LUBNÁ (1) – ZDOUNKY (4)

Klíčovou roli mohou hrát v zápase obrany. Domácí dobře brání. Spolu s Admirou inkasovali letos nejméně branek. Lubné se daří, měla by to potvrdit a vyhrát. Nováčkovská euforie hostů mizí jako pára nad hrncem. V předchozích třech zápasech prohráli.
„Bude to pro mě pikantní duel, protože jsem ve Zdounkách dlouho působil jako hráč. Také několik dalších hráčů Lubné hrávalo za soupeře. Pro nás je to derby. I když derby většinou nevyhrává favorit, tak to chceme popřít a potvrdit zisk tří bodů z Mrlínku,“ tvrdí trenér Lubné Marek Piškula.
„Očekávali jsme, že po dobrém začátku přijdou i zápasy, kdy budeme prohrávat. V soutěži působí v mnoha klubech zkušení hráči, kteří mají za sebou starty v MSFL, nebo divizi. My máme naopak několik hráčů, kterým není ještě dvacet let. Určitě nejsme z posledních výsledků špatní. Dvakrát jsme prohráli smolně o gól. Budeme chtít sérii přerušit,“ burcuje své hráče trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 0-0-2, 1:3. Série: Lubná 6x doma bez prohry. Tip: 1.

CHVALČOV (8) – MARTINICE (5)

Hlavní úkol pro Chvalčovskou obrannou vozbu? Poradit si s duem Hošťálek-Šimčík. Více než šest let už čeká Chvalčov na to, že porazí Martinice. Osmý tým tabulky poženou doma diváci, navíc má kvalitní mužstvo. Martinice ve Chvalčově na body nedosáhnou.
„Určitě budeme chtít bodovat naplno, protože nás čekají dva zápasy venku ve Zdounkách a v Lubné. Tam jen těžko budeme získávat body. S Markem Hošťálkem se znám osobně. Myslím si, že nenastoupí, protože je zraněný. Má natažený sval. Chce sice nastoupit, ale já tomu nevěřím. S ním a brankářem Jánošem jsem uzavřel sázku na vítězství. Nevěřím tomu, že by oni mohli vyhrát. Určitě chceme bodovat. Naše forma jde od utkání s Hulínem nahoru. Daří se nám hrát kombinační fotbal,“ připouští trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.
„Celý podzim máme problémy s úzkým kádrem, který pronásledují zranění. S torzem utkání odehrajeme, a pokud vybojujeme bod, tak můžeme být šťastní. Domácím se daří, o čemž svědčí vítězství 3:0 ve Skašticích,“ říká trenér Martinic Ladislav Fischer.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-1-1, 12:9. Tip: 1.

KYSELOVICE (10) – SKAŠTICE (6)

Přes enormní nasazení může vést cesta Kyselovic k vítězství nad Skašticemi. Kyselovice mají po prohře v Hulíně co napravovat.
„V Hulíně jsme podali nevýrazný výkon a mám obavy, že mužstvo prochází mírnou krizí. Budeme hrát zezadu, protože hosté mají v sestavě několik velmi zkušených a kvalitních hráčů. Bod bych bral a věřím, že spokojen bude i soupeř,“ předpovídá trenér Kyselovic Vít Říkovský.
„Čeká nás velmi těžký soupeř. Nám se nepodařil poslední výsledek a stejně jako domácí máme co napravovat. Kyselovice hrají důrazně, což našemu mužstvu moc neprospívá. Byl bych rád, kdybychom aspoň remizovali,“ prohlašuje trenér Skaštic Ivo Frýdl.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-3-4, 14:24. Tip: 1.

ZÁHLINICE (14) – ADMIRA HULÍN (3)

Admiru čeká soupeř, který sice nepraktikuje nijak atraktivní fotbal, ale v derby bude vše nahrazovat bojovností a nasazením. Admira patnáct utkání v řadě neprohrála. Poprvé nastoupí v derby bývalý hráč Admiry Burda za Záhlinice. Domácí by se potřebovali chytit, ale proti Admiře to nebude. Hosté budou slavit vítězství.
„Jsem překvapen, jak se atmosféra v mužstvu v tomto týdnu zlepšila. Jsme jasným outsiderem, ale můžeme překvapit,“ připomíná trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.
„Domácí mají velkou motivaci, aby nás porazili. V takových derby favorit nevyhrává, jak se říká. Loni jsme v Záhlinicích předvedli hrozný výkon a čtyřikrát jsme inkasovali. Doufám, že se to nebude opakovat. Podle postavení v tabulce bychom měli získat tři body, ale v derby se může stát cokoliv. Soupeře v žádném případě nepodceníme. Budeme se soustředit na obranu s cílem gólově využít brejkové situace,“ odtajňuje trenér Admiry Pavel Vlha.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-3, 5:8. Série: Záhlinice 9x bez výhry – Admira 15x bez prohry. Tip: 2.

