KVASICE B – ZDOUNKY 1:2 (0:2)

Jakub Opravil, ved. mužstva Kvasic B: „Zdounky ukázaly svou kvalitu. Byly fotbalovější a podali zatím nejlepší výkon, jaký jsme letos na straně soupeře viděli. Zápas jsme mohli zdramatizovat, ale to bychom museli v prvním poločase využít některou ze dvou šancí. Branka v závěru z penalty už nic na naší porážce nezměnila.“

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně napadáním a po špatném rozehrání domácích, jsme využili příležitosti ke vstřelení první branky Navrátilem. Potom přebrali taktovku domácí, ale jejich akce končily na dobře organizované obraně. Do poločasu se nám podařilo zvýšit šťastným gólem Červíka, kdy centrovaný míč skončil v šibenici. Po změně stran to již moc pohledné utkání nebylo. Měli jsme více příležitostí zápas
rozhodnout a tak zaslouženě vezeme tři body. Nic na tom nezměnila ani přísná penalta z poslední minuty, kterou domácí bezpečně proměnili.“

Branky: 90. Hrabal – 4. Navrátil, 39. Červík. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 172.

Kvasice B: Rec – Zapletal (56. Dočkal), Lučan (64. Dohorák), Běták, Hrabal, Pospíšil (71. Cupák), Ambruz, Ševela, Janoštík, Navrátil (46. Foltýn), Pánek.

Zdounky: Holeček – Mozga, Karlík, Doleček, Jergl, Kyrcz (77. Zajíček), Věžník, Adamík, Navrátil, Červík (85. M. Buša), Pektor (59. L. Buša).

POČENICE – HOLEŠOV B 2:0 (1:0)

Josef Hrušák, hrající předseda Počenic: „Utkání bylo velmi vyrovnané. My jsme měli štěstí, že jsme své šance proměnili, zatímco soupeři zabránilo ve skórování břevno a tyč. Několik nadějných příležitostí Holešova v úvodu zápasu jsme přečkali a po dlouhém autu Novotného ve 23. minutě prostřelil brankáře Bareš. Hlídali jsme naše vedení a v 77. minutě se po spolupráci s Juřenou prosadil ve vápně individuálně Šimčík. Ceníme si důležitého vítězství proti silnému soupeři.“

Tomáš Vybíral, trenér Holešova B: „Začátek utkání se nám podařil. Vypracovali jsme si několik slibných příležitosti, ale opět jsme je nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Postupně se hra vyrovnala. Domácí hráli jednoduše, nic nevymysleli, nakopávali a čekali na naše chyby. Ve druhé půlce jsme to chtěli zjednodušit, ale někteří naši mladí hráči se nedokázali vyrovnat s důraznou hrou domácích a hlavně s terénem, který byl opravdu hrozný. Po další naší hrubce jsme domácím nabídli gólovou příležitost, ti ji využili a proto zůstaly tři body v Počenicích.“

Branky: 23. Bareš, 77. Šimčík. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 100. Počenice: Tesák – Novotný (85. Tesař), V. Zbořil, J. Barnet, Cigánek, Juřena, Jánský (73. Hrušák), O. Kunčar, Šimčík, Bareš, T. Kunčar (50. Vlha). Holešov B: Pospíšil – Matuška (72. Paštěka), Belza, Kadlčík, Menšík (78. Karol), Hlobil (61. Leško), Marek, Hasala, Šuba, Zakopal, Münster.

TĚŠNOVICE – LOUKOV 7:2 (4:1)

Josef Židlík, hráč Těšnovic: „Do utkání jsme vstoupili vlažně a soupeř nás překvapil svojí aktivitou. Mírné uklidnění přinesl první gól Mršťáka, ale stále jsme nemohli chytnout tempo utkání a hosté vzápětí vyrovnali střelou do šibenice. Po tomto gólu jsme už začali soupeře přehrávat a kombinacemi jsme se dostávali do šancí. Koncovka vycházela na Josefa Mršťáka a ten potvrdil svoji formu, když v prvním poločase vstřelil všechny čtyři góly. Ve druhém poločase už soupeři docházel dech a hrálo se téměř na jednu branku. Vytvořili jsme si další šance a vedli už 6:1. Soupeř pak pěkným lobem snížil, ale skóre jsme uzavřeli zase my.“

