LUBNÁ – SKAŠTICE 2:0 (0:0)

„Myslím si, že naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Vzhledem k tomu, v jak kombinované sestavě musíme nastupovat, tak lze naše vítězství pokládat za překvapivé. Celý zápas jsme byli jednoznačně lepší. Skaštice jsme nepustili do jediné gólové šance. V prvním poločase jsme naopak my neproměnili několik gólových šancí. Na vítězný gól jsme trpělivě čekali do 80. minuty. V závěru jsme po chybě hostující obrany přidali z brejku druhou branku,“ doplnil trenér Lubné Marek Piškula.

„V zápase dvou vyrovnaných týmů se hrál fotbal dobré úrovně. Obě mužstva se snažila hrát útočnou kopanou. Šance se střídaly na obou stranách, ovšem bez gólového efektu. Na tom měli velkou zásluhu oba brankáři.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem vstřelit branku. To se nám ovšem nepodařilo. Domácí tým zvýšenou agresivitou a bojovností dokázal vstřelit v 80. minutě branku. Za dalších sedm minut zvýšili po samostatné akci na 2:0, a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Domácí tým si vítězství za svou bojovnost zasloužil. Naším nejlepším hráčem byl Milan Frýdl,“ podotkl trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 80. Ančinec, 87. Rybenský. Rozhodčí: Dunda. 150 diváků.
Lubná: Michalec – Běťák, Valach, Chýla, Mynář, Rybenský, Haloda, Piškula, Bačinský, Jirásek, Skácel (Ančinec, Kovařík).
Skaštice: Nevařil – Klammert, Motal, Sedlák, Sehnal, M. Frýdl, I. Frýdl, Bubla, Macho, Janalík, Zavřel (Menšík, Lutonský, Poláček).

MARTINICE – ADMIRA HULÍN 1:1 (0:1)

„Bylo to vyrovnané utkání. Oba týmy si vytvořily zhruba stejný počet šancí. V prvním poločase dali hosté gól a s jednobrankovým náskokem šli do šaten.

Ve druhém poločase se nám podařilo po střele Hošťálka vyrovnat. Hosté jsou s remízou určitě spokojeni. Pro nás je to ztráta. Bohužel jsme opět pohořeli ve využívání šancí. Dvě tutovky nedal náš nejlepší střelec Šimčík. Nepřesný rozhodčí nám upřel pokutový kop. Admira si neustále stěžuje, že je někdo poškozuje, ale dnes si hosté nemohou na nic stěžovat,“ podotkl trenér Martinic Ladislav Fischer.
„Budu velmi stručný. Jsme rádi za bod. Víc asi nešlo uhrát. Zbytek nebudu komentovat,“ sdělil trenér Admiry Pavel Vlha.

Branky: 58. Hošťálek – 34. Vyvlečka. Rozhodčí: Kotas. 300 diváků.
Martinice: Janoš – Kundera, Pavelka, Klhůfek, Křižka, Daněk, Šiška, Hošťálek, Kosek, Gazdoš, Šimčík (P. Křižka).
Admira: Nebuchla – Štoll, Janda, P. Nedbal, Vyvlečka, Horáček, Polák, Spáčil, M. Simerský, Daněk, M. Nedbal (Dobeš, R. Simerský).

ZDOUNKY – BŘEST 4:2 (3:0)

Zdounky nastoupily oslabeny o čtyři hráče základní sestavy. Přesto začaly velmi dobře a ve 4. minutě se ujaly vedení. Buša přidal také druhý gól a Zdounky ještě do poločasu zvýšily na 3:0. O vítězi tak bylo téměř rozhodnuto.
Ve 49. minutě zvýšil Sedláček na 4:0. Hostům se podařilo během tří minut snížit na 4:2.

„Za stavu 3:0 bylo o výsledku rozhodnuto. Břest nebyl tak špatným týmem, jak napovídá výsledek. Hosté bojovali až do konce utkání. Hráli jsme bez čtyř hráčů základní sestavy. Na začátku druhého poločasu, když jsme vstřelili čtvrtý gól, jsme chtěli kontrolovat hru. Hosté však z brejku a z penalty snížili na 4:2,“ řekl trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První jsme prohráli 3:0 a druhý jsme vyhráli 2:1. Po hrubých chybách obrany jsme dostali tři branky, a tím pádem bylo rozhodnuto. Ve čtvrté minutě druhého poločasu jsme inkasovali počtvrté. Ještě jsme se dokázali vzchopit a snížit na konečných 4:2. Stínem utkání bylo zranění dvou našich hráčů, kteří zápas nedohráli,“ byl smutný trenér Břestu Antonín Vymětal.

