TUČAPY (11) – PRUSINOVICE (12)

První derby se odehraje na hřišti v Tučapech. Poslední vzájemný zápas v květnu 2003, který skončil remízou 1:1, vidělo 500 diváků. V letošní sezoně jsou na tom o dva body lépe domácí, kterým patří jedenácté místo. Po dobrém rozjezdu se však nováček dostal do krize a čtyřikrát v řadě prohrál. Jen v jednom z těchto zápasů dokázal skórovat.

„Nemám kvalitní útok. Ve středu hřiště se nám celkem daří, ale chybí nám zakončení. Předpokládám, že v derby se hráči vyhecují víc. Bude to boj. Hosté mají velmi dobrý tým. Hrát se bude o šest bodů. Kdo vyhraje, udělá v tabulce krůček dopředu,“ poznamenal trenér domácích Libor Adámek.

Hosté ztrácí na svého soupeře dva body a to přidává utkání na důležitosti. V pěti zápasech venku překvapily Prusinovice jen ve Skašticích, kde vyhrály 5:2. Jinak vyšly bodově naprázdno.

„Pro nás je to největší zápas sezony. Obrovské derby. Chceme se pořádně na zápas připravit. Kluci už se těší. Konečně chceme zúročit kvalitní výkony, které v posledních zápasech podáváme,“ řekl trenér Prusinovic Martin Novák.

Vzájemná bilance: 0 – 1 – 1, 2:8

Série: Tučapy 5× nevyhrály.

CHVALČOV (8) – MRLÍNEK (7)

Zápas označovaný jako derby je na programu také ve Chvalčově. Rozdají si to sousedé v tabulce. Domácí jsou na osmém místě, ale mají k dobru odložený zápas se Žeranovicemi. Hosté z Mrlínku jsou o příčku v tabulce výš.

Po čtyřech kolech měli domácí devět bodů, ale v následujících zápasech dokázali porazit už jen předposlední Záhlinice.

„Po hodně dlouhé době budeme hrát konečně doma. Čeká nás derby. Všichni se navzájem známe. Trenér soupeře Martin Mikulík je můj dlouholetý spoluhráč a kamarád. Po každém kole si sdělujeme podrobné informace o soupeřích. Každou neděli vše hodnotíme u piva. Na nás je už vyvíjen tlak od vedení, abychom bodovali, protože očekávání zatím nenaplňujeme. Doufám, že tento zápas vyhrajeme,“ přeje si kouč Chvalčova Bohuslav Polášek.

Mrlínek uzavírá se šestnácti body horní polovinu tabulky. Na hřištích soupeřů už dokázal vybojovat sedm bodů.

„Na derby se oba týmy hodně těší. Doufám, že vyjde počasí, aby přišlo hodně lidí. Chvalčov má výborný kádr, ale výsledkově se mu moc nedaří. My jsme naši bilanci v posledních dvou zápasech vylepšili. Myslím si, že to bude zajímavý fotbal,“ dodal trenér Mrlínku Martin Mikulík.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 0, 5:3

POČENICE (10) – SKAŠTICE (2)

Před pěti lety hrály Skaštice naposledy v Počenicích a prohrály tam v rámci III. třídy 2:3. Letos jsou však hosté velkým favoritem.

„Druhý tým tabulky bude u nás chtít určitě vyhrát. V každém případě budeme chtít bodovat, bude to ovšem těžké, protože hosté mají v ofenzivě obrovskou sílu. My naopak velmi špatnou defenzivu. Myslím si, že bude padat hodně gólů. Musíme si vzít recept od Prusinovic, které ve Skašticích vyhrály 5:2,“ myslí si hrající trenér Počenic Josef Hrušák.

„Naše sestava je hodně okleštěná. Z mužstva odešel Zavřel, ale přesto jsme v roli favorita a budeme to chtít potvrdit. Bude to sice těžké, ale chceme potvrdit naše postavení v tabulce,“ dodal hrající kouč Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 4, 9:17

MARTINICE (6) – ŽERANOVICE (4)

Další zápas, na který se těší jak hráči, tak také fanoušci obou obcí. Vyrovnaná bilance z minulých zápasů naznačuje, že ani letos nemá tento zápas jasného favorita.