David Konečný, brankář Loukova: „Nechce se mi k tomu debaklu moc vyjadřovat. S takovým přístupem na zápas a hrou od 20. minuty vůbec nemůžeme mužstvům v téhle soutěži konkurovat. Jinak domácí budou určitě v popředí tabulky.“

Branky: 10., 30., 31. a 42. Mršťák, 55. a 80. J. Malát, 56. Svačina – 13. a 82. Chlápek. Rozhodčí: Caletka – Voříšek, Sucharski. Diváci: 100.

Těšnovice: F. Zavadil – M. Pochylý, Hrabal (81. Řehák), Šojdr (84. D. Zavadil), Židlík (77. Šiška), Svačina, Halamíček (46. Slováček), Matuška, J. Malát, Novotný, Mršťák.

Loukov: Konečný – Kocman, Petřík, Chlápek, Šenovský, Kocián, Chaňo, Pospíšil, Polášek, Kuběna, Bělík.

CHVALČOV – MRLÍNEK 3:0 (3:0)

Jiří Trňák, hráč Chvalčova: „Příjemné počasí a vidina pěkné kopané, které derby dokáže nabídnout přilákala spousty fotbalových fanoušků. I když se obě mužstva nachází na tabulkovém dně, hrál se myslím dobrý fotbal. Dostali jsme se brzy do vedení a po nevydařených akcích soupeře jsme přidali další branky. Ve druhé půli ve snaze o zvrat nás soupeř přitlačil a vytvořil si i několik slibných šancí. Ty ovšem většinou končily v „chapadlech“ našeho gólmana. Dařilo se nám kontrovat z brejku a dostávat se tak do zakončení, ale už jsme skórovat nedokázali, a když nás „Kejha“ svým famózním výkonem podržel a za sebe nepustil žádnou střelu bylo jasné, že body zůstanou zaslouženě doma.“

Branky: 10. Marek, 31. T. Balvín, 41. Kovařík. Rozhodčí: Skyba. Diváci:200. Chvalčov: Perútka – J. Balvín, T. Balvín (86. Podola), Kovařík, Kubaník, Marek, Trňák, Vaculík (67. Talach), Zmeškal (82. Šico), Valoušek (71. Škvaridlo), Trnčák. Mrlínek: Novák – Heryán, R. Horák, Josinek, Solař, Vlasák, Vyoral, Podzemný, Dostál (58. Mikov), D. Horák, Šálek (85. Zapletal).

KOMÁRNO – LUBNÁ 3:2 PP (2:1)

Jaromír Gadas, ved. mužstva Komárna: „Brzy jsme šli do vedení, když hokejovým blafákem proměnil svůj nájezd J. Žejdlik. Aktivita byla na naší straně zřetelná a odrazem bylo zvýšení vedení po rohovém kopu a nepozornosti bránících hráčů zvyšoval druhý z bratrské dvojice M. Žejdlík. V následujících minutách byl v hlavní roli Klas, který pálil jednu šanci za druhou a namísto pohodlného vedení přišel trest. Laxní rozehrávku naší obrany potrestal krásnou střelou ze střední vzdálenosti bojovný Dubina. Ve druhém poločase jsme polevili a hosté přidali především na důrazu a podařilo se jim vyrovnat. Ke konci zápasu nebyla nouze o zajímavé situace na obou stranách, ovšem ze všeho nejvíce zaujal rozhodčím nepotrestaný faul Maráka, který se prezentoval zákrokem hodně za hranou pravidel. Penalty jsme zlomili v náš prospěch až v jedenácté sérii.“

Jakub Musil, člen vedení klubu Lubné: „Utkání jsme začali velmi vlažně. Hned z první akce se domácí ujali vedení. Když náš brankář chvíli poté neudržel ve svých rukou centr, šli domácí do dvoubrankového vedení. Poté nás ale náš brankář několikrát podržel. První půlhodina hry byla z naší strany špatná. Poté nás dostal do hry šťastný gól, když si brankář domácích neporadil s dalekonosnou střelou Dubiny. Od tohoto momentu se hra vyrovnala. My jsme hrozili ze standardních situací, které dobře zahrával Železník. Ve druhém poločase jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání po pěkné akci, kterou zakončil do prázdné brány Rybenský. Opět jsme nezvládli penaltový rozstřel, který pro nás po jedenácti sériích znamenal pouze jeden bod.“