LUDSLAVICE (12) – BŘEST (13)

Ludslavice jsou doma hodně nepříjemné, dokážou tam potrápit favority a pozná to i Břest. Bod by si ale odvézt domů mohl. Břest na hřištích soupeřů nevyhrál v posledních 26 zápasech. To je hrozná bilance. A v hlavách hráčů to určitě zůstává.
„Budeme se snažit vyhrát, abychom v tabulce trošku poskočili. Pokud získáme tři body, budeme jich mít jedenáct, a to by nás mělo posunout do klidných vod v tabulce. Musíme potvrdit vítězství z Prusinovic,“ tvrdí trenér Ludslavic Ivan Velísek.
„Zkusíme ukončit katastrofální sérii na hřištích soupeřů. Nic jiného nám ani nezbývá. Kluci se po utkání se Záhlinicemi dali trošku dohromady. Brankář Vymětal je naší velkou oporou a obranná řada před ním se už zkonsolidovala. Samozřejmě se budeme pokoušet o brejky, protože nemáme víc tvořivých hráčů,“ vysvětlil trenér Břestu Antonín Vymětal.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-1, 2:2. Série: Břest venku 26x bez výhry. Tip: 0.

NĚMČICE (7) – PRUSINOVICE (11)

Ačkoliv se jedná o zápas soupeřů z obcí, které jsou od sebe vzdáleny osm kilometrů, bývá tohle klání odnepaměti označováno slovem derby. Utkání bude mít jistě vynikající diváckou atmosféru. Před plnými ochozy se budou chtít všichni hráči vytáhnout. Oba týmy se na derby těší. Na Němčice padla krize, ale v derby se už zmátoří.
„Jestli chceme odvrátit další propad tabulkou okresního přeboru směrem dolů, musíme bezpodmínečně v nedělním derby s Prusinovicemi naplno bodovat. Nebude to lehké utkání. Řeším díky úzkému kádru problémy se sestavou a navíc Prusinovice budou chtít odčinit domácí překvapivou prohru s Ludslavicemi. Snad se vrátí forma ze začátku sezony brankáři Glozygovi. Musíme si dát pozor na nebezpečného Pumprlu. Čekáme velkou diváckou kulisu. Snad příznivce nezklameme a předvedeme lepší výkon než v Žeranovicích,“ doufá trenér Němčic Václav Hůzl.
„Chceme hlavně přesvědčit naše fanoušky, že fotbal hrát umíme. Kritika, která se nás snesla po zápase s Ludslavicemi, není až tak na místě. Uděláme nějaké změny v sestavě. Na některých postech vyzkoušíme nové hráče. Věřím, že zabodujeme,“ přeje si asistent trenéra Prusinovic Ondřej Němec.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-1-5, 18:27. Série: Němčice 4x bez výhry. Tip: 0.

MRLÍNEK (9) – ŽERANOVICE (2)

Mrlínek si po prohře s Lubnou potřebuje spravit chuť, jenže nováček ze Žeranovic už třikrát v řadě vyhrál. Hosté na hřišti Mrlínku ještě nebodovali, ale protože se zápas hraje v Loukově, vychází to na remízu. Hostům bude chybět zraněný hrající trenér Karel Klimek.
„Nastoupíme zřejmě se stejnou sestavou jako v utkání s Lubnou a budeme chtít vyhrát. Do Lubné jsme celé utkání bušili, ale branku jsme nevstřelili. Doufám, že se to v zápase se Žeranovicemi změní a hosté nebudou jen betonovat jako vedoucí Lubná,“ přeje si vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.
„V Loukově je malé hřiště, což nám moc nevyhovuje. Určitě nebudeme kompletní, ale uděláme všechno proto, abychom získali body. Nechceme prohrát, protože by byla škoda přerušit úspěšnou sérii,“ řekl trenér Žeranovic Karel Klimek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-0-2, 7:8. Tip: 0.

TABULKA STŘELCŮ
6 – Hošťálek (Martinice), Lehkoživ (Skaštice), Šimčík (Martinice)
5 – Paštěka (Záhlinice), Radek Sedláček (Žeranovice), Richard Sedláček (Zdounky)

PŘEČTĚT SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika