KYSELOVICE (2) – MORKOVICE B (6)

O další vítězství na domácím hřišti budou usilovat Kyselovice, které přivítají rezervu Morkovic. Překvapení loňské a vlastně i letošní sezóny, doma neprohrálo už třináct zápasů v řadě. Již druhou sezónu po sobě se hřiště v Kyselovicích stává nedobytnou tvrzí. Naposledy se tam z výhry radoval v srpnu loňského roku Kostelec u Holešova.

„Našich výsledků si vážíme, ale nijak je nepřeceňujeme. Pořád se díváme pouze na následující zápas a chceme z něj vytěžit maximum. Morkovice B se po nepovedeném začátku soutěže zvedají. V posledním kole zdolaly Slavkov p. H. a potvrzují svou kvalitu. Čeká nás náročný duel, ale věřím, že s pomocí fanoušků ho zvládneme a společně budeme moct oslavit další bodový zisk,“ říká trenér domácích Vít Říkovský.

Vstup do nového ročníku se záložnímu týmu Morkovic skutečně nepodařil. V prvních třech kolech získal jenom tři body. Potom si připsal další dvě výhry.

„Venkovní zápasy jsme zatím nehráli nejhůř a ve všech nám chybělo trošičku štěstí, abychom byli ještě úspěšnější. Rádi bychom navázali na výhru se Slavkovem p. H. a i přesto, že jsou hráči Kyselovic favoritem, tak se pokusíme bodovat,“ uvedl vedoucí mužstva Morkovic Jiří Řezáč.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 3:4

Série: Kyselovice doma 13× neprohrály.

Tip Deníku: 1

RUSAVA (3) – SKAŠTICE (4)

Atraktivní zápas 7. kola nejvyšší okresní soutěže bude k vidění už dnes na Rusavě, kde domácí tým vyzve Skaštice. Ty budou chtít na soupeřově hřišti odčinit domácí porážku z minulého kola. Rusavě patří po šesti odehraných kolech třetí příčka s jednobodovou ztrátou na vedoucí Žeranovice. Nyní se Urubovi svěřenci postaví proti Skašticím a to v domácím prostředí, kde poslední čtyři zápasy vyhráli.

„Zápasy se Skašticemi byly v minulých letech vždy plné dramatického fotbalu, otevřené hry i branek. Já doufám, že to tak zůstane i tentokrát. Skaštice jsou týmem, který chce hrát fotbal, takže předpokládám, že šance se budou střídat na obou stranách,“ prohlásil rusavský trenér Jan Uruba.

„S Rusavou je to vždy atraktivní zápas a myslím si, že i tentokrát to bude podobné a diváci se mohou těšit na ofenzivní fotbal. Samozřejmě víme o výborné střelecké formě Rusavy v letošní sezoně. Věřím, že nám bude útočný styl Rusavy vyhovovat a na konci utkání budeme mít důvod ke spokojenosti,“ věří lodivod Skaštic Ivo Frýdl, jehož tým figuruje s deseti body na čtvrtém místě.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 2, 12:11

Série: Rusava doma 4× vyhrála.

Tip Deníku: 1

ŽERANOVICE (1) – MRLÍNEK (13)

Tento duel má jasného favorita. Tím jsou domácí fotbalisté, kteří vedou okresní tabulku, to hosté se krčí na třináctém místě.

Žeranovice letos v okresním přeboru válí, po šesti odehraných kolech ztratily jen dva body po bezbrankové remíze ve Slavkově p. H. Nyní je čeká Mrlínek, s nímž by neměly mít žádné velké problémy, takže se od domácích očekávají další tři body.

„Mrlínek má hru založenou na bojovnosti a poctivosti. Bude nás pravděpodobně čekat hra do plných, proto bude hodně důležité, abychom zůstali trpěliví a přesní v kombinaci. Musíme si dát pozor na zbytečné ztráty míče, po kterých mohou následovat protiútoky soupeře,“ prohlásil domácí kouč Karel Klimek.

Fotbalisté Mrlínku nebodovali na hřištích soupeřů, oba duely prohráli. V tomto zápase by museli podat výborný výkon, aby venku bodovali.

„Žeranovice patří k favoritům soutěže. Jejich hra je závislá na výkonech Karla Klimka. Nám nezbývá nic jiného, než se soustředit právě na něho a kvalitně bránit. S Žeranovicemi se nám v poslední době dařilo. Doufám, že to bude pokračovat dál,“ dodal kouč hostů Martin Mikulík.

