S klubem dospěl ke kompromisu

„Zlín mi nabídl podmínky, které byly horší, než jsem měl v minulé sezoně,“ vysvětlovat svůj postoj čtyřiatřicetiletý fotbalista, jenž však v úterý nakonec podepsal nový roční kontrakt s opcí a vrátil se do týmu. „Teď už to není tak špatné, dospěli jsme ke kompromisu,“ shrnul jednání s mateřským klubem.

Je rád, že období nejistoty skončilo

Předtím ale věřil, že by si s pomocí manažera mohl vyjednat lukrativní angažmá směrem na východ. „Tamní kluby patří v současné době k nejspolehlivějším. Ve hře byl Kazachstán, podmínky tam jsou hodně nadstandardní. Všechno za vás platí klub, takže skoro nic neutratíte a ještě dostáváte čisté peníze,“ poznamenal bek. „Možná bych ještě něco sehnal, ale už jsem nechtěl čekat. Bylo by to na dlouhé lokte. Jsem rád, že období nejistoty skončilo a všechno se vyřešilo,“ oddechl si Švach.

Staronoví spoluhráči ho přijali bez potíží. Něco se přece jen ale za tři týdny během Švachovy absence změnilo. Kapitánskou pásku po něm převzal brankář Vít Baránek, jeho asistenty se stali stoper Ivo Zbožínek a záložník Jan Kraus. „Kluci si Baryho zvolili, takže není co řešit. Nevidím v tom žádný problém,“ pravil dlouholetý šéf zlínského mužstva. A chtěli po něm jeho spoluhráči zápisné? „Zatím se nic takového nestalo. A ať to radši nikdo nezkouší. Nic jim nedám,“ řekl s úsměvem Jaroslav Švach.