„Myslím si, že favoritem jsou tentokrát jednoznačně Žeranovice. Naše marodka se v minulém kole opět rozrostla. Většina týmu je nemocná a je to vidět na fyzičce. Pro nás by bylo nejlepší, kdyby podzimní část už skončila,“ přiznal trenér Martinic Ladislav Fischer.

Hosté mají aktuálně lepší formu. Letos ještě v okresním přeboru neprohráli, zatímco domácí z posledních čtyř zápasů uhráli jen dva body za remízy.

„V Martinicích je to vždycky těžké. Diváci určitě vytvoří napjatou atmosféru. Do zápasu jdeme v roli mírného favorita, protože domácím se v posledních kolech moc nedařilo. Doufám, že předvedeme solidní fotbal a hlavně aby se nikomu nic nestalo, protože v těchto zápasech to bývá hodně těžké,“ přeje si hrající trenér hostů Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 2, 8:8

Série: Martinice 4× nevyhrály. Žeranovice 9× neprohrály.

ROŠTĚNÍ (14) – NĚMČICE (3)

Šestnáct zápasů bez vítězství. To je černá série mužstva Roštění. Poslední tým tabulky vstřelil v deseti zápasech jen šest branek. Němčice v předchozích čtyřech zápasech zvítězily a třikrát dokázaly udržet čisté konto.

„Mám z tohoto zápasu poměrně dost velké obavy. Pohled na tabulku je sice jasný, ale má obava pramení z toho, aby nedošlo k podcenění. Můžeme na to hráče upozornit, ale pořád to v jejich hlavách může být. Pokud nedají do zápasu vše, jako v předchozích kolech, tak to bude špatné,“ varuje trenér Němčic Martin Zaoral.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 0, 5:1

Série: Roštění 16× nevyhrálo. Němčice 5× neprohrály.

KYSELOVICE (5) – ZDOUNKY (9)

Oba týmy se mohou chlubit sériemi bez prohry. „Očekávám vyrovnaný zápas. Zdounky některé zápasy prohrály těsně a možná se od nich tehdy odklonilo štěstí. Teď to může být jinak. Budeme se snažit udržet na úspěšné vlně,“ řekl hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

„Venku jsme sice už dokázali několikrát bodovat, ale bylo to s týmy, kterou jsou v tabulce kolem nás. Loni jsme oba zápasy s Kyselovicemi prohráli, ale bylo to celkem vyrovnané souboje. Rozhodovat bude každá chybička. Doufám, že alespoň bod si odvezeme,“ dodal trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 0, 5:1

Série: Kyselovice 5× neprohrály. Zdounky venku 4× neprohrály.

ADMIRA HULÍN (1) – ZÁHLINICE (13)

Poslední derby v tomto kole uvidí v Hulíně. Domácí tým je zatím suverénem soutěže, který ještě neprohrál. Poslední porážku zaznamenal v dubnu na domácím hřišti s Martinicemi. Ofenzivní síla Admiry děsí většinu soupeřů. Průměr 4,5 vstřelené branky na zápas mluví za vše.

„Víme sami, že derby bývají nevyzpytatelná, ale rozhodně se nechceme zbavovat role favorita. Chceme vyhrát, a když si udržíme střelecký průměr, tak to bude dobré jak pro nás, tak i pro diváky. Výhodou bude pro nás domácí prostředí, kde můžeme využít naše přednosti,“ upozornil trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„Derby nemá favorita. My se soupeře nebojíme, i když je Admira bezesporu favoritem. Porazit se dá každý a Admira musí také jednou prohrát. Pokusíme se uhrát alespoň bod, který by byl pro nás cenný,“ dodal hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 4 – 0 – 2, 11:6

Série: Admira 20× neprohrála.