Branky: 1. J. Žejdlík, 16. M. Žejdlík – 26. Rybenský, 66. Dubina. Rozhodčí: Mucha – Vychodil, Pumprla. Diváci: 117. Komárno: Šindelek – M. Žejdlík, Kunz, Orel (67. Nesvadba), J. Žejdlík, Majkus, Klas (72. Orava), Lukáš, Studený, Machač, Kopečný. Lubná: Marák – I. Havlík, R. Havlík, Kašík, Scholz (82. Ševčík), Železník, Dubina, Rybenský, Havránek (54. Moravčík), Andrýsek (60. Kulcsár), Bačinský (52. Sládeček).

SKAŠTICE B – ZÁHLINICE 2:1 PP (0:0)

Lukáš Motal, trenér Skaštic B: „Dva body z tohoto zápasu jsou pro nás doslova zlaté. Jsem spokojen s body, ale s předvedenou hrou už rozhodně méně. Vyrovnávali jsme až v první minutě nastavení, když se prosadil Brada pěknou hlavičkou. Ovšem hosté byli v zápase daleko živější, rychlejší a důraznější. My jsme se drželi ve hře zásluhou gólmana Vymětal, který zneškodnil čtyři velké příležitosti soupeře. Jinak jsme si za celý zápas nevytvořili vážnější situaci, po které bychom mohli skórovat. Vyplatilo se nám bojovat až do úplného konce zápasu. V závěrečných penaltách se nikdo z našich střelců nemýlil a získali jsme tak i druhý bod.“
Ladislav Paštěka, hrající předseda Záhlinic: „Je velká škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Podali jsme takticky perfektní výkon a soupeře jsme v podstatě do ničeho nepustili. V posledních pěti minutách jsme měli dost brejkových akcí, abychom vstřelili druhý rozhodující gól. Bohužel z poslední akce zápasu jsme inkasovali, a proto nás ztráta bodů moc mrzí.“

Branky: 91. Brada – 63. Jakvid. Rozhodčí: Zakopal. Diváci: 80. Skaštice B: L. Vymětal – Pitron, Sedlák, R. Vymětal, Bubla, Vlkolenszki, Rosecký (61. Brada), Škrabana (73. Motal), Kvasnička (41. Ruman), Uličný, Menšík. Záhlinice: Matesko – Hejník, Rusnok, Goc, Polák (61. Rygál), Šustek (81. Tabara), Paštěka, Mrkvica (88. Ledina), Jakvid, Malát, Motal (68. Bureš).

NĚMČICE – CHROPYNĚ B 7:0 (4:0)

Igor Štěpánek, trenér Chropyně B: „Podali jsme hodně špatný výkon. Nastoupili jsme oslabení a nedokázali jsme pokrýt střelce Kříže. Domácí byli jasně lepší.“

Branky: 10., 17., 43. a 65. Kříž, 44. a 74. Kadlec, 76. Rad. Darebníček. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 90. Němčice: Mánek – Němec, Holý (74. Sládeček), O. Zaoral, Kadlec, Vymětal, Rad. Darebníček (82. Cejpek), Lejsek, J. Zaoral, Kříž (72. T. Darebníček), Rom. Darebníček. Chropyně B: Koláček – T. Navrátil, Palík, Beňa, Poledňák, Železný, Kožela, Polášek, Sanislo (39. Pleva), Štefek, P. Navrátil (44. Mašík).