Vzájemná bilance: 4 – 0 – 6, 19:22

Série: Žeranovice 6× neprohrály.

Tip Deníku: 1

HOLEŠOV B (7) – RAJNOCHOVICE (10)

Rezerva Holešova v domácím prostředí hostí Rajnochovice. Oba týmy se pohybují kolem středu tabulky, lépe na tom jsou domácí. Ti figurují na sedmém místě s devíti body, o tři body méně mají desáté Rajnochovice. Holešov B vybojoval všechny tři výhry na svém hřišti. Před svými domácími příznivci se pokusí tuto úspěšnou sérii natáhnout.

„O soupeři nemám žádné informace. Je pro nás velkou neznámou. Navíc řešíme, kdo bude vůbec hrát, protože máme velkou marodku. Přesto musíme doma vyhrávat,“ řekl trenér domácích Milan Dvorník.

„Pro nás je varováním, že Holešov B boduje jenom doma. Soupeř staví na mladých a hodně běhavých hráčích, kteří mají zkušenosti s vyšší soutěží. Určitě to nebude snadný soupeř. Musíme podat minimálně tak kvalitní výkon jako proti Žeranovicím,“ prohlásil kouč hostí Marko Cicvarič.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

Série: Holešov B doma 5× vyhrál.

Tip Deníku: 1

ROŠTĚNÍ (8) – NĚMČICE (5)

V Roštění proti domácím nastoupí Němčice. Roštění se před vlastními fanoušky představí teprve potřetí. Na zatím jedinou domácí výhru z utkání proti Prusinovicím by Roštění chtělo navázat i proti Němčicím.

„Čeká nás nepříjemný soupeř. Loni jsme ho doma porazili 3:1 a z tohoto zápasu chceme vycházet. Zápas s Němčicemi určitě chceme výsledkově zvládnout, domácí ztráty se pak těžko dohánějí. Pro nás to bude malé derby, před kterým máme dost hráčů na marodce. Doufám, že nakonec nastoupíme v co největší síle a urveme co nejvíc bodů,“ nechal se slyšet předseda Roštění René Pagáč.

„Pojedeme do Roštění jako na každé utkání. Chceme bodovat, chceme být úspěšní a navíc chceme podat dobrý fotbalový výkon. Musíme však být schopni realizovat proměnění šancí, které si vypracujeme. Ve všech utkáních, které jsme v poslední době bodově nezvládli, jsme si vypracovali dostatek šancí k tomu, abychom v těch daných utkáních získali minimálně bod,“ uvedl hostující trenér Michal Štěpánek.

V předchozích čtyřech vzájemných zápasech získaly Němčice v Roštění jenom jeden bod.

Vzájemná bilance: 5 – 1 – 2, 22:15

Tip Deníku: 1

STŘÍLKY (12) – RATAJE (14)

V sedmém kole se utkají dva týmy, které patří k nejhorším v dosavadním průběhu letošního okresního ročníku. Střílky doma přivítají Rataje, které ještě nevyhrály. Hosté se to pokusí v neděli změnit. „Cílem teď je, aby se hráči dostali co nejrychleji do pohody a zlepšila se nálada. Všichni si samozřejmě uvědomujeme, o co nyní půjde. Jakákoliv další ztráta by byla velmi nepříjemná. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli. Pokud bychom neporazili posledního, tak by to už bylo úplně katastrofální,“ prohlásil kouč Střílek Pavel Mikulčík.

Sice se od Rataj nečekaly žádné velké útoky na přední místa v tabulce, ale že ani po šesti zápasech nebudou mít ani jednu výhru, tak to v klubu čekal málokdo.

„Domácí jsou až dvanáctí. Takže v kabině asi také nebude ta pravá pohoda. Uvidíme, kdo se s tím lépe vypořádá. Oba týmy jsou na tom podobně, i když ta situace u nás je ještě o poznání horší. Už se nemůžeme vymlouvat, že jsme hráli se soupeři z předních míst. Teď už prostě musíme bodovat,“ pronesl trenér hostů Radek Skipala.

Vzájemná bilance: 6 – 3 – 5, 29:28

Série: Rataje 8× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

SLAVKOV P. H. (9) – PRUSINOVICE (11)

Ve Slavkově pod Hostýnem se domácí pokusí navázat na poslední vzájemné zápasy s Prusinovicemi na vlastním hřišti. Už deset let Prusinovice ve Slavkově p. H. nevyhrály. Od roku 2001 nastoupily ve Slavkově p. H. šestkrát a získaly jen bod. Slavkovu patří zatím devátá příčka, hosté jsou jedenáctí. Oba soupeři se budou chtít vyšplhat směrem nahoru. Další bodová ztráta by pro oba znamenala nepříjemné komplikace.

