Vítězem a postupujícím do třetího kola se stala ZŠ Morkovice, která porazila Oskol KM 4:1 a Gymnázium KM 9:0. Motivace po postupu do třetího kola je velká. Vítěz třetího kola postupuje do třídenního celostátního finále, které se koná v červnu v Praze.

Školu reprezentovali tito hráči: David Handl, Michal Hrabánek, Martin Grepl, Michal Petřek, David Veselý, Jakub Hrstka, Petr Dostalík, Martin Jurák, Pavel Doležel, Patrik Handl, Radim Handl, Ondřej Novák, Marek Bulant, David Marek a Jiří Záruba. Družstvo vedli Mich a Albrechtová. Celý turnaj odřídil ke spokojenosti všech mužstev rozhodčí Jelínek.

V Kroměříži se konalo krajské kolo Školského poháru v minikopané. Okres Kroměříž po vyřazovacích turnajích reprezentovali jako vítězové žáci ZŠ Morkovice. V turnaji se utkali vítězové okresů Vsetín, Zlín a Uherské Hradiště. Žáci Morkovic byli opět bezkonkurenční.

Zástupce okresu Vsetín-školu Sychrov porazili 14:1, okres Zlín, který reprezentovala škola ze Slušovic 7:1 a reprezentaci okresu Uh. Hradiště 5:1. Nejlepším střelcem turnaje se s 9 brankami stal David Handl ze ZŠ Morkovice. Žáci Morkovic se touto turnajovou výhrou probojovali do kvalifikačního turnaje o celorepublikové finále. Tento turnaj koná ve středu 21. května v Opavě. Na výborném výsledku se podíleli hráči Michal Hrabánek, Pavel Doležel, David Handl, Martin Grepl, David Marek, Marek Oplt, Martin Jurák, Petr Dostalík, Jakub Hrstka a Jiří Záruba. Vedoucím mužstva byl Kovář.