HS KROMĚŘÍŽ – LÍŠEŇ 6:2 (2:0)

První poločas přinesl vyrovnanou hru, ale domácí na rozdíl od minulých zápasů dokázali využít své příležitosti. Nejdříve se trefil Janoštík a minutu před přestávkou přidal uklidňující druhý gól Janča.

„Byli jsme aktivnější, i když na obou stranách byla znatelná nervozita z důležitosti utkání. My jsme se z toho dostali dřív a bylo důležité, že jsme šli do vedení. Hosty jsme víceméně do ničeho nepustili,“ pochvaloval si trenér Kroměříže Jaroslav Baďura.

Ve druhém poločase vstřelili hráči Hanácké Slavie v rozmezí sedmi minut další tři góly a o jejich vítězství nebylo pochyb. V 78. minutě upravil Janoštík už na 6:0. V závěru však domácí po zranění Kučery dohrávali v deseti a Líšeň dvěma góly snížila na konečných 6:2.

„Na začátku druhého poločasu nás podržel Vogl a potom už jsme využívali toho, že hosté vrhli vše do útoku a nám se otevíral prostor pro brejky. Dnes jsme zjednodušili hru a využili jsme téměř všechny šance, které jsme si vytvořili. Vítězství je hodně důležité. Jsem rád, že se konečně prosadili útočníci, kteří vstřelili pět branek,“ dodal spokojený kouč Kroměříže.

Branky: 44., 60. a 62. Janča, 25. a 78. Janoštík, 55. Handl – 79. Drábek, 88. Krejčí. ŽK: Janoštík, Steiner, Janča, Budín – Vrtěna, Hebron. Rozhodčí: Trávníček – Machálek, Klíma.
Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Klabal (16. Budín), Kovařík – Fiala, Steiner, Kučera, Handl (71. Strašák) – Janča, Janoštík (84. Zvirinský). Trenér: J. Baďura.