Zápasy pod světly jim nesvědčí. Kroměříž doma podlehla Hlučínu

Fotbalisté Kroměříže po třech výhrách znovu klopýtli a po překvapivé domácí porážce s Hlučínem 1:2 zůstali v tabulce Fortuna MSFL třetí.

12.11.2017

Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž. Ilustrační fotoFoto: Deník / Karásek Jan

Hanácké Slavii k důležitým bodům nepomohla ani proměněná penalta kapitána Tomáše Matouška v závěru prvního poločasu.

„Jsem zklamaný. Bohužel jsme doma znehodnotili vítězství z Rýmařova. Těžko se výsledek skousává, tentokrát nám ale nebylo souzeno,“ ví kroměřížský trenér Ivo Světlík.

Hanákům to pod umělým osvětlením vůbec nejde. I výkon s Hlučínem zůstal za očekáváním.

„Hra nebyla taková, jakou bych si představoval. Soupeř poctivě bránil a trestal naše chyby. Dvakrát vystřelil na naši bránu a dal nám dva góly. Štěstí ale přeje připraveným,“ říká Světlík.

Hlučín poprvé zaskočil protivníka v 19. minutě, kdy se po nakrátko rozehraném rohovém kopu a šťastném odrazu dostal míč až k neobsazenému Hudeczkovi a ten zblízka překonal bezmocného brankáře Kofroně.

Ještě předtím mohli jít do vedení domácí, ale nejlepší střelec třetí ligy, Jan Silný, pálil těsně vedle. Domácí pak soupeře zatlačili. Výsledkem bylo několik zajímavých akcí. V dobré pozici hlavičkoval Silný, střela Blanaře z velkého vápna šla stejně jako pokus Elšíka z voleje nad.

Aktivnější Kroměříž udeřila až v závěru prvního poločasu. Vybíhající hostující gólman Kodeš fauloval právě kanonýra Silného a sudí Petr správně ukázal na bílý puntík. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil stoper Matoušek, jenž přesnou ranou k levé tyči srovnal na 1:1.

I po změně stran viděli diváci vyrovnaný fotbal s minimem vyložených šancí. Rozháraná hra upadla do průměru. Hanáci se snažili, ale proti organizované defenzivě se jen těžko prosazovali. Střela Hlocha z voleje po standardní situaci šla stejně jako zakončení Elšíka nad. V 73. minutě sice domácí skórovali, ale hlavní rozhodčí gól Matouška kvůli ofsajdu neuznal.

Fotbalisté Hlučína se dopředu moc netlačili. Naopak, pozorně bránili a trpělivě čekali na šanci, které nakonec přišla. K odraženému míči se dostal střídající Jančík, jenž krátce po svém příchodu na trávník dorazil balon do odkryté branky a zajistil Severomoravanům tři body. „Byl to laciný gól,“ štve Světlíka.

Kroměřížští v závěru protivníka několika dlouhými nákopy a standardními situacemi zmáčkli, na vyrovnání už ale nedosáhli. Blízko gólu byli Hanáci v poslední minutě.

Technická střela Matouška však skončila na pravé tyči, od které přes brankovou čáru putovala na opačnou stranu. Pohotový gólman Kodeš složitou chvíli zvládl a míč na poslední chvíli ukryl do rukavic.

„Bylo to završení našeho zmaru,“ říká Světlík.

Kroměříž zakončí podzimní část domácím svátečním duelem s Uničovem. Utkání se hraje v pátek 17. listopadu od osmnácti hodin. „Musíme se na soupeře dobře nachystat a kluky na poslední kol patřičně namotivovat,“ dodává Světlík.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Hlučín 1:2 (1:1)

Branky: 40. Tomáš Matoušek – 19. Kristian Hudeczek, 79. Kryštof Jančík. Rozhodčí: Petr – Hlubinka, Mayer (Urban)
Žluté karty: Šmerda – Kodeš, Žižka, Málek, Foltyn, Diváci: 245

Kroměříž: Kofroň –Hloch, Matoušek, Jeleček - Elšík (60. Šmerda), Okleštěk (90. Vasiljev), Blanař, Cupák – Kovář, Neubert, Silný.

Autor: Libor Kopl

12.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Holešově se dočkají kruhového objezdu. Ustoupit mu musí Masaryk

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Kroměřížský domov pro seniory se změnil na dopoledne v třídu obecné školy

Ve třídu obecné školy se v minulých dnech proměnila jedna z jídelen Domova pro seniory U Moravy v Kroměříži.

DENÍK NÁM FANDÍ: Nový seriál představí sportovní týmy z regionu

Nenechte si ujít 2. díl projektu Deník nám fandí v pondělním tištěném vydání Kroměřížského deníku!

Desáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.