OSTRAVA B – HS KROMĚŘÍŽ 2:0 (2:0)

Hodně špatně už to vypadá s týmem Hanácké Slavie. Jedna remíza a šest porážek, taková je bilance hostů v letošním ročníku MSFL. S rezervou Ostravy prohrála Kroměříž po devíti letech. V předchozích sedmi vzájemných zápasech pětkrát vyhrála a dvakrát remizovala.

„Byl to hodně podobný zápas jako ty předchozí. Znovu jsme se dokázali dostat do nadějného zakončení, ale gól prostě neumíme dát,“ řekl skleslý kouč Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

V prvních minutách hýřili hosté aktivitou, kterou však ukončila chyba Stojaníka, po které šel Badalyan sám na Vogla a nezaváhal. Rozhodující moment přišel ve 42. minutě. Hostující Budín nastřelil spojnici břevna a tyče a domácí z protiútoku přidali druhý gól. Ve druhé půli už se hosté nedostali do žádné příležitosti a odjeli bez bodů.

„Nabídli jsme spolu s asistentem Gibalou svou abdikaci, aby dostalo mužstvo nový impuls, ale vedení klubu ji zatím nepřijalo. Je to hodně těžké, když vidím snahu hráčů, ale k bodovému zisku to stejně nevede,“ doplnil kroměřížský trenér.

Branky: 17. Badalyan, 42. Velner. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Podaný.
Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík – Havlík, Budín, Steiner (80. Moravčík), Kučera – Fiala, Janoštík (46. Handl). Trenér: J. Lehkoživ.