„Rádi bychom tento náskok uhájili. Cílem je tedy minimálně neprohrát, ale jenom na remízu hrát samozřejmě nebudeme. Do každého utkání jdeme s touhou zvítězit. Uvidíme, co soupeř, protože pro něj to je v podstatě existenční zápas," předesílá kroměřížský trenér Jaroslav Baďura.

Sám však své svěřence důležitostí střetnutí stresovat nehodlá. „Je to jenom jedno ze čtrnácti utkání, která nás na jaře čekají. Kluci jsou již beztak nervózní z toho, že takřka po pěti měsících odehrají první mistrák. Podobně na tom ale budou také domácí. Všichni už asi budeme rádi, že se konečně začne," míní Baďura.

I to byl jeden z důvodů, proč Kroměříž kývla na nabídku soupeře k odehrání zápasu na umělém povrchu. Klidně mohla odmítnout.

„Pokud bychom měli hrát doma, možná bychom to zvažovali. Náhradní termín ale vychází na středu a my už máme v květnu celkem tři vložené středy. Navíc jsme amatéři a scházet se na venkovní výjezd uprostřed týdne by pro nás představovalo citelné oslabení. Proto jsme souhlasili," ozřejmil kouč Hanáků.

Utkání začíná zítra v 15.30 hodin stejně jako dnešní duel Hulína proti Břeclavi.