Celá rozlučka měla ještě i další, vyšší cíl, a to pomoci mentálně postiženému nadějnému fotbalistovi Zdeňku Dvořákovi. Výtěžek z celé akce bude příspěvkem na jeho letenku do Los Angeles, kde se budou konat Světové letní hry speciálních olympiád.

Po celou sobotu na stadionu probíhaly bujaré oslavy, a to jak jinak než fotbalové. Už od rána se na hřišti představil postupně holešovský fotbalový dorost, mladší žáci, žáci i přípravka. Zlatým bodem programu byl však rozlučkový Grygerův zápas proti Holešovskému výběru.

Na hřišti se kromě Zdeňka Grygery představily i další sportovní hvězdy, nejen ty fotbalové. „Na hřiště nastoupili fotbalisté Marek Jankulovski a Tomáš Ujfaluši. Grygera 
team doplnil i hokejový reprezentan Martin Zaťovič, nebo třeba lyžař Ondřej Bank. O skvělou zábavu na hřišti se postaral legendární rozhodcovský šoumen Pavlin Jirků," prozradil divákům moderátor Ondra Blaho.

Pavlin Jirků celý zápas Holešovského „výběru" a Grygera teamu pískal a především svými vtípky na vrub hráčů bavil všechny diváky, kteří skandovali jméno svého hrdiny, rodáka Grygery.

Přínos holešovského sportovce ocenilo i vedení radnice. Osobně mu na hřišti poděkoval místostarosta Jaroslav Chmelař a starosta Rudolf Seifert. „Jsme rádi, že jsme mohli Zdeňkovi poděkovat za to, jak město prezentuje. Velmi si toho vážíme a do další etapy života mu přejeme jen to nejlepší," řekl starosta města Holešova, který předal fotbalistovi pamětní list.

Na stadionu vládla skvělá atmosféra, kromě fotbalu lidi bavily třeba i mažoretky. „Je super, že můžeme vidět takové skvělé hráče na jednom hřišti. Rozhodně se dobře bavíme, a i když je opravdu velké teplo, tak rozhodně nelitujeme, že jsme dorazili," prozradil Pavel Dobříš z Kroměříže.

Autor: Vendula Pudelková