Po osmi odehraných střetnutích získala děvčata dvě výhry s Lubnou a překvapivě s Rymicemi, další zápasy v Bařicích, Loukově či ve Slavkově prohrály dívky pouze o branku, a čtyřbrankové prohry čekaly na DFK v utkáních s Holešovem, Žeranovicemi a Chvalčovem.

Trenér Tomáš Kotas byl po většinu podzimu spokojen s předváděnými výkony. Osu týmu tvořily gólmanka Kasalová, Baranová v záloze a Jiroušková se Záhořákovou v útoku. Na brankářském místě se představila Kasalová, která přes některé zbytečně obdržené branky díky své tréninkové píli předvedla velké zlepšení výkonnosti a byla oporou týmu. Při její nemoci vypomohla na tomto postu spolehlivě Kuchařová, která již hraje stabilně za B-tým žen.

Obranu většinou dirigovala Zichalová, která sice předváděla nevyrovnané výkony, ale rovněž na podzim sbírala zkušenosti mezi dospělými. Vedle ní nejčastěji hrály Kozlanská, Batoušková, která již hrála i za ženy, a Zalabáková. V záloze dominovala Baranová, která dostala příležitost v družstvu dospělých a prezentovala se zde velmi dobrým výkonem. Na jaře bude proto pendlovat mezi B-družstvem a žákyněmi, dobrá utkání zde až do svého zranění odehrála i Lipková.
V útoku se výrazně zlepšila Jiroušková, vedle ní roste zápas od zápasu ve své premiérové sezóně Záhořáková, a velmi dobře se ukazuje i nově příchozí Fojtová. Další děvčata dobře doplňovala hrající, a po dlouhé době měl Holešov na své lavičce kvalitní náhradnice.

Vzhledem k pravidelné účasti na trénincích a výrazně příznivé věkové skladbě děvčat má před sebou žákovský tým velmi dobrou perspektivu.

Zimní příprava bude probíhat v hale holešovského gymnázia a žákyně budou poprvé trénovat celou zimu a zúčastní se rovněž halových turnajů. Nejbližší vystoupení čeká děvčata 4. prosince na halovém mezinárodním Mikulášském turnaji, pořádaném DFK Holešov pro ženy, kde žákyně sehrají exhibiční vystoupení proti holešovským mladším žákům.

Za DFK Holešov na podzim hrály tyto hráčky: Kasalová, Kuchařová, Zichalová, Batoušková, Zalabáková, Lipková, Baranová, Kozlanská, Vaculíková, Mrňková, Jiroušková, Záhořáková, Fojtová, Molková, Hrudíková a Hlobílková.

(lk, sva)