„Víme, že jsme momentálně v okresním přeboru v bodovém zisku trošku za očekáváním. Proti Prusinovicím se nám v poslední době daří a doufám, že nám to tak půjde i dále. Prusinovice se letos poměrně trápí, i když v minulém kole zvítězily. Doufám, že my nebudeme tou další obětí,“ uvedl předseda Slavkova Karel Mikulčák.

„Pro nás je to derby, na které se vždy nejvíc těším, protože jsem za Slavkov hrával. Bude to pro nás konfrontace, jak na tom po výhře nad Střílkami opravdu jsme. Věřím, že letos už můžeme konečně ve Slavkově uspět a odvézt si alespoň bod. Domácí nejsou letos tak silní jako loni,“ řekl kouč hostů Viktor Vinklárek.

Vzájemná bilance: 9 – 3 – 4, 44:24

Série: Prusinovice venku 11× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

Střelci

10 – Klimek Karel (Žeranovice)

8 – Chorý Martin (Skaštice) a Zapletal Radek (Roštění)

6 – Topič Tomáš (Rajnochovice) a Zelený David (Rusava)

5 – Posolda Petr (Střílky), Plhal Pavel (Žeranovice) a Roubalík Milan (Holešov B)

4 – Holý David (Němčice), Nevřala Radek (Prusinovice) a Vlha David (Morkovice B)

Žluté karty

6 – Pospíšilík Radek (Němčice)

5 – Veselý Ondřej (Rataje)

4 – Vaculík Lukáš (Rusava)

3 – Zapletal Radek (Roštění), Posolda Petr (Střílky), Pumprla Roman (Roštění), Pavlica Jiří (Slavkov p. H.), Vaculík Michal (Rusava), Tureček Tomáš (Rajnochovice), Němec Richard (Kyselovice) a Doležal Petr (Rajnochovice)

Vyloučení

Zaoral Pavel (Němčice), Sehnal Miroslav (Skaštice) a Jemelka Aleš (Slavkov p. H.)

Brankáři s čistým kontem

3 – Palát Marcel (Rusava)

2 – Neradil Lukáš (Slavkov p. H.)

1 – Nevřala Michal (Roštění), Pospíšil Pavel (Holešov B), Dokoupil Marek (Žeranovice), Hubík Martin (Žeranovice) a Láník Radek (Němčice)

Minutová neprůstřelnost

236 minut (aktuální série – 115) – Palát Marcel (Rusava)

193 (13) – Dokoupil Marek (Žeranovice)

184 (5) – Nevřala Michal (Roštění)

163 (73) – Pospíšil Pavel (Holešov B)

137 (0) – Neradil Lukáš (Slavkov p. H.)

134 (0) – Vymětal Lukáš (Němčice)

131 (26) – Stuchlík Aleš (Střílky)

128 (11) – Vrba Marek (Morkovice B)

117 (117) – Hubík Martin (Žeranovice)

116 (23) – Barcuch Pavel (Skaštice)

116 (28) – Molčík Pavel (Kyselovice)

Nejvíc utkání v okresním přeboru od r. 2002

202 – Sklenář Daniel (Prusinovice)

199 – Zmeškal Roman (Chvalčov)

196 – Nevřala Radek (Prusinovice)

190 – Bartošek Josef (Prusinovice)

186 – Darebníček Tomáš (Němčice)

183 – Barot Alois (Prusinovice)

179 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

176 – Štěpánek Michal (Němčice)

173 – Lochman Filip (Záhlinice/Němčice)

170 – Šiška David (Prusinovice)

Nejvíc branek v okresním přeboru od r. 2000

154 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

95 – Pospíšilík Radek (Němčice)

92 – Chorý Martin (Skaštice)

87 – Zelený David (Rusava)

86 – Nevřala Radek (Prusinovice)

83 – Klimek Karel (Žeranovice)

79 – Gerát Miroslav (Prusinovice)

77 – Šimčík Petr (Korynany/Mar­tinice/Morkovi­ce B)

76 – Zmeškal Roman (Chvalčov) a Simerský Martin (Admira Hulín)

Nejvíc žlutých karet v okresním přeboru od r. 2002

68 – Paštěka Ladislav (Záhlinice) a Pospíšilík Radek (Němčice)

58 – Chorý Martin (Skaštice)

44 – Bartošek Josef (Prusinovice)