HS KROMĚŘÍŽ – ZLÍN B 0:4 (0:2)

Domácí cítili před utkáním šanci se svému soupeři přiblížit na rozdíl jednoho bodu, ale na jejich výkonu to nebylo znát. V první půli byli hosté rychlejší, důraznější a přesnější. Za svou aktivitu byli odměněni dvěma góly. V 21. minutě Vogl bravurně vyrazil hlavičku Kurtina, ale na dorážku Červenky už nedosáhl. Druhý gól přidali hosté ve 32. minutě po hlavičce Kurtina.

„Svou herní převahu v první půli jsme vyjádřili gólově a to nás uklidnilo,“ pochvaloval si trenér Zlína B Jaroslav Švach.

„V minulých zápasech jsme alespoň bojovali, ale dnes hráči první půlku odchodili. Na celé čáře mě zklamali svým výkonem starší hráči,“ zlobil se domácí trenér Jaroslav Baďura.

Úvodní čtvrthodina druhé půle patřila domácím. Vytvořili si územní převahu ale bez toho, aby nebezpečně ohrozili branku Zlína. Po rychlém protiútoku přidal třetí gól hostů Kurtin. Zmar domácích potvrdil o minutu později Klabal, když jeho střelu z penalty gólman Zapletal zlikvidoval.

„Ve druhé půli se domácí sice zlepšili, ale pustili jsme je jen k pokutovému území. Od 60. minuty až do konce jsme už hru zase ovládli. Škoda, že jsme některé další akce nedotáhli až do konce. Přesto mohu být dnes spokojen s naší produktivitou,“ přiznal trenér hostů Švach.

Sedm minut před koncem upravil na konečných 0:4 svou třetí brankou Kurtin, když se prodral mezi třemi obránci Kroměříže.

„Ve druhé půli jsme změnili rozestavení a trošku jsme se nadechli, ale hned z prvního protiútoku nás soupeř dorazil. Utkání se nám vůbec nepovedlo a jsem z našeho výkonu hodně zklamaný. Musíme se rychle vzpamatovat, protože už ve středu hrajeme s juniorkou Olomouce,“ dodal Jaroslav Baďura.

Branky: 32., 63. a 83. Kurtin, 21. Červenka. ŽK: Stojaník, Klabal, Handl – Červenka. Rozhodčí: Krasula – Horák, Caletka. Diváci: 250.

Kroměříž: Vogl – Kovařík, Budín, Klabal, Stojaník – Fiala, Steiner (84. Kovář), Handl, Havlík – Janoštík (46. Moravčík), Janča (80. Ferko). Trenér: J. Baďura.

Zlín B: Zapletal – Kocián, Linek (83. Baier), Čelůstka, Mezírka – Šrom (68. Pazdera), Salachna, Bublák, Šumbera – Kurtin (86. Dorotík), Červenka. Trenér: J. Švach. (lk)