HS KROMĚŘÍŽ – ZNOJMO 1:0 (0:0)

Oba týmy, které patří k nejlepším v MSFL, nabídly v prvním poločase divákům zajímavou podívanou. Šance ke skórování si vytvořili Hanáci i Znojmo, ale stav se do přestávky neměnil.

„Janča se dvakrát objevil v gólové šanci, ale chyběl mu v zakončení větší klid,“ poznamenal domácí trenér Jindřich Lehkoživ.

Také ve druhém poločase bylo utkání naprosto vyrovnané, na příležitosti domácích Dobeše a Hromka odpověděli stejně hosté Lacko a Pačinda. Rozhodující moment tak přišel až v 82. minutě. Dobeš se prodral přes tři protihráče do pokutového území, tam byl sražen a nařízenou penaltu Mazouch proměnil. Hosté krutou porážku neunesli a nejdříve Jonov po druhé žluté kartě a později Podzemský za nesportovní chování zápas nedohráli.

„Bylo to kvalitní utkání se šancemi na obou stranách. Divákům se to muselo líbit. V závěru už bylo vidět, že některým hráčům po zranění docházely síly. S dnešním výkonem jsem přesto spokojen. Podali jsme kolektivní výkon, kterým jsme eliminovali sílu Znojma,“ dodal Lehkoživ.

Branka: 84. (pen.) Mazouch. Červené karty: 83. Jonov, 92. Podzemský (oba Znojmo). Rozhodčí: Jahoda – Dorušák, Kondler. Diváci: 400.

Kroměříž: Vogl – Klimek, Dočkal, Kovařík, Stojaník, Karakačanov (73. Huška), Mazouch, Nakládal, Hromek, Dobeš, Janča (90. Veselý). Trenér Jindřich Lehkoživ.