Branky: 4. a 28. P. Buša, 35. a 49. R. Sedláček – 55. L. Zavadil, 58. (pen.) Koryčan. Rozhodčí: Skyba. 150 diváků.
Zdounky: Rampas – Pospíšil, Pektor, L. Buša, Bíbr, Havránek, Silný, Sedláček, P. Buša, Malát (Zlámal, Přibyl).
Břest: Hrdlička – Janoštík, Buček, Koudelníček, Daněk, Koryčan, Buček, Motal, Chalany, Hudeček, Fila (Zavadil, Wichtora, Juračka).

CHVALČOV – PRUSINOVICE 0:2 (0:0)

„Asi nám vadí, že máme pěkné a široké hřiště. Každý soupeř u nás hraje dobře. Od začátku zápasu to byl vyrovnaný duel. Útoky se střídaly na obou stranách. V prvním poločase jsme měli o jednu vyloženou šanci víc než soupeř. Po chybě náhradního brankáře Jakubce, který špatně vyběhl, jsme inkasovali. Od této chvíle jsme měli víc ze hry. Začali jsme se tlačit dopředu a začaly přibývat naše šance. Bohužel ani Zmeškal, který byl sám před brankářem, nedokázal Spiegla překonat. Prusinovice udělaly dobře, že získaly takového gólmana, který se učil chytat ve Chvalčově. Tento zápas hostům vychytal. Kdyby ho neměli, tak prohráli. Do otevřené obrany nám v 88. minutě přidali hosté druhý gól. V té době jsme hráli už vabank,“ vysvětlil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

V prvním poločase to mohlo být 2:2, ale zásluhou brankářů se šlo do šaten za bezbrankového stavu. Také ve druhém poločase to byla opatrná hra z obou stran. Nám se podařilo dát gól. Při šancích domácích nás podržel brankář Spiegl. Myslím si, že jsme tentokrát zápas zvládli takticky. To nám chybělo v minulých kolech,“ byl spokojen asistent trenéra Prusinovic Ondřej Němec.

Branky: 54. Kovařík, 88. Bartošek. Rozhodčí: Mucha. 200 diváků.
Chvalčov: Dohnal – Trňák, Vaculík, Trnčák, Kubaník, Zicháček, Zmeškal, Skála, J. Chlápek, Fojtů, Talach (Jakubec, Rybka, Kopeček).
Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Bartošek, Šiška, Krejčí, Utěkal, Barot, Jura, Nevřala, Pumprla, Křepelka (Němec, Hošťálek, Kovařík).

KYSELOVICE – ŽERANOVICE 6:2 (3:2)

Stejně jako v minulých zápasech domácí v úvodu utkání chybovali a dvakrát inkasovali. Postupem času se hra Kyselovic zlepšila a domácí dokázali otočit stav ve svůj prospěch.

Ve druhém poločase domácí svého soupeře přitlačili a začali proměňovat šance.
„Po rozpačitém začátku, kdy jsme prohrávali 0:1 a 1:2, se nám do konce poločasu podařilo stav zvrátit na 3:2.
Ve druhém poločase jsme přidali na agresivitě, a když se nám podařil vstřelit čtvrtý gól, tak bylo o zápase téměř rozhodnuto,“ liboval si trenér Kyselovic Vít Říkovský.

„Šest gólů nedostáváme každý den. Zápas jsme totálně nezvládli. V úvodu jsme dvakrát vedli, ale pak nás domácí začali přehrávat v osobních soubojích. Nic se nám nedařilo. Domácí si vítězství zasloužili. Jen mě mrzí, že to bylo tak velkým rozdílem. Musíme lépe potrénovat a zabrat v příštím kole,“ přeje si trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 10., 37. a 55. Zádrapa, 40. Křepelka, 65. F. Kroupa, 90. Úlehla – 3. a 13. R. Sedláček. Rozhodčí: Kurcik. 150 diváků.
Kyselovice: Molčík – Přikryl, R. Němec, M. Němec, F. Kroupa, Úlehla, V. Říkovský, Novotný, Křepelka, Zádrapa, Krčma (J. Kroupa, Sládeček).
Žeranovice: Uhlár – Mikáč, Smith, R. Smýkal, Hrančík, R. Sedláček, T. Smýkal, K. Klimek, Kopřiva, P. Sedláček, Truhlář (Vyňuchal, Doležal, J. Klimek).

