Na straně Kroměříže je hned několik výhod. Patří mezi ně domácí prostředí, kde mužstvo vyhrálo všechny tři duely ve třetí lize a v minulosti tam potrápilo řadu favoritů.

„Doma hrajeme dobře. Jsem zvědavý, co vypoví tento zápas o naší síle. Věřím, že si na něj i přes špatné počasí najde cestu hodně fanoušků. Byl bych rád, kdyby jich přišlo co nejvíce a kdybychom předvedli dobrý výkon,“ přeje si 38letý kouč.

Ilustrační foto.
OP: Kosa padla na kámen, padl i Holešov. Série neprůstřelnosti Tesáka skončila

Roli může sehrát také motivační faktor, který bývá výraznější u níže postaveného týmu. A hlavně, sešívaní se vezou na vítězné vlně. V MSFL vyhráli šest zápasů ze sedmi a okupují druhou příčku.

Karviná se naopak po slušném začátku zasekla a v sobotu utrpěla divokou porážku 3:5 s Olomoucí.

Ilustrační foto.
I. A třída: ve šlágru kola Slušovice vybraly Nevšovou

„My jsme v pohodě, soupeř je v dece, tím se zápas může vyrovnat. Karvinou navíc čeká v sobotu utkání o „šest“ bodů proti Brnu, takže uvidíme, jakou váhu dají poháru,“ zamýšlí se Světlík.

Prioritně si ale hanácký klub užije fotbalový svátek. Setkáním s prvoligistou se mu splní přání, i když chtěl nejraději přivítat tým z české špičky. A pro Ivoše Světlíka bude duel tohoto formátu prvním v trenérské kariéře.

„Těším se na zápas nejen já, ale celá Kroměříž. Je pro nás odměnou. Od posledního utkání v Petřkovicích vše směřujeme k tomu, aby se nám pohár vydařil,“ dodal sympatický kouč.

Ilustrační foto.
I. B třída: Adam Bartoš pěti góly sestřelil Admiru Hulín