„Snad se jeho příchod dořeší, aby mohl už v sobotu nastoupit. Znám ho od jeho dvanácti let, kdy hrával v krajských výběrech, které jsem jako trenér vedl. Prošel mládežnickými reprezentačními výběry, a i když je stále mladý, tak už má potřebné zkušenosti. Pro náš tým by byl přínosem. Potřebujeme brankáře, který by do mužstva přinesl potřebný klid," uvedl trenér Hanácké Slavie Kroměříž Jaroslav Baďura.

Jako nový impuls ve své kariéře vnímá tuto možnost i samotný brankář. „Ve Zlíně bych se pravděpodobně musel v bráně juniorky střídat se Standou Dostálem, zatímco v Kroměříži existuje reálný předpoklad, že v případě dobrých výkonů bych měl zápasovou vytíženost. To je hlavní důvod, proč jsem na tuto nabídku kývl. Navíc by mi mohla pomoct i změna prostředí, protože zatím jsem kromě Zlína nikde jinde nebyl a toto mě může znovu nakopnout," prozradil 20letý gólman.

Do neznámého prostředí přitom rozhodně nejde. „S trenérem Baďurou se známe již delší dobu. Navíc je v Kroměříži i řada kluků, které si pamatuji ještě ze Zlína. A při příchodu do nové kabiny je vždy dobré, když tam už někoho znáte. To usnadní každý začátek," říká Zapletal, jenž se díky kroměřížskému angažmá hodlá poprat i o reprezentační dres týmu U20.

„Ze třetí ligy se dá do nároďáku dostat, z lavičky ale ne. Reprezentačním trenérům se chci v každém případě ukázat. Budou mě sledovat, a když budou mít mé výkony odpovídající kvalitu, dají mi šanci," uvedl brankář, jenž loni pomohl na Euru české devatenáctce k zisku stříbrných medailí.

Shodou okolností včera nastoupil za českou dvacítku další zlínský gólman Jiří Adamuška. „Jirka si to ale za jarní výkony v dresu starších dorostenců, kterým pomohl k záchraně, zaslouží. Celé jaro chytal perfektně," uznal Zapletal, jehož čeká již v sobotu ostrý křest ohněm proti velkému třetiligovému favoritovi z Frýdku-Místku. „Už jsem proti němu ale nastoupil, takže vím, co od soupeře čekat. Každý zápas začíná za stavu 0:0," poznamenal s úsměvem.

Nikde však není napsané, že vydrží na Obvodové mezi třemi tyčemi po celý podzim. Konkurencí mu totiž bude další bývalý zlínský gólman Radek Janalík.

„Naše vztahy jsou nicméně bezproblémové. Půl roku jsme spolu chytali ve Zlíně v devatenáctce a známe se velice dobře. V tomto ohledu žádné komplikace nečekám," doplnil Zapletal, který dosud odchytal i tři zápasy ve druhé lize.