ZÁHLINICE – MRLÍNEK 2:4 (0:1)

Celý první poločas byl Mrlínek lepší a domácí, kteří si nemohli dovolit další ztrátu, přehrával. V koncovce se však trápil a moc šancí si nevytvořil. Po chybě ve středu hřiště domácí inkasovali.

Ve druhém poločase začali domácí hrát odvážněji směrem dopředu. Podařilo se jim vyrovnat. Z brejku se hosté podruhé dostali do vedení, ale domácí dokázali gólově odpovědět. V závěru chtěli domácí za každou cenu vyhrát. Všechny síly vrhli do útoku a hosté z brejku vstřelili třetí gól. V samotném závěru upravil Kocfelda na konečných 2:4.

„Dnešní zápas, oproti minulému kolu v Němčicích, to bylo jako den a noc. Herně to byla tragédie. Předvedli jsme velmi špatný výkon. Hosté nás přehrávali ve všech směrech. Naše defenzivní činnost byla přímo katastrofální. Tři branky dali hosté po našich hrubých chybách,“ stěžoval si trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Domácí jsme k ničemu nepustili. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale vstřelili jsme jen jednu branku a jednou nastřelili břevno.

Ve druhém poločase se domácím podařilo vyrovnat a začalo se jim dařit. Na naši druhou branku ještě dokázali odpovědět. Třetí gól jsme přidali deset minut před koncem. Na to už domácí naštěstí nedokázali odpovědět. V 90. minutě jsme ještě zvýšili na konečných 4:2,“ popsal zápas vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

Branky: 57. a 71. Paštěka – 32. Surý, 68. Dostál, 83. Horák, 92. Kocfelda. Rozhodčí: Zeman. 90 diváků.
Záhlinice: Pospíšil – Vysloužil, Šustr, Rygál, Hrouza, Zapletalík, Lochman, Dosoudil, Burda, Paštěka, Kratochvíl (Ctiborek, Bureš, Košina).
Mrlínek: Pořízka – Červík, Žaloudík, Hačunda, L. Podzemný, Mikeška, Horák, O. Podzemný, Surý, Dostál, Zicháček (Zapletal, Kocfelda).

LUDSLAVICE – NĚMČICE 2:2 (1:2)

„V poločase jsme prohrávali 0:2. Po domluvě v kabině v poločasové přestávce kluci ve druhém poločase bojovali ze všech sil. Podařilo se nám srovnat na konečných 2:2. Němčice jsou kvalitní tým, který bude hrát o špici tabulky. Dnes musím vyzvednout nasazení našich hráčů a jejich herní disciplínu,“ řekl trenér Ludslavic Ivan Velísek.

„Postavení v tabulce nás sice pasovalo do role favorita, ale vyhrávat venku je vždy těžké. Nastoupili jsme sice v nejsilnější sestavě, ale na některých hráčích bylo znát, že po zraněních nemohou hrát naplno. Do utkání jsme přesto vstoupili aktivně a první poločas měl jednoznačný průběh. Dostali jsme se do vedení 1:0 a průběh utkání měli pod kontrolou. V dalších vyložených šancích jsme ale zklamali a po jediném nedorozumění v obraně jsme nabídli domácím snížení.

Ve druhé půli byli domácí aktivnější a přehrávali nás. Přesto jsme měli další dvě stoprocentní šance a mohli jsme zápas definitivně rozhodnout. Domácí nakonec ze standardní situace vyrovnali. Dva ztracené body nás mrzí, ale remíza je asi spravedlivá. Ludslavice mají oproti minulé sezoně kvalitnější tým,“ připustil trenér Němčic Václav Hůzl.

Branky: 29. Nevřala, 81. K. Lahola – 12. Štěpánek, 17. Urban. Rozhodčí: Novák. 200 diváků.
Ludslavice: Caletka – Honig, J. Herodes, Hubáček, Podola, R. Skotek, Vlček, Nevřala, Kubeša, Valčík, Dlabaja (K. Lahola).
Němčice: Glozyga – P. Procházka, Hůzl, Holý, Urban, Darebníček, Pospíšilík, Šenkyřík, Štěpánek, T. Darebníček, Zaoral.