnaný duel. Na našem týmu bylo vidět, že už prakticky o nic nehrajeme. Ve druhém poločase měli domácí víc šancí než my. V koncovce jsme nebyli tak efektivní jako Střílky," doplnil trenér hostů Vít Říkovský.

Branky: 39. a 61. P. Posolda – 52. V. Říkovský ml. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 100.

Střílky: Rotter – Věžník, Marek, Jelínek, Posolda (88. Vrba), Jančík, Hegr, Foltýn (90. Brňák), Hubr (89. Handl), Hlaváček, Sádlík.

Kyselovice: Molčík – Němec, Seibert, Kroupa, Sobek, V. Říkovský st., V. Říkovský ml., Zádrapa, Stratil, Krčma (88. Otáhal), M. Říkovský.

ROŠTĚNÍ – RUSAVA 4:3 (1:1)

Rusava přišla prohrou v Roštění o teoretickou možnost postoupit do I. B třídy. Roštění dokázalo zdolat svého soupeře po více než osmi letech. Předchozích pět duelů skončilo vždy výhrou Rusavy.

„Dělali jsme hloupé chyby. Zápas jsme mohli rozhodnout už v úvodu, kdy jsme během šestnácti minut měli čtyři gólové šance. Hosté čtyřikrát vystřelili na naši branku a dali tři branky. Řekl bych, že naše výhra byla zasloužená," poznamenal domácí trenér Milan Dvorník.

„Začátek jsme nezachytili a domácí byli určitě lepší. V prvních dvaceti minutách měli řadu šancí a klidně to mohlo být víc než 1:0. Postupem času jsme dostali hru pod kontrolu a mnohem lépe jsme kombinovali. Dařila se nám hra středové řady. Domácí se jen obtížně bránili. Do šaten se šlo zaslouženě za nerozhodného stavu. Bohužel jsme nezvládli ani úvod druhé půlky. Hned po třiceti vteřinách to bylo 2:1. Zbraně jsme však nesložili a stav jsme otočili na 2:3. Ačkoliv to říkám nerad, tak tentokrát nás rozhodčí Rybka docela poškodil, když nařídil naprosto nesmyslnou penaltu a Roštění vyrovnalo. Závěr zápasu jsme si pokazili sami, kdy jsme nechali hlavičkovat domácí hráče a ten s pomocí břevna vstřelil vítězný gól. Domácí vyhráli šťastně. Remíza by byla spravedlivá," podotkl trenér Rusavy Jan Uruba.

Branky: 46. a 56. Škrabana, 4. R. Zapletal, 79. V. Zapletal – 35. Regentík, 51. Zelený, 55. M. Vaculík. Rozhodčí: Rybka. Diváci: 100.

Roštění: M. Nevřala – Zakopal, Paštěka, D. Nevřala, Darebníček, Škrabana, Přikryl, V. Zapletal, Vlkolenszki (Číhal), Pumprla (Hradil), R. Zapletal.

Rusava: Palát – L. Vaculík, Krajcar, Pavelka, Ševčák, M. Vaculík, Páník, Regentík, Barot (70. T. Vaculík), Zelený, Havránek.

HOLEŠOV B – ŽERANOVICE 2:2 (2:1)

Remíza na hřišti zachraňujícího se Holešova B stačila Žeranovicím k postupu do I. B třídy. Domácí v posledních šesti zápasech ani jednou nevyhráli.

„Postavil jsem až na dva hráče kluky z dorostu. Potvrdili, že se jim daří v krajské soutěži dorostu a přenesli to na hřiště. Byli jsme aktivnější a to dělalo Žeranovicím asi problém. První gól jsme dostali asi z ofsajdu, což viděli všichni, jenom asistent rozhodčího ne. V závěru jsme měli kopat penaltu, ale rozhodčí střet jako faul neposoudil a stejný zákrok na druhé straně už odpískal. Karel Klimek srovnal z trestného kopu. Mrzí nás, že jsme vedení neudrželi. Naše záchrana je už jenom teoretická a také proto jsem dal šanci dorostencům," přiznal domácí trenér Petr Štěpaník.

„Jak se říká, ten poslední krok bývá nejtěžší a v tomto utkání se to opět potvrdilo. Všichni byli zbytečně nervózní a fotbal nebyl z naší strany určitě dobrý. Holešov hrál docela solidně a je škoda, že se zřejmě nezachrání. Nakonec jsme se protrápili k postupu. Teď si musíme sednout a uvidíme, jak to bude dál. Jestli si I. B třídu zkusíme nebo ne," dodal trenér hostů Karel Klimek.

Branky: Plachý, Machálek – Hubík, K. Klimek. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 150.

Holešov B: Pospíšil – Vaculík, Kuchár, Hrudík, Oral (68. Jirsa), Kopřiva (45. Vlček), Dlabaja, Kojetský (70. Snopek), Machálek, Plachý, Kováč.

Žeranovice: Dokoupil – M. Sedláček, P. Sedláček, Sedlařík, Smith, Menšík, K. Klimek, D. Klimek, Sklenář, Hubík, R. Pšurný (M. Pšurný, Kučera, Plhal).