Fotbalisté Znojma totiž hodlají hrát po postupu do první ligy během rekonstrukce svého stadionu část domácích zápasů v nadcházejícím ročníku v Brně. Oba kluby se už domluvily, že Znojmo bude přechodně využívat stadion v Králově Poli.

„Splnili jsme tím jednu z posledních podmínek k tomu, abychom dostali ligovou licenci. Nyní už jen čekáme na termín ligového shromáždění, kde bychom měli dostat souhlas s naším vstupem do nejvyšší soutěže," řekl prezident znojemského klubu Ota Kohoutek.

Vítěz Fotbalové národní ligy musel výrazně změnit svoji rétoriku a přestat trvat na tom, že jiná varianta než znojemský stadion nepřichází v úvahu. Díky brněnskému azylu, kde podle všeho stráví většinu příští sezony, má jeho šance na žádost o výjimku reálnou šanci na úspěch.

Pokud by však profesionální kluby k udělení výjimky z výjimky přesto nedaly souhlas, další v řadě je překvapivě Varnsdorf. Ten už je předběžně domluvený s Peltovým Jabloncem, že prvoligové zápasy by po dobu rekonstrukce svého stávajícího areálu odehrál právě na hřišti letošního vítěze domácího poháru.

Také příští druholigový ročník dozná jedné nečekané změny. Třetí tým uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy HFK Olomouc bude v příští sezoně kvůli malému zájmu sponzorů a nedostatku peněz hrát jen v MSFL.

„Nepodařilo se nám naplnit rozpočet 13 milionů korun, takže musíme jít do nižší soutěže, která je finančně méně náročná. Je to bolestivé rozhodnutí, protože máme areál na druhou ligu, do které jsme se po tříletém boji dostali," vysvětlil šéf HFK Olomouc Vladimír Dostál.

Na sestupu Čáslavi a Opavy ze druhé ligy to pochopitelně nic nemění. V praxi odstoupení Holice znamená, že z letošní MSFL budou postupovat dva týmy. První místo si o minulém víkendu s předstihem vybojoval Třinec. Druhé drží pevnýma rukama Frýdek-Místek.

„Zatím jsme ze svazu ještě konkrétní informaci o případné možnosti postupu nedostali. Každopádně ve středu se sejde klubové vedení, kde vše budeme řešit," řekl ředitel MFK Frýdek-Místek Radomír Myška.

Jasno už je i na chvostu MSFL. A v našem regionu mohou začít slavit. Zatímco béčko Slovácka i juniorka ševců si zajistily záchranu v předstihu a vlastními silami, Kroměříži a Hulínu výrazně pomohl Baník Ostrava. Ten totiž své béčko do soutěže pro příští ročník nepřihlásil a stal se prvním sestupujícím.

„Mohu potvrdit, že Baník Ostrava pro příští ročník zrušil svůj B-tým," řekl včera sekretář Řídicí komise fotbalu pro Moravu Radek Šindelář. Baník tak navazuje na Vysočinu Jihlava a Brno, které před rokem kvůli nově vzniklé juniorské lize udělaly to samé.

„Za těchto okolností sestupuje z MSFL pouze jeden celek, což už jsou Rosice. Ze dvou divizí pak padají do krajských přeborů dohromady čtyři celky, tedy vždy poslední a předposlední z každé skupiny," potvrdil Šindelář. ⋌(rš, spo)