Dohrávka 5. kola

NĚMČICE – ZDOUNKY 3:2 (2:0)

Branky: 7., 44. a 84. Radim Darebníček – 56. Navrátil, 88. Jergl. ČK: 70. Pospíšilík (Němčice). Rozhodčí: Zakopal – Utěkal. Diváci: 70. Němčice: Mánek – Němec, Holý, O. Zaoral, Kadlec, Vymětal, Radim Darebníček (88. T. Darebníček), Lejsek, J. Zaoral (59. Pospíšilík), Kříž, Roman Darebníček. Zdounky: Holeček – Mozga, Karlík, Doleček, Jergl, Kyrcz (46. Pektor), Věžník, Adamík, Navrátil, Solař (68. Červík), Buša.

Dohrávka 7. kola

CHROPYNĚ B - LUBNÁ 4:3 PP (1:3)

Igor Štěpánek, trenér Chropyně B: „Po individuálních chybách jsme prohrávali 0:3. Přitom jsme herně rozhodně nebyli horší. Bylo důležité, že jsme na konci první půle proměnili penaltu a snížili na 1:3. Po přestávce jsme udělali změny v sestavě a zrychlili jsme hru. Byli jsme lepší a vytvořili jsme si spoustu šancí. Jenom Menšík měl čtyři tutovky. V 90. minutě hosté neproměnili penaltu. V rozstřelu dominoval náš brankář Koláček.“

Vladimír Andrýsek, trenér Lubné: „V utkání jsme ztratili tříbrankové vedení. Náš výkon byl velmi slabý, přesto jsme si měli takové vedení pohlídat a zápas dovést do vítězného konce. Nutno ale uznat, že soupeř měl svoji kvalitu. K tomu jsme v posledních minutách zápasu neproměnili penaltu. Z tohoto pohledu to byl pro nás zápas blbec.“

Branky: 38. a 65. Menšík, 62. Polášek – 9. Sládeček, 24. I. Havlík, 35. Rybenský. Rozhodčí:Caletka – Vychodil. Diváci:100. Chropyně B: Koláček – T. Navrátil ml., P. Navrátil, Palík (78. Pleva), Poledňák (26. Stratil), Menšík, Grmela, Polášek, Štefek, Lacina (73. Beňa), T. Navrátil st. (46. Sanislo). Lubná: Marák – Havránek, Moravčík, I. Havlík, R. Havlík, Kulcsár, Valach (46. Kašík), Sládeček (66. Dubina), Železník, Andrýsek (73. Scholz), Rybenský (66. Bačinský).

Dohrávka 8. kola

ZÁHLINICE – KVASICE B 0:4 (0:3)

Ladislav Paštěka, hrající předseda Záhlinic: „Z naší strany to byl katastrofální zápas. Byla to herní nemohoucnost. Doma nám to prostě nejde. Dělali jsme hrozné chyby a tři góly jsme soupeři nabídli. Musíme se dát herně dohromady a už neopakovat tak zoufalý výkon.“

Jakub Opravil, ved. mužstva Kvasic B: „Poprvé v této sezoně jsme mohli být spokojení s předvedeným výkonem. Na zápas jsme byli mnohem lépe připravení než domácí a hrálo se na jednu stranu. Druhý poločas jsme už jen dohrávali. Domácí se nedostali téměř na naši polovinu hřiště.“

Branky: 9. a 71. Pospíšil, 23. Janoštík, 42. Zapletal. ČK: 52. Vaďura (Záhlinice). Rozhodčí:Hušek. Diváci:100. Záhlinice: Vaďura – Hejník, Rusnok, Rygál, Polák, Šustek, Ledina (79. Lochman), Goc, Paštěka, Mrkvica (69. Jakvid), Malát (54. Tabara). Kvasice B: Rec – Zapletal (72. Dočkal), Lučan (70. Foltýn), Běták (76. Cupák), Hrabal, Pospíšil (84. Navrátil), Pánek, Foltýn, Ambruz, Ševela, Janoštík.

1. Zdounky 9 7 0 0 2 28:9 21
2. Holešov B 8 6 0 0 2 19:9 18
3. Těšnovice 9 5 1 0 3 26:14 17
4. Němčice 8 5 0 2 1 23:12 17
5. Skaštice B 9 4 2 0 3 24:20 16
6. Počenice 8 5 0 0 3 14:10 15
7. Záhlinice 9 4 1 1 3 14:15 15
8. Chropyně B 9 4 1 0 4